HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Pardubice HBC Prachatice HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany Svítkov Stars Pardubice HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
14.04.2024 Reportáž

A tým na závěr základní části prohrál s Ústím nad Labem! Na extraligový rekord tedy nedosáhl!

Hostivař se v rámci dohrávky 14. kola Crossdock Extraligy hokejbalu utkala na domácím hřišti s celkem Elba DDM Ústí nad Labem. V posledním utkání základní části se toho událo hodně, včetně několika otoček v utkání či předání prezidentského poháru Hostivaři za vítězství v základní části. To ovšem bylo lehce poznamenáno nepříjemným zraněním Hostivařského obránce a také těsnou prohrou.

14., neděle 14.4.2024

HOS

Hostivař

5:6

0:1, 4:2, 1:3

UNL

Ústí n. Labem

Branky a nahrávky: 17:04 Čejka (Průcha, Švanda), 17:18 Čejka (Pírek, Urbanec), 18:38 Hrabár (Průcha, Kucharčík), 24:15 Diviš (Kucharčík, Kudela), 31:16 Hrabár (Diviš, Smola) .
Rozhodčí: Jonák, Černý . Vyloučení: 8:7 . Využití: 2:2 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 122 . Střely na branku: 31:31 . Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2, 5:3, 5:6 .

Sestava domácích

Štoural (Šupík) - D.Vaniš, Pírek, Hrabár, Dostál, Průcha, Švanda - J.Vaniš, Pátek, Lehner, Taufer, Čejka, Hroch, Kočka, Smola, Diviš, Urbanec, Kudela

Sestava hostí

Rechtorik (Koudelka) - Grus, Michajličenko, Poláček, Sedláček, Bečvář, Popluhar, Vyhlídal, Kučera - Čermák, Kapusta, Škurla, Soukup, Stupka, Tomáš, Costa, Macek, Haas, Krajíček, Nedoma, Belica

Komentář k zápasu

Hostivař proti Ústí neměla tak dobrý vstup do úvodní třetiny, jako v předchozím utkání proti Hradci Králové. Ústí nad Labem bylo v úvodu utkání lepším celkem a to přineslo také první branku. V 3. minutě prostřelil Hostivařského Václava Štourala v brance útočník Sedláček. Hostivař poté dokázala se svým soupeřem srovnat krok, přesto i nadále tahala v první třetině za kratší konec. Ústí nad Labem tedy vedlo během první přestávky 0:1.

Hostivař během prostřední periody značně ožila! V 18. minutě vyrovnal skóre utkání nejproduktivnější hráč extraligové soutěže a Hostivaře Jan Čejka! O 14 vteřin později se Jan Čejka prosadil podruhé a Hostivař během chvilky vedla 2:1! V 19. minutě dokonce odskočila na rozdíl dvou branek, třetí Hostivařskou branku vstřelil obránce Jiří Hrabár! Hostivař se ale z dvoubrankového vedení neradovala dlouho. Po 12 vteřinách snížil na 3:2 nejproduktivnější hráč Ústeckých Martin Stupka. Hostivař v 24. minutě dostala k dispozici přesilovou hru, kterou dokázal využít útočník Jan Diviš a Hostivař tak opět vedla o dvě branky, tentokrát 4:2. Přesilovou hru ovšem využilo také Ústí nad Labem, které v 29. minutě snížil opět na rozdíl jedné branky. Hostivař tedy po prostřední periodě vedla 4:3.

Na začátku třetí třetiny Hostivař využila druhou přesilovou hru v zápase! V 32. minutě vstřelil svojí druhou branku v utkání obránce Jiří Hrabár a skóre tak bylo opět o dvě branky, tentokrát 5:3. Ústecká Elba ale vetší náskok Hostivaři nedovolila a po necelé minutě bylo skóre utkání opět pouze o jednu branku ve prospěch Hostivaře. V 32. minutě se prosadil Čermák. Přesně v 37. minutě se na hřišti udál velmi nepříjemný okamžik, když si vážně poranil kotník obránce Hostivaře Petr Pírek. Utkání bylo v tu chvílí dlouho přerušeno a čekalo se na zásah záchranné služby. Utkání tedy po zhruba půlhodinové pauze pokračovalo. Ústí nad Labem dokázalo z dlouhé pauzy těžit více a v 44. minutě útočník Ústecké Elby Macek vyrovnal skóre utkání. Hostivař v závěrečné minutě z důvodu boje o bodový rekord zariskovala a stáhla brankáře Václava Štourala z branky. Risk se ovšem nevyplatil. Ústí nad Labem přesně deset vteřin před koncem trefilo prázdnou branku a po výhře 5:6 si z Hostivaře odvezlo všechny tři body.

Hostivař i přesto vyhrála základní část Extraligy hokejbalu se ziskem 57 bodů a na hřišti převzala z rukou pana Josefa Kadaněho prezidentská pohár pro vítěze základní části. Ve čtvrtfinále ji tedy bude čekat tým Karviné. Úvodní boje playoff odstartují už příští týden, v sobotu 20. dubna se startem v 17:30 na Hostivařském hřišti!

Redakce

 
 

Osmnáctka se vrátila z Žiliny s bronzem, šestnáctka na Slovensku neuspěla!

8.7.2024

Hráčem roku se stal Jiří Hrabár! Samotní hráči ocenili znovu Čejku!

4.7.2024

Stříbrné medaile ze Švýcarska! Český tým podlehl Kanadě v prodloužení!

30.6.2024

Nejlepším hráčem mládeže byl pro sezónu 2023/2024 vyhlášen Petr Lehner!

28.6.2024

Partneři klubu