HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Pardubice HBC Tygři Mladá Boleslav HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany Svítkov Stars Pardubice HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
11.05.2024 Reportáž

A tým to dokázal! Po třetí výhře proti Pardubicím postupuje do extraligového finále!

Hostivařský A tým se v sobotu vypravil do Pardubic, kde se na místních Polabinách utkal s domácím týmem, kterému čelil v rámci 3. semifinálového utkání. Ve velmi vyrovnané bitvě Hostivař v prodloužení vyválčila třetí bod, který znamená postup do finále Crossdock Extraligy hokejbalu!

SF3, sobota 11.5.2024

PCE

Pardubice

2:3p

0:1, 1:0, 1:1 - 0:1

Branky a nahrávky: 13:22 D.Vaniš (Taufer, Průcha), 31:26 Hrabár (Kucharčík, J.Vaniš), 46:10 Taufer (J.Vaniš, Čejka) .
Rozhodčí: Kettner, Záhora . Vyloučení: 4:6 . Využití: 1:2 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 260 . Střely na branku: 31:39 . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3 .

Foršt (Třináctý) - Geisler, Školoudík, Strouhal, Hálek, Kopřiva, Kamaryt, Kadlec - Česák, Janeček, Langr, Licek, Moravec, Bílý, Malý, Mikula, Kupka, Lang, Hlaváček

Štoural (Brykner) - D.Vaniš, Hrabár, Kudela, Kočka, Průcha, Ruda - Čejka, Kucharčík, J.Vaniš, Taufer, Urbanec, Hroch, Lehner, Smola, Diviš, Dostál, Pátek

Třetí semifinálové utkání přineslo nejvíce vyrovnanou bitvu ze všech semifinálových utkání. Na první branku v utkání se muselo čekat do 14. minuty, kdy Hostivař využila svojí první přesilovou hru. Po nahrávce Matěje Taufera se prosadil Hostivařský univerzál Daniel Vaniš! Hostivař si tedy do kabiny odnášela těsný náskok 0:1.

Hosté z kraje 2. třetiny ovšem skóre rychle vyrovnali. V 18. minutě vyrovnal skóre utkání obránce Pardubic Strouhal. Utkání i nadále probíhalo ve velmi vyrovnaném duchu a tak po druhé třetině rovněž platil i nerozhodný stav 1:1.

Toto utkání rozhodovali především přesilové hry. Hostivař svojí druhou přesilovou hru využila hned na začátku 3. třetiny. V 32. minutě vrátil Hostivaři vedení obránce Jiří Hrabár! Přesilovou hru se podařilo využít také domácím Pardubicím, kteří v 43. minutě po zásluze Mikuly prolomili Hostivařskou obranu a vyrovnali skóre na 2:2. Utkání tedy došlo až do prodloužení.

To netrvalo moc dlouho. V 47. minutě se elegantně zbavil svého protihráče kapitán Jiří Vaniš, který svou přihrávku predložil útočníkovi Matěji Tauferovi, který přesnou ranou nad rameno vystřelil Hostivaři třetí a zároveň postupový bod v semifinálové sérii! Hostivař si poprvé ve své klubové historii zahraje Extraligové finále! To odstartuje v sobotu 25. května. Na svého soupeře bude muset Hostivař ještě počkat. A přesných termínech utkání vás budeme informovat.

Mládež se opět podívá na soustředění do Lomnice! Letos o týden později!