20.11.2021 Reportáž

A tým veze z Ústí nad Labem výhru po nájezdech!

Týden po těsné domácí prohře s Mostem vycestoval A tým Hostivaře naopak na sever, kde se měl utkat s aktuálně pátou Elbou Ústí nad Labem.

13.kolo, sobota 20.11.2021

UNL

Ústí n. Labem

5:6ss

0:1, 4:1, 1:3

Branky a nahrávky: 1:55 Štěpáník (Kučera), 25:51 Štěpáník (Čápek, Kučera), 32:55 Čejka (TS), 38:19 Vaniš (Čejka), 39:04 Čejka (Hroch, Dušák), rozh. nájezd Malina .
Rozhodčí: Gráca, Musil . Vyloučení: 4:4 . Využití: 1:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: . Střely na branku: 35:26

Landt (Rechtorik) - Filip, Grus, Michajličenko, Polata, Procházka, Sedláček, Smolík - Belica, Červinka, Giesel, Haas, Magasanik, Škurla, Stupka, Tomáš, Varga, Zdvořáček, Zeman

Štoural (Keprt) - Čápek, Dušák, Fic, Ilušák, Kučera - Čejka, Grepl, Hroch, Komanec, Malina, Píša, Štěpáník, Vosátka, Zyta, Vaniš

Během týdne skončilo několik hráčů v karanténě a trenér Davídek tak musel postrádat krom brankáře Solara například i nejlepšího střelce Samuela Kucharčíka, nebo obránce Macka, Kubeše či Novotného. Do sestavy tak znovu nakoukli další mladíci, Lukáš Grepl a Dominik Ilušák, ale i novic v sestavě, obránce Dalibor Čápka.

Oba týmy vstoupili do klání houževnatě a v prvních minutách se hrálo na obou stranách hřiště. Už na konci druhé minuty si ale proklestil po pravém mantinelu cestu až k bráně Radim Štěpáník a nadvakrát zakončil, 1:0 pro Hostivař! Ta i po vstřelené brance nelenila a byl to Daniel Vaniš, který mohl zvýšit v první přesilové hře, brankář Ústí byl ale tentokrát úspěšnější. V šesté minutě se v dobré příležitosti zjevil před brankou Malina, prudký pas od Čejky ale do sítě nenasměroval. Hra v prvním dějství se jevila vyrovnaně, domácí tým ale působil směrem dopředu bezzubě a další vážnější šance tak byla opět na druhé straně, kde Landt musel krotit pokus sedmnáctiletého Grepla. Následný, minutový tlak Hostivaře přerušil až nesmyslný útočný faul, který domácím nabídl možnost vymanit se z bídy. Ihned se usadili v útočném pásmu a brankář Štoural se měl poprvé co činit. Ani jeden z pokusů za jeho záda v oslabení neskončil a protože na druhé straně neuspěl ani Čejkův pokus z téhož oslabení, šla do kabin o něco spokojenější Hostivař.

Ta ale moc dobře věděla, že domácí tým přidá v dalším pokračování jiný rychlostní stupeň a utkání nebude procházkou růžovým sadem, jak se možná mohlo po první části zdát. A opravdu. Ústečtí byli aktivnější a Štoural musel být pozorný. Po čistě prohraném vhazování v obranné třetině ale na bombu Smolíka nestačil a bylo to 1:1! Hra se v dalších minutách více otevřela i pro Pražany, a to především díky další přesilovce! A byl to Malina, který mohl vrátit vedení na stranu svého týmu, Landt ale jeho pokus opět lapil. Po vypršení trestu se domácí tým vrátil k vyšší aktivitě a brzy se znovu prosadil, když si vyražený míček našel Magasanik a usměrnil ho do sítě. Inkasovaný gól vyhecoval hostivařské k útočnému tlaku a byl to výborně hrající Vaniš, který mohl vyrovnat. To se ale nakonec povedlo až Štěpáníkovi, který nezištně projel středním pásmem až do útočné třetině a těsně před atakem dokázal i prudce vystřelit, 2:2! Poslední pětiminutovka ale nabídla ještě další dva góly, žel, do klece Václava Štourala. Hned po vyrovnávající brance totiž zvedal ruce nad hlavu Haas, jehož střela od mantinelu propadla až do branky a v závěru třetiny se bombou prosadil i Stupka, jehož gól znamenal dvoubrankové vedení domácích. Pražané zahájili třetí část v početní výhodě, v ní ale musel za záchranou brzdu zatáhnout Štěpáník a hra ve čtyřech poté více ladila domácím. Na konci třiatřicáté minuty bylo ale nařízeno po úniku Maliny nařízeno trestné střílení, ke kterému se rozjel Čejka a parádní kličkou vlil do žil svého týmu krev. Ten nejdříve musel přečkat bez úhony ústecký tlak a poté dokázal vyrovnat! Bohužel, po dohodě rozhodčích šlo o gól po skončení hracího času, ve kterém si oba týmy měly vyměnit své strany! Skóre se tak prozatím neměnilo. Hostivař, přesvědčena o mylném rozhodnutí, vtrhla do druhé poloviny třetí části s vervou a brzy vstřelila další gól! Pokus Čejky se dostal až před branku k Danielovi Vanišovi, který po otočce překonal Landta a radoval se ze své první extraligové branky! Ještě veseleji bylo za dalších pětačtyřicet vteřin, když po vhazování v útočné třetině směřoval míček od Dušáka na Hrocha, který vybídl Čejku a ten se opět nemýlil, 5:4! Možnost srovnání dostali domácí poté, co byl vyloučen Vaniš. S přesilovkou si poradili náramně a byl to Tomáš, který dal na 5:5! V závěru byli domácí aktivnější, hostivařští ale nápor ustáli a před nimi tak bylo prodloužení ve třech hráčích na ploše.

To přineslo spíše taktickou bitvu! Domácí tým nevyužil ani závěrečnou početní výhodu a rozhodnout tak musela série samostatných nájezdů. Zatímco Štoural byl dvakrát úspěšný, Landt v brance Ústí se musel dvakrát poklonit šikovnosti Marcela Maliny a posléze Jana Čejky, kteří rozhodli o zisku dalšího bodu! Hostivař tak poprvé v sezóně přivezla body z venkovního hřiště a na svůj úspěch jistě bude chtít navázat i v posledním ligovém kole, na půdě daleké Karviné. I toto extraligové utkání by opět měla přenášet TV Com.

Jan Čejka (útočník HBC Hostivař) - V Ústí jsme předvedli jeden z nejlepších týmových výkonu sezony. Utkání bylo celou dobu vyrovnané ač už silově nebo rychlostně. Osobně si myslím, že nás nejvíce nahecovala branka, kterou nám rozhodčí neuznali, kvůli točení stran. V zápětí jsme ze stavu 4:3 udělali 4:5. Díky této chvíli máme první body z venku, ale mohlo jich být i více. I když nám chybělo spoustu hráčů, ač už kvůli karanténě nebo zranění, tak jsme to zvládli perfektně. Vyzdvihnout musím i Dominika s Greplikem, kteří předvedli výborný výkon ve svém prvním utkání a určitě si řekli i o místo v sestavě. V poslední zápase na podzim musíme předvést stejně bojovnou hru a věřím, že se nám zápas povede.