HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany TJ KOVO Praha HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
18.09.2020 Reportáž

Áčko na trojnásobného mistra nevyzrálo! Na Lužinách o gól padlo!

Na úvod sezóny se to sešlo! Po skvělém Kladnu čekal v předehrávce třetího kola na Hostivař trojnásobný mistr republiky, tým HC Kert Park Praha, v jehož dresu hned několik odchovanců klubu z Prahy 15 v posledních letech figurovalo!

3.kolo, pátek 18.9.2020

KER

Kert Park Praha

4:3

2:1, 2:0, 0:2

HOS

Hostivař

Branky a nahrávky: 10:11 Čejka, 35:15 T.Lhota (Čejka), 44:47 Urbanec (Čejka) .
Rozhodčí: Danylec, Cícha . Vyloučení: 6:8 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:2 . Diváci: 80 . Střely na branku: 36:23 . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:3 .

Sestava domácích

Mikl (Koch) - Blaško, Dejneka, Dulava, Horváth, Hrdlička, Šperl - Danko, Jágr, Klíma, Kruček, Kruček, Lhota, Postulka, Síla, Zvonek

Sestava hostí

Štoural (Merta) - Dušák, Fic, Konečný, Kubeš, Kučera, Novotný, Vaniš D. - Brož, Čejka, Davídek, Fišer, Hroch, Lhota, Malina, Urbanec, Vosátka, Zyta

Komentář k zápasu

Večerní duel na Lužinách začal očekávanou převahou domácích, i hosté se ale dostali v prvních minutách ke dvojici dalekonosných pokusů. Mnohem nebezpečnější byl ale pochopitelně soupeř, který se dostal po chybě hostivařských v přebrání hráčů do vedení. Úspěšným střelcem byl Zvonek. Hostivař posléze dostala možnost dostat se do hry díky vyloučením na straně domácích, s přesilovkou, ve které chyběla především střelba, si ale neporadila vůbec dobře. Paradoxně pak vyrovnala ve vlastním oslabení, když se pakoval Hroch! Jan Čejka vystihl míček na vlastní modré čáře a v úniku Mikla překonal! Konec přesilovky domácí přeci jen využili po chybné rozehrávce ve středním pásmu a do šaten tak šli s jednobrankovým vedením.

Navýšit mohli hned v úvodu druhého dějství, po vyloučení Konečného, Štoural v brance Hostivaře se ale několikrát vyznamenal. Nestačil až na zakončení slovenské akvizice Kertu Horvátha, který zvýšil na 3:1! Zvonek poté efektivně zasunul čtvrtý míček do hostivařské klece, ta ale byla výrazně posunuta a rozhodčí tak situaci vyhodnotili jednoznačným rozpažením. Střelec domácích přesto nemusel smutnit, v osmadvacáté minutě totiž využil rychlého protiútoku, kterému předcházela další přesilovka Hostivaře, stejně jako ve většině případů, s absencí jakkékoliv střelby. Kert Park vedl 4:1 a utkání směřoval k výhře.

V závěrečném dějství se opět několikrát zaskvěl brankář Štoural, v několika případech mu ale pomohla nepřesnost domácích. V šestatřicáté minutě pak zavezl míček do útočného pásma Čejka, přesnou příhrou vybídl Tomáše Lhotu a ten snížil na rozdíl dvou branek. Oba týmy si poté opět mohly vyzkoušet hru s jedním mužem navíc, skóre se ale ani v jednom případě neměnilo. Dvě minuty před koncem duelu byl navíc vyloučen Vaniš za vražení na hrazení a bylo zřejmé, že je o osudu rozhodnuto. Po time-outu a odvolání brankáře ještě sice Urbanec snížil po další přihrávce od Čejky, více času na zdramatizování už ale nebylo. Hostivař podlehla zkušenějšímu soupeři 3:4!

Ohlasy po utkání

Jan Čejka (útočník HBC Hostivař, v utkání 1+2) - Zápas z naší strany byl velmi dobrý, bohužel jsme dali soupeři hodně přesilovek, kde si vytvořil optickou převahu. Ve hře 5 na 5 jsme nebyli horší tým. Jsem hrdý na tým, jak jsme dokázali držet krok s nejlepším týmem v ČR. Ukazujeme, že můžeme hrát s každým týmem v republice. Teď už to chce jen body.

Redakce

 
 

„Cítím se už spíš jako hráč velkého hokejbalu", říká přípravkář Vojtěch Coufal!

28.10.2020

„Snažím se hodně zakončovat", říká mladší žák Filip Hradil!

26.10.2020

„Myslím, že jsme mohli mít lepší výsledky", mrzí Tomáše Stoulila ze starších žáků.

24.10.2020

„Chci být lepší než brácha, být v útoku a dávat góly", říká Anička Dvořáková z týmu holek!

23.10.2020

Partneři klubu