28.11.2019 Reportáž

Dorost podlehl v Pardubicích! Proti Autosklu nezvládl druhou třetinu!

Dorost Hostivaře zavítal v poslední listopadovou neděli do Pardubic, které měly velký zájem oplatit hostivařským porážku z prvního ligového kola, hraného v září.

9.kolo, neděle 24.11.2019

PCE

Pardubice

5:3

1:1, 3:0, 1:2

Branky a nahrávky: 13:50 Šťastný (Svoboda), 32:22 Svoboda (Lehner), 33:02 Grepl (Hroch, M.Hnyk) .
Rozhodčí: Liška, Vrba . Vyloučení: 2:4 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 35 . Střely na branku: 21:30 . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:3, 5:3 .

Kuryviál (Bitnar) - Kamaryt, Novák, Křemenák, Papp - Hálek, Bolek, Petráš, Socha, Lauryn, Kábrt, Baráková, Pleskot, Motyčka, Tichý

Keprt - Ježdík, Svoboda, Š.Hnyk, Petrášek - Lehner, Šťastný, Chramosta, Hnyk M., Grepl, Hroch, Gubala, Malysz, Kaiser

První třetina toho moc nenabídla! Většinu času se hra odehrávala daleko od obou brankářů. Výjimkou byla situace v deváté minutě, kdy se z chumlu před Keprtem dostal míček k Tichému a ten s pomocí teče vstřelil první gól Pardubic. Hostivař stačila ještě před koncem třetiny odpovědět, když si Šťastný naběhl na vyhozený míček a na dvakrát překonal gólmana domácích!

Druhá třetina patřila jednoznačně hráčům Pardubic, kteří měli v této části lepší pohyb a třikrát se jim podařilo Keprta překonat!

Hostivařští se s tím nechtěli srovnat a do třetí třetiny vletěli s tím, že vývoj utkání otočí ve svůj prospěch. Ve třetí minutě předvedli pohlednou akci Lehner se Svobodou a druhý jmenovaný snížil na rozdíl dvou branek. O třicet vteřin později poslal Marek Hroch přihrávku mezi kruhy naběhnutému Greplovi, který poslal míček za záda Kuryviála. Domácí si rychle vzali oddechový čas, aby uklidnili hru a tlak Hostivaře. Vyplatilo se, domácí získali v dalším střídání míček zpět na hokejky a usadili se v útočném pásmu. Hostivařským se nedařilo míček dostat ven z pásma a nakonec inkasovali, to když míček doputoval až k Tichému, který ho rychlou střelou usměrnil do šibenice! Na to už hráči hostujícího celku nedokázali odpovědět a domů odjeli s porážkou 5:3.

Tomáš Grepl (HBC Hostivař) - Ačkoliv jsme byli střelecky o něco aktivnější, tak bohužel ne tak produktivní jako soupeř, který odehrál zápas ve výborném pohybu, s čímž jsme měli problém hlavně ve druhé třetině. Před třetí třetinou jsme si řekli v kabině, že to jde pořád otočit, ale musíme zlepšit pohyb a napadání. Výbornou řeč měl i Marek Hroch, který se snažil kluky vyburcovat a zdravě nasrat. Škoda páté branky, kterou jsme dostali, ta nás už srazila na kolena. Každopádně dobrý a těžký zápas, ze kterého se musíme poučit.