HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Pardubice HBC Prachatice HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany Svítkov Stars Pardubice HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
29.03.2024 Reportáž

A tým si opět zahraje finále Českého poháru! V náročném utkání porazil Kladenské Rysy!

A tým Hostivaře se na Velikonoční Velký pátek vypravil do Plzně, kde hned po poledni sehrál semifinálový duel finálového turnaje Final Four Českého poháru. V něm se utkal s týmem Kladna, se kterým Hostivař sehrála velmi vyrovnaný duel. Přesto, že A tým byl střelecky aktivnější, utkání přineslo drama až do samotného konce. V něm se ale radovala Hostivař, která po výsledku 3:2 slavila postup do finále celé soutěže!

SFČP, pátek 29.3.2024

HOS

Hostivař

3:2

0:0, 3:1, 0:1

KLA

Kladno

Branky a nahrávky: 19:36 Diviš (D.Vaniš, J.Vaniš), 24:36 J.Vaniš (Diviš, Taufer), 25:38 Kudela (Kucharčík, Čejka) .
Rozhodčí: Danylec, Jonák . Vyloučení: 2:6 . Využití: 1:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 87 . Střely na branku: 32:12 . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2 .

Sestava domácích

Štoural (Šupík) - Hrabár, D.Vaniš, Kudela, Pírek, Kočka, Průcha - Taufer, J.Vaniš, Diviš, Čejka, Kucharčík, Pátek, Hroch, Urbanec, Lehner, Dostál

Sestava hostí

Gerlich (Jirotka) - Teinitzer, Kastner, Barták, Soukup, Drechsler, Dědič, Markytán - Důras, Jedelský, Patera, Pražák, Adam, Slavík, Potekhin, Rychlý, Šimůnek, Šmíd, Rod

Komentář k zápasu

A tým vstoupil do semifinále nejstarší hokejbalové trofeje velmi aktivně. Během prvních minut si vytvořil několik slibných šancí. Podobné příležitosti si vytvořil i soupeř. V 6. minutě nabídla Hostivař Kladnu první přesilovou hru. Tu Hostivař sehrála velmi aktivně a nepustila Středočechy do nebezpečné příležitosti. Hra se poté i nadále přesouvala z jedné strany na druhou, branku ovšem nedokázal vstřelit ani jeden z týmů. Po první třetině tedy platil nerozhodný stav 0:0.

V úvodu 2. třetiny se Kladno dopustilo svého prvního prohřešku, když vysokou holí fauloval bývalý hráč Hostivaře Michal Potekhin. Hostivař rovněž jako soupeř nedokázal svojí první přesilovou hru využít. Později se ovšem a tým branky dočkal! V 20. minutě při vhazovaní v obrané třetině Kladna vyhrál kapitán Jiří Vaniš buly na svého bratra Daniela Vaniše, který nadvakrát vystřelil na brankáře Kladenských Gerlicha, dorážku tak našel útočník Hostivaře Jan Diviš, kterému se v novém Hostivařském angažmá velmi daří! Hostivař tedy vedla 1:0! Hostivař ale brzy o své vedení přišla. V 23. minutě Hostivař dlouho obléhala branku Kladno, to však využilo drobnou nepozornost Hostivaře a v přečíslení 2 na 1 vyrovnal stav utkání Jiří Rod. V 25. minutě ovšem zaváhalo také Kladno a po rychlé kombinaci, kterou zakončil kapitán Jiří Vaniš A tým opět vedl! Své vedení dokázala Hostivař tentokrát i navýšit! V 26. minutě, při přesilové hře, se prosadil Hostivařský obránce Tomáš Kudela a Hostivař tak vedla 3:1! Tento stav platil i během druhé přestávky.

Třetí třetinu začala Hostivař opět aktivně. To umocnili i dvě přesilové hry, které dostala Hostivař po dvojnásobném provinění mnoha Kladenských hráčů na hrací ploše. Navýšit své vedení se Hostivaři bohužel nepodařilo. Přesně v 40. minutě se provinil Hostivařský obránce Průcha faulem a daroval Kladnu další přesilovou hru. Schylovalo se tedy k závěrečnému dramatu. Kladno ve svém útočném pásmu dokázala vyhrát vhazovaní na svého kapitána Štěpána Důrase, který tvrdou ranou snížil na 3:2. Kladno v závěru pokračovalo ve svém tlaku, Hostivař však díky výborné obraně nedopustila vyrovnání a po výsledku 3:2 mohla po roce slavit postup do finále celé soutěže! V něm se utká hned zítra v 14:00 s vítězem duelu Kert Park Praha – Jaselská Opava.

Ohlasy po utkání

Tomáš Kudela (Obránce HBC Hostivař) - Podle skóre to sice nevypadá, ale myslím že jsme dnes měli ze hry více než soupeř a ten gólový rozdíl mohl být ještě vyšší. Hlavně díky Leoši Gerlichovi v bráně bylo Kladno až do konce zápasu ve hře o postup. Těší mě předvedený dobrý týmový výkon z naší strany, zaslouženě tak máme šanci na obhajobu poháru.

Redakce

 
 

Mikropřípravka opět v akci! Na domácím turnaji se představila trojice hostivařských týmů!

23.4.2024

Starší žáci porazili ústeckou Elbu! Do nadstavby tak postupují z druhého místa!

23.4.2024

Dorost z výjezdu do Opavy přivezl tři body!

23.4.2024

A tým ve druhém čtvrtfinále těsně padl Karviné! Série bude pokračovat příští týden na půdě soupeře!

22.4.2024

Partneři klubu