HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Pardubice HBC Tygři Mladá Boleslav HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany Svítkov Stars Pardubice HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
14.10.2024 Reportáž

Dorost přehrál Brno! Výhru řídil hattrickem Hradil!

Extraliga dorostu se nezastavila ani o tomto víkendu a do Hostivaře tak v neděli po poledni zavítal další ze soupeřů, HBK Bulldogs Brno. Domácí chtěli dát zapomenout na svůj matný projev z minulého týdne a hned od první vteřiny utkání to bylo znát.

5.kolo, neděle 13.10.2024

7:2

2:0, 4:2, 1:0

BRN

Brno

Branky a nahrávky: 00:20 Hradil, 03:59 Hradil (Michek, Votava), 16:14 Němec, 16:24 Michek (Havlík), 28:37 Skála (Hradil), 28:57 Havlík, 33:02 Hradil (Něměc) .
Rozhodčí: Pečený, Hrubý . Vyloučení: 3:4 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 52 . Střely na branku: 51:14 . Průběh utkání: 4:0, 4:2, 7:2 .

Exner (od 23. Menzel) - Martinec, Němec, Votava, Větrák, De.Zimarev - Bajkai, Hradil, Skála, Michek, Havlík, Otras, Vysoký, Coufal, Da.Zimarev, Hrodek

Pavlásek - Dlabaja, Kukla, Matějka, Vávrů - Bár, Brázdil, Cebák, Havlásek, Kočařík, Krainer, Merhaut, Moravský, Volf

Na Brňany vtrhli jako vítr, který se proháněl nad Prahou, a již po dvaceti vteřinách se poprvé měnilo skóre. Po několika šancích se s míčkem za brankou ocitl Hradil a jeho přihrávku si brněnský obránce srazil do vlastní sítě. Domácí na nic nečekali a pokračovali v aktivní hře. To přineslo ovoce v podobě další branky na konci čtvrté minuty. Pěknou kombinaci při zavezení přesilové hry po ose Votava, Michek, Hradil, zakončoval poslední jmenovaný. Buldoci se jen velmi těžko dostávali do hry a hostivařské mužstvo bylo na koni. Chyběl mu však větší důraz a přesnost v zakončení, řada pěkných útočných akcí končila nesprávně zvoleným řešením. Hosté se do konce první třetiny několikrát osmělili, dostali se i k zakončení, ale klid domácích nenarušili.

Také druhou třetinu začalo hostivařské mužstvo velmi zhurta. Neuplynuly ještě ani dvě minuty a už to bylo o čtyři branky. Nejdříve se po pěkné individuální akci prosadil Němec, aby ho o pár vteřin později napodobil Michek, který využil přihrávku Havlíka. O osudu utkání se zdálo být rozhodnuto. Hostivařští byli evidentně v pohodě, pravidelně zaměstnávali celou obranu i brankáře Buldoků a diváci mohli několikrát tleskat jejich pohledným akcím. Po hříchu ale z těchto akcí nepřibývalo branek a tak v krátkém čase udeřilo dvakrát po sobě na druhé straně. V obou případech byla na vině chyba domácích, kterou hosté obratem potrestali. Rozdíl dvou branek dával brněnskému týmu určitou naději na zdramatizování zápasu, ale Hostivař nic takového nepřipustila. Téměř vzápětí se po pěkné akci Hradila přesně trefil Skála a čtyřbrankové vedení vrátil domácím Havlík, který se vymotal zpoza branky a míček doslova protlačil do branky.

Třetí třetina změnu v obrazu hry nepřinesla. Domácí předváděli na jejich poměry poslední doby vcelku koukatelný hokejbal, trenéři měli zcela jistě radost z toho, že se v jejich hře objevovali prvky z tréninku a hosté se snažili zápas dohrát důstojně a bez většího gólového přídělu. To se jim nakonec i podařilo, když za domácí skóroval už jen Hradil. Ten šikovně tečoval střelu Němce a dovršil tím svůj hattrick. Další šance Hostivaře už zůstaly nevyužité a na světelné tabuli tak po konci utkání svítil stav 7-2 pro HBC Hostivař.

Marek Hroch (HBC Hostivař): Důležitá výhra dnes spolu s dobrým výkonem. Pochvala klukům hlavně za zlepšené vystupování co se týmovosti týče. Byli jsme dnes daleko více slyšet, podporovali se navzájem v průběhu celého zápasu a výrazně jsme zvýšili komunikaci, a to jak na hřišti, ale i na střídačce a v kabině. Takhle si to představujeme a bude klíčové si to přenést do čtvrtečního náročného utkání s Pardubicemi.

Starší žáci brali v Berouně pouze bod! V nájezdech střelce nenašli!