HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany TJ KOVO Praha HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
02.05.2022 Reportáž

A tým před skvělou kulisou dotáhl zápas s Kladnem do prodloužení, v tom ale padl!

Už nebylo kam couvnout! Hostivař prohrávala ve čtvrtfinálové sérii s Kladnem 0:2 a pokud nechtěla končit sezónu, musela před domácími diváky uspět. A že jich přišlo! Kdo přišel pozdě, musel litovat...

PO, sobota 30.4.2022

HOS

Hostivař

2:3p

1:2, 0:0, 1:0

KLA

Kladno

Branky a nahrávky: 0:06 Malina, 44:54 Kucharčík (Čejka, Urbanec) .
Rozhodčí: Černý, Bartoš . Vyloučení: 4:1 . Využití: 0:2 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 243 . Střely na branku: 23:27 . Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3 .

Sestava domácích

Štoural (Keprt) - Čápek, Dušák, Fic, Komanec, Kubeš, Macek, Morrison - Čejka, Davídek, Hroch, Krupka, Kucharčík, Malina, Píša, Urbanec, Vaniš, Vosátka

Sestava hostí

Jirotka (Solar) - Drechsler, Hrabar, Kudela, Pliml, Soukup, Teinitzer - Barnošák, Důras, Frolík, Kohout, Patera, Potekhin, Pražák, Šíma, Špaček

Komentář k zápasu

Už v prvních vteřinách totiž získal ve středním pásmu míček Marcel Malina, odvážně se dostal do zakončení a střelou mezi betony otevřel v šesté vteřině skóre! Do útoku se vrhla i druhá pětice Hostivaře, Jirotka byl ale tentokrát úspěšný. Hra se posléze vyrovnal, ba byl to spíše soupeř, kdo se uhnízdil v útočném pásmu, domácí ale srdnatě bránili. K vyrovnání Rysům posloužila přesilová hra a byl to vytáhlý Kudela, který doklepl od mantinelu odražený míček za Štourala! Kladenské vstřelená branka ještě více namotivovala a v závěru se dostala i s přispěním štěstěny do vedení. Střelcem byl Pliml.

Hosté byli zcela určitě aktivnější i ve druhém dějství, hrál se houževnatý hokejbal a brankář Štoural se musel několikrát vyznamenat. Skvělá kulisa s 243 diváky v ochozech se ale gólu nedočkala možná i proto, že rozhodčí klání zbytečně nehledali důvody k vylučování a přesilovku si nezahrál ani jeden z týmů.

Vylučovalo se až v dalším pokračování a byl to opět hostivařský hráč, který zasedl na trestnou lavici. Kladenští se ale tentokrát neradovali a před Hostivaří byl nelehký úkol - vyrovnat proti v obraně pozornému a současně disciplinovaně hrajícímu soupeři. Domácí tým v posledních minutách přitvrdil a v poslední minutě byla výsledkem i šarvátka mezi juniorem Hrochem a zkušeným Pražákem. Čas se krátil a domácí to zkoušeli bez brankáře. Zákrok Urbance na Špačka nechali rozhodčí bez povšimnutí, hra se rychle otočila, míček se dostal ke Kucharčíkovi a ten z pár kroků, pouhých šest vteřin před sirénou, vyrovnal! Domácí aréna bouřila a oba celky se chystaly na prodloužení.

V tom přišla osudová chyba! Dušák vyhodil míček ze hřiště a hostivařští se museli znovu bránit. Štoural odolával, na milimetrovou střelu z levého kruhu ale nestačil a naděje na výhru v domácím utkání zhasla. Kladno zvítězilo 3:2 a v nejkratším možném čase postoupilo mezi čtyři nejlepší týmy letošního extraligového ročníku.

A týmu Hostivaře tak končí první kompletní sezóna v nejvyšší soutěži, ve které hned postoupil do vytouženého play-off! Výsledkem je sedmé místo. Soupeři z Kladna nutno ještě jednou pogratulovat k zaslouženému postupu, divákům pak za skvělou kulisu a podporu v domácím duelu.

Ohlasy po utkání

Daniel Vaniš (útočník HBC Hostivař) - Play-off proti Kladnu bylo přesně takové, jak má play-off vypadat. Spousta krásných hokejbalových momentů s velkou podporou fanoušků jak na Kladně, tak u nás v Hostivaři. Vše okořeněné mírnou vyhroceností. Nicméně neudělat v sérii ani bod, beru jako neúspěch. Letošní sezóna v extralize pro mě jinak ale určitě byla obrovsky přínosná. Velmi mi pomohly zápasy s těmi nejlepšími celky. Po vypadnutí A týmu z play-off a zrušenému MS juniorů bych teď velmi rád ukončil svoje působení v juniorské kategorii se zlatou medailí na krku.

Redakce

 
 

Junioři vstoupili do čtvrtfinále vítězně! O postupu mohou rozhodnout už doma!

17.5.2022

Minipřípravka si na dalším domácím turnaji připsala čtyři vítězství!

16.5.2022

Úspěšné předkolo! Junioři si ve čtvrtfinále play-off zahrají se Svítkovem!

11.5.2022

Mužská rezerva vyrovnala čtvrtfinálovou sérii s Třebízí!

9.5.2022

Partneři klubu