09.11.2021 Reportáž

Dorost přehrál Prachatice! Výhru řídil šestibodový Lehner!

Dorostenci se v posledním víkendu vydali na dvoudenní trip na jih Čech, kde je čekaly souboje s Prachaticemi a Suchdolem nad Lužnicí. Na jih republiky odcestoval tým pouze s dvěma útoky, cílem byl přesto návrat do Prahy s kompletními šesti body.

7.kolo, sobota 6.11.2021

PRA

Prachatice

3:9

1:4, 0:3, 2:2

Branky a nahrávky: 6:47 Prager (Hnyk, Lehner), 7:56 Zámečník (Lehner), 13:59 Lehner (Maali), 14:59 Lehner (Zámečník), 17:27 Hnyk (Prager, Houška), 20:30 Prager, 24:35 Maali (Zámečník), 41:30 Prager (Lehner, Munk), 44:06 Zámečník (Hnyk, Lehner) .
Rozhodčí: Daněk, Tománek . Vyloučení: 2:3 . Využití: 1:1 . V oslabení: 0:1 . Diváci: 46 . Střely na branku: 23:45

Fleischman (Plecerová) - Červíková, Chval, Kunc, Makovička, Plecerová, Růžičková, Štěpková, Becková, Daniel, Fafejta, Kotlíková, Makovička, Nikl, Novák, Šmajcl, Stöhr, Žák

Drahoš (Soukup) - Dvořák, Höfner, Houška, Mikšovský, Munk, Zámečník - Hnyk, Lehner, Maali, Prager, Smetana, Stoulil

Hostivař zachytila start zápasu a po gólech Pragera a Zámečníka vedla 2:0. Domácí tým sice snížil, ještě v závěru první části se ale dvakrát prosadil Petr Lehner, který tak v úvodní patnáctiminutovce nastřádal čtyři kanadské body.

Hostivařští vedli 4:1 a i nadále byli aktivnější. Po gólech Hnyka, Pragera a Maaliho vedla po dvou třetinách o šest branek a nezdálo se, že by soupeř mohl jejich vedení ohrozit.

Přesto Horalové dvakrát udeřili a stav byl pár minut před koncem základní hrací doby 3:7 v jejich neprospěch. Hosté z Prahy ale v závěru potvrdili své vítězství, když nejdříve Prager dokončil hattrick a minutu před koncem přidal devátý gól Daniel Zámečník. Hostivař zvítězila v Prachaticích 9:3.

Martin Drahota (trenér HBC Hostivař) - Sobotní zápas s Prachaticemi jsme bodově zvládli. I přes výhru 9:3 nám trochu vázla produktivita v koncovce. Ze 45 střel jsme měli odjíždět s vyšším skóre. Nicméně to byl dobrý start víkendu.