HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Pardubice HBC Prachatice HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany Svítkov Stars Pardubice HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
12.05.2023 Reportáž

B tým mužů padl Třebízi v prodloužení! Po kontumaci ovšem postupuje do semifinále!

Hostivařská rezerva po dvou vyhraných utkáních přivítala na svém hřišti v rámci 3. čtvrtfinále play-off 2. Ligy – Střed tým Defektu Třebíz. Hostivař doma měla možnost ukončit sérii a v nejkratší možné době postoupit do semifinále. Třebíz ale dokázala udolat Hostivařský B tým v prodloužení 1:2. Utkání bylo však zkontumováno ve prospěch Hostivaře po nepovoleném startu hráče Třebíze do zápasu.

ČF3, čtvrtek 11.5.2023

HOS

Hostivař

5:0

Kontumace

DEF

Defekt Třebíz

Branky a nahrávky: 39:32 Čejka (Vosátka, Vodehnal) .
Rozhodčí: Řešátko, Tománek . Vyloučení: 5:3 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 33 . Střely na branku: 36:18 . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2 .

Sestava domácích

Majerníček - Krupka, Do.Zámečník, Kerouš, Vodehnal, Da. Zámečník, Bakoš, Michálek - Paško, Minarčík, Vosátka, Čejka, Waltr, Mareš, Brož, Jirsák, Vrzák

Sestava hostí

Šnobl - Bednár, Bušek, Gotthard, Hulcr - Hulín, Kolařík, Melounek, Novák, Novák, Podpěra, Seidl, Zázvorka

Komentář k zápasu

Oba týmy začaly třetí vzájemné utkání velmi opatrně. V průběhu se ovšem více do hry a útokům dostávala Hostivař. Třebíz ale poctivě bránila a moc ložených šancí naší rezervě nedávala. V 6. minutě se Třebíz provinila prohřeškem šesti hráčů na hrací ploše a darovala tak Hostivaři přesilovou hru. Tu ovšem naše rezerva využít nedokázala. Po první třetině tak platil bezbrankový stav.

Druhá třetina vypadala dost podobně, jako ta první. Hostivař často držela balónek na svých hokejkách a obléhala branku soupeře. Třebíz hrozila pouze z protiútoků. Při jednom takovém protiútoku hned v úvodu třetiny dokázali být hosté úspěšní, když se v čase 15:26 prosadil Kovařík a Třebíz tak šla do vedení. Hostivař se stále pokoušela prorazit obraný val soupeře, ale bez úspěchu. Po druhé třetině si hosté odnesli do kabin jednobrankový náskok.

Ve 3. třetině Hostivař gradovala svoje tempo a soupeře k ničemu velkému nepustila, potýkala se ovšem s mizernou produktivitou. Odolávající obranu soupeře překonal až v čase 39:32 Jan Čejka, který dokázal najít nahozený míček Vosátky před brankou a poslat ho do polo odkryté branky za brankáře Šnobla! Hostivař měla chuť a vůli utkání rozhodnout ještě před závěrečnou sirénou, hosté ovšem odolali a utkání tak šlo do prodloužení!

V prodloužení se hra přelévala z jedné strany na druhou. V 5. minutě Hostivař vyhodila míček na zakázané uvolnění a vhazovalo se tak v obrané třetině domácích. Hostivař si po vhazování nepohlídala úplně volného Kovaříka, který po nahrávce od Bednára střílel do polo prázdné brány a svojí druhou brankou v zápase tak v 6. minutě prodloužení rozhodl o prvním bodu v play-off pro Třebíz. Hosté porazili Hostivař 1:2.

Utkání bylo ovšem kontumováno, z důvodu nelegálního startu hráče Třebíze do utkání, který měl pozastavenou činnost z důvodu vyššího trestu. Hostivař tak vítězí v sérii 3:0 a postupuje do semifinále 2. Ligy – Střed! V semifinále narazí na vítěze základní části - HBC Rakovník! První utkání je naplánováno na příští týden na půdě soupeře.

Ohlasy po utkání

Lukáš Michálek (Obránce HBC Hostivař) - Bohužel jsme nebyli tak produktivní, jako v prvních dvou utkáních, navíc jsme udělali daleko více hrubých chyb. Doufám, že jsme si smůlu v zakončení už vybrali a vrátíme se zase zpět na vítěznou vlnu.

Redakce

 
 

A tým čeká pikantní start jarní části! Na domácím hřišti přivítá v Pražském derby Kert Park Praha!

23.2.2024

Dorost vyšel v Pardubicích gólově naprázdno, podlehl 0:2!

22.2.2024

Starší žáci odehráli další přípravný turnaj! Na Pražském míčku skončili třetí!

20.2.2024

B tým mužů se chystá na jarní část sezony! Na úvod se utká v souboji Pražských rezerv!

19.2.2024

Partneři klubu