05.10.2015 Reportáž

Destrukci Kovodemontu řídili Jan Čejka s Markem Zytou!

Ve druhém víkendovém utkání na severu Čech přehrál mladší dorost Hostivaře mostecký Kovodemont vysoko 12:1, když hned u osmi branek byl nezastavitelný Čejka a střelecky se zaskvěl i útočník Marek Zyta, autor čtyř branek.

4.kolo, neděle 4.10.2015

MST

Most

1:12

1:2, 0:5, 0:5

Branky a nahrávky: 7:50 Zyta (Čejka, Bianchi Ferrer), 13:39 Čejka (O.Nocar), 16:51 Zyta (Čejka), 17:21 Čejka (Zámečník), 21:37 Jachek (Čejka, Mazura), 26:34 Čejka (O.Nocar, Zyta), 26:58 Zyta (Čejka, O.Nocar), 30:26 Jachek (Mazura), 31:31 Brabec (Mazura, Jachek), 33:39 Brabec (Bianchi Ferrer, Kubeš), 37:05 Mazura (Bianchi Ferrer, Brabec), 37:24 Zyta (O.Nocar, Čejka) .
Rozhodčí: Jeletz, Vokurka . Vyloučení: 11:5 . Využití: 0:3 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 15 . Střely na branku: 12:58 . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:12 .

Toth - Anděl, Horáček, Marko - Bertha, Budilová, Houška, Ježek, Kvapil, Miller, Reka, Svitáková

Štoural (Dušák) - Kubeš, Bianchi Ferrer, Ši.Kořínek, Němec, Šť.Kořínek Maťocha - Mazura, Brabec, Jachek, O.Nocar, Čejka, Zyta, Zámečník, Ježdík

Na utkání v Mostě se tým připravoval především po mentální stránce, neboť se dala očekávat záludná hra domácích. Naším cílem bylo nepodlehnout atmosféře, vyvarovat se zbytečných vyloučení a s chutí si zastřílet.

Od úvodních minut měli hostivařští převahu, dobré šance si v první desetiminutovce ale vytvořil po našich chybách v rozehrávce i soupeř. Hostivař se dostala do vedení po brance Marka Zyty, domácí tým ale na konci dvanácté minuty po zaváhání naší obrany vyrovnal! Vedení přelil na stranu Hostivaře ještě v úvodním dějství Jan Čejka a odstartoval hotový brankostroj.

Gól Marka Zyty v úvodu druhé periody ještě rozhodčí přehlédli, stejný hráč ale po vyhraném vhazování Čejky napřáhl a zvýšil na 3:1. Od té doby měla Hostivař výraznou převahu, kterou tavila v jeden gól za druhým. Soupeř nestíhal a dle předpokladů se uchyloval k tvrdé hře na hranici pravidel. Na druhé straně hostující tým navyšoval po povedených kombinacích skóre a po dvou gólech Čejky, Jachka a Zyty, vedl po dvou třetinách už 7:1.

Cílem pro třetí část bylo pokračovat v aktivní kombinační hře s rychlým přechodem, ale i přežít zápas bez zranění. Soupeř dále ztvrzoval, že přístup ke hře jako takové je značně rozdílný, zbytečně fauloval a brzy opět inkasoval. Jachek s Brabcem využili přesilové hry a desítka tak byla na spadnutí. Po efektivním průniku ji nakonec završil ještě efektivnějším zakončením Lukáš Brabec, který měl spolu s obráncem Ferrerem posléze podíl i na první brance Jonáše Mazury. Ještě v osmatřicáté minutě navýšil na konečných 12:1 Marek Zyta, kterému se střelecky dařilo a v utkání nasázel za snaživě chytajícího Totha pět branek (z toho čtyři oficiálně a jednu s přehlédnutím sudích :). Závěr o několika vyloučených a šarvátka mezi Bianchi Ferrerem a mosteckým hráčem už do skóre nepromluvila, a tak se Hostivař radovala z vysokého vítězství i z odjezdu bez větších zranění.

Už v pátek se Hostivař představí poprvé na domácím hřišti, proti TJ Kovo Praha! Zápas začíná v 17,30 a na ČT4 ho nečekejte... dorazte do Koma Areny!

Daniel Moos (trenér týmu) - "Utkání v Mostě přineslo dle očekávání tvrdou hru domácích na hranici pravidel. První třetina, i přes velký počet našich šancí, skončila jednobrankovým rozdílem. Ve druhé a třetí fázi se náš tým rozstřílel a po velice kvalitní kombinační hře zaslouženě vyhrál velkým rozdílem. Oba dva dny skvěle podrželi brankáři, kteří patří jistě ke špičce soutěže .Chtěl bych hráčům poděkovat za předvedený výkon, i přes pár incidentů v Mostě, které ale obstáli."