HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Pardubice HBC Tygři Mladá Boleslav HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany Svítkov Stars Pardubice HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
19.05.2024 Reportáž

B tým mužů zvítězil i ve druhém semifinále! O postup do finále zabojuje za týden v Rakovníku!

Mužská rezerva Hostivaře nastoupila v nedělní odpoledne ke druhému semifinálovému utkání proti Rakovníku. Průběh utkání byl podobný tomu prvnímu. Rakovník tentokrát opět vedl a vytvořil si dokonce i náskok, který Hostivař v průběhu utkání dokázala vyrovnat a následně i otočit. Svůj náskok si Hostivař tentokrát pohlídala a přidala druhý bod do semifinálové série!

SF2, neděle 19.5.2024

4:2

0:0, 1:2, 3:0

RAK

Rakovník

Branky a nahrávky: 22:58 Hroch (Ilušák, Grepl), 37:57 Hroch (Ilušák), 38:33 Do.Zámečník (Grepl), 39:38 Ilušák (Do.Zámečník, Hroch) .
Rozhodčí: Tománek, Řešátko . Vyloučení: 8:8 . Využití: 0:2 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 78 . Střely na branku: 30:20 . Průběh utkání: 0:2, 4:2 .

Majerníček (Soukup) - Dušák, Přeslička, P.Němeček, Vodehnal, Bakoš, Da.Zámečník, Do.Zámečník - Mareš, Trajer, Chramosta, Waltr, Ilušák, Vosátka, Jirsák, Grepl, Hroch

M.Nistor (Slaboch) - Tlustý, Cafourek, Kubr, Koláček - Kopelent, Péc, Prokop, M.Tvarůžek, D.Nistor, Pražák, Sunkovský, Broulík

První třetina byla velmi podobná té v prvním utkání. Rakovník byl aktivnějším týmem a dostával se často do nadějných pozic. Hostivař si ale také dokázala vytvořit hned několik šancí. Většinou během několika přesilovek, které dostala od Rakovníku k dispozici. Přesto v první třetině nebyla k vidění žádná branka a na ukazateli skóre svítil stav 0:0

Hostivař se v úvodu druhé třetiny se dopustila nedisciplinovanosti a dala Rakovníku k dispozici dvě přesilové hry. V 18. minutě otevřel skóre utkání útočník hostů Pražák. V 20. minutě využil druhou přesilovou hru v zápase útočník Martin Tvarůžek a Rakovník tak vedl už 0:2. Hostivař ale nesložila zbraně a postupem času dostávala svého soupeře pod čím dál větší tlak. Kontaktní branku vstřelil v 23. minutě útočník Marek Hroch! Po druhé třetině tedy platil stav 1:2.

Hostivař v závěrečné třetině pokračovala ve svém tlaku a od 38. minuty to neslo své ovoce. O vyrovnávající branku se postaral opět útočník Marek Hroch! V 39. minutě dokonal obrat ve skóre obránce Dominik Zámečník, který se trefil přesně pod horní tyč! Hostivařský náskok navýšil v 40. minutě univerzál Dominik Ilušák! Tento náskok si Hostivař v závěru zkušeně pohlídala a po vítězství 4:2 získává druhý bod a postupový mečbol!

Série se nyní stěhuje do Rakovníku, kde Hostivař může vybojovat postup do ligového finále! Třetí utkání se odehraje v pátek 24. května se startem v 19:00.

Mládež se opět podívá na soustředění do Lomnice! Letos o týden později!