22.04.2024 Reportáž

A tým ve druhém čtvrtfinále těsně padl Karviné! Série bude pokračovat příští týden na půdě soupeře!

Hostivařský A tým se v nedělní dopoledne utkal v rámci 2. čtvrtfinále Crossdock Extraligy Hokejbalu s týmem Karviné. Oproti prvnímu utkání byla na Hostivařském hřišti k vidění mnohem vyrovnanější podívaná a také bohužel pro Hostivař i jiný výsledek. Karviná rozhodla o svém vítězství a vyrovnaní série pár vteřin před koncem základní hrací doby.

ČF2, neděle 21.4.2024

4:5

2:1, 0:2, 2:2

KAR

Karviná

Branky a nahrávky: 5:32 Čápek (Urbanec), 14:47 Čejka (J.Vaniš, Ferfecki), 33:46 J.Vaniš (Čejka, Kudela), 35:22 Průcha (D.Vaniš, Kucharčík) .
Rozhodčí: Tománek, Hrubý . Vyloučení: 5:6 . Využití: 1:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 224 . Střely na branku: 46:23 . Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 4:3, 4:5 .

Brykner (Štoural) - Čápek, Hrabár, Kudela, Kočka, Průcha, Švanda, Da.Zámečník - Čejka, Kucharčík, J.Vaniš, D.Vaniš, Taufer, Urbanec, Pátek, Hroch, Ferfecki, Lehner, Mikšovský

Mokry (Smetana) - Zahradníček, Růžička, Sladký, Niedoba, Zaremba, D.Procházka - Fárský, Juraško, Pala, Pořízek, Rosůlek, Wróbel, A.Procházka, Puzoň, Barnošák, Voznica

Hostivař před televizními kamerami České televize neměla tak dobrý start do utkání, jako v prvním čtvrtfinálovém duelu. V 5. minutě to byl právě soupeř, který dokázal otevřít skóre utkání. Novou akvizici v brance Hostivaře Petra Bryknera, který ve druhém utkání nahradil Václava Štourala, překonal útočník Karviné Wróbel. Hostivař se z této branky oklepala a brzy vyrovnala. V 6. minutě vyrovnal tvrdou ranou obránce Dalibor Čápek! Utkání se pak často přelévalo z jedné strany na druhou, branka však byla k vidění až v samotném závěru úvodní periody. V čase 14:47 našel kapitán Hostivaře Jiří Vaniš úplně volného Jana Čejku, který tak poslal Hostivař do těsného vedení! Hostivař si tak odnesla do kabin vedení 2:1!

2. Třetina byla i nadále velmi vyrovnaná. Oba týmy dostali k dispozici výhodu přesilové hry, využít ji dokázala ovšem pouze Karviná. Ještě před tím v 27. minutě vyrovnal skóre utkání útočník Karviné Lumír Rosůlek. Pak v následně zmíněné přesilové hře se prosadil obránce Jan Zahradníček a Karviná tak otočila vývoj utkání zpět na svoji stranu. Vedení 2:3 si také odnesli do kabin před závěrečnou třetinou.

3. Třetinu začala Hostivař dobře a směřovala k vyrovnání. To se podařilo v 34. minutě, kdy na 3:3 srovnal při přesilové hře kapitán Hostivařského A týmu Jiří Vaniš! Hostivař pokračovala ve svém úsilí a brzy se dočkala výsledku. V 36. minutě vrátil Hostivaři vedení obránce Michal Průcha! Hostivař po této brance polevila a toho dokázala Karviná využít. V 40. minutě vyrovnal při sporné brance útočník Martin Pala. Rozhodčí nakonec branku po dlouhé poradě uznali. Už to vypadalo, že utkání bude směřovat do prodloužení, jenže v záverečné minutě se Karviná odhodlala k rychlému útoku, který osm vteřin před koncem završil obránce Karviné Zahradníček. Karviná tak oplatila Hostivaři úvodní prohru a po výsledku 4:5 vyrovnává stav čtvrtfinálové série.

Série bude pokračovat již za týden v Karviné. 3. Zápas mezi Hostivaří a Karvinou je naplánován na sobotu 27. dubna se startem v 15:00. 4. Čtvrtfinále se odehraje v neděli 28. dubna se startem v 11:00.

Dalibor Čápek (Obránce HBC Hostivař) -Zápas proti Karviné byl, jak jsme předpokládali, náročný. Karviná je známá svým fyzickým a agresivním stylem hokejbalu, což bylo znát i během celého utkání. Přestože jsme byli většinu času lepším týmem, drobné chyby nás stály několik gólů. Tyto momenty ukázaly, že i přes naši převahu na hřišti, je důležité zůstat ostražitý po celou dobu zápasu a efektivně využívat nabídnuté šance. Věřím, že jsme se z nedělního zápasu ponaučili a do Karviné si pojedeme pro dvě vítězství.

“Oproti loňsku máme mnohem silnější tým“ říká útočník A týmu Samuel Kucharčík!