HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany TJ KOVO Praha HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
16.03.2023 Reportáž

B tým po druhé v sezóně padl na Kladně! Přední příčky tabulky se mu tak vzdalují!

Hostivařský B tým se ve čtvrtek vydal do Městské hokejbalové arény na Kladno, kde změřil síly s místní mužskou rezervou. Domácí potvrdili svojí dobrou jarní formu a po druhé v sezóně porazili Hostivařskou rezervu, které se tím vzdálila možnost umístění v první trojce.

13., čtvrtek 16.3.2023

KLA

Kladno

6:1

4:0, 1:1, 1:0

HOS

Hostivař

Branky a nahrávky: 24:45 Brož (Krupka).
Rozhodčí: Vaňourek, Živný. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 21. Střely na branku: 35:35. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 6:1.

Sestava domácích

Štěpánek - Arlt, Honický, Paták, Bauer - Janský, Koželský, D.Kučera, O.Kučera, Rod, Rychlý, Schönherr, Slavík, Zdrůbecký

Sestava hostí

Paleček - Krupka, Vodehnal, P. Němeček, Přeslička, Michálek, Petrášek - Brož, Minarčík, Kalaš, Waltr, Mareš, Jirsák, Vosátka, Chramosta, J. Němeček

Komentář k zápasu

Utkání od začátku slibovalo rychlý a pohledný hokejbal. Ten ovšem v 1. třetině vyhovoval víc domácím, kteří nejdříve využili chyby Hostivařské obrany a ve 4. minutě šli po zásluze Dominika Kučery do vedení. Po faulu Hostivařského obránce Němečka Kladno získalo výhodu přesilové hry a tu v 5. minutě využil Bauer. Kladno dále pokračovalo ve své efektivitě a v 11. minutě zvýšil na 3:0 Arlt. O dvě minuty později v 13. minutě zvýšil vedení Kladenských o čtyři branky hráč domácích Rychlý. Stav 4:0 platil i po konci 1. třetiny.

Hostivař měla během první přestávky nad čím přemýšlet, vzdát se ovšem nehodlala. V 25. minutě hrála Hostivař přesilovou hru, kterou ranou od modré využil Marek Brož! Kontaktní gól Hostivař nakopl a dokázala ve svém tlaku pokračovat. Ovšem chvilka nepozornosti v obraně Hostivaře znamenala pátou branku v síti Palečka. V 27. minutě vrátil Kladnu čtyřbrankové vedení Slavík. Po 2. třetině tedy Kladno vedlo 5:1.

3. Třetina se po většinu času hrála v Kladenském obraném pásmu. Hostivař ovšem nedokázala najít recept na výborně chytajícího Štěpánka a další kontaktní gól již přidat nedokázala. Naopak závěrečnou tečku na Kladenské vysoké vítězství dal v 45. minutě domácí Ondřej Kučera.

Hostivař tak po druhé v sezóně odjela z Kladna s prázdnou a přední příčky s lepšími postupovými vyhlídky pro play-off se jí vzdálili. Další zápas čeká naší rezervu příští neděli, kdy přivítá doma Třebíz!

Ohlasy po utkání

Michael Minarčík (Útočník HBC Hostivař) - Do utkání jsme bohužel vkročili velmi špatně. V obraném pásmu jsme nechávali soupeři moc prostoru a dělali kupu chyb. Soupeř navíc proměnil vše, co mu přišlo pod ruku. Až od druhé třetiny jsme se dokázali "probrat" a hráli to, co jsme si před zápasem řekli. Vytvořili jsme si spoustu šancí, ale bohužel s velmi špatnou koncovkou. Utkání to bylo běhavé, zajímavé a i když to skóre nenaznačuje, tak i vyrovnané. Byla to škoda! Hrát lépe první třetinu, věřím, že bychom nějaký ten bodík ukradli. Celkově se i ukázalo, co nás trápí už delší dobu, produktivita a větší důraz v obraně.

Redakce

 
 

Starší žáci obhájili regionové prvenství a postupují přímo na finálový turnaj!

27.5.2023

Junioři klíčový duel s Ústím nad Labem nezvládli a sezóna jim končí!

23.5.2023

Mikropřípravka si zahrála na dalším turnaji! V Novém Strašecí se dočkala první výhry!

22.5.2023

B tým mužů získal v Rakovníku mečbol a doma může postoupit do finále!

21.5.2023

Partneři klubu