23.02.2023 Reportáž

Dorost podlehl v kvalitním duelu eXcellent League na půdě Plzně!

Očekával se náročný duel a očekávání byla maximálně naplněna! Dorostenci sehráli s Plzní vyrovnaný zápas s eXcellentním nasazením a důraznou hrou. Domácí v závěru využili dvě přesilové hry a zvítězili 5:3!

eXcLG, středa 22.2.2023

PLZ

Plzeň

5:3

1:1, 1:0, 3:2

Branky a nahrávky: 3:48 Mikšovský (Trajer), 37:18 Nestrojil (Mikšovský), 44:06 Hradil (Číž) .
Rozhodčí: . Vyloučení: 6:7 . Využití: 2:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 38 . Střely na branku: 30:36 . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 5:2, 5:3 .

Kočka (Kučera) - Štulc, Malý, Koc, Lajoš, Popp, Procházka, Král, Kraus, Kořínek, Kotrouš, Ferianček, Slezák, Vrba

Soukup (Slavík) - Švec, Městka, Kaňka, Dvořák, Číž, Hofner - Bár, Nestrojil, Houška, Mikšovský, Trajer, Hradil, Krutský, Svoboda, Michek

Hostivař se už v úvodu utkání musela bránit v oslabení! Přežila a následně udeřila po dobře zahraném vhazování v útočném pásmu, kdy Trajer našel Mikšovského a ten se pohotovou střelou nemýlil! Mečouni ale dokázali už v sedmé minutě vyrovnat a i v dalších minutách byli o něco nebezpečnější, skóre se ale už neměnilo.

Druhé dějství naopak patřilo Pražanům, tedy alespoň co se optické převahy týče. Brankář Kočka musel vytasit několik pohotových zákroků, Soukup na druhé straně lapil například samostatný únik Krále. Hostivař každopádně ze střelecké převahy nevytěžila ani jeden gól a byli to naopak domácí, kdo šel do vedení, když se prosadil Kraus.

Hostivařským se v úvodu třetího dějství povedla využít přesilová hra a byl to Nestrojil, který se zjevil osamocený mezi kruhy a přesnou střelou zápěstím rozradostnil hostující diváky. Žel, laxnosti v obranném pásmu vmžiku využil Slezák, který vrátil vedení na stranu Západočechů. V posledních deseti minutách utkání se více vylučovalo a hra se začala kouskovat. Místo snahy o další vyrovnání šla v závěru Hostivař do dvojnásobného oslabení a domácí tým rozhodl! Přesně nejdříve mířil Popp a po něm i Kořínek. V poslední minutě sice ještě dobře hrající Hradil snížil, plzeňští si už ale závěr pohlídali a Pražané se tak vraceli domů s prázdnou.

Plzeň se díky třetí výhře stala vítězem letošní eXcellent League!

Ondřej Novák (trenér HBC Hostivař) - Myslím, že jsme odehráli velice dobré utkání proti výbornému soupeři. Rozhodla nejspíše už druhé třetina, kde jsme nevyužili žádnou z mnoha brankových příležitostí. Každopádně hlavně takovéto zápasy nás budou posouvat pořád dále.