A tým je vítězem základní části Extraligy hokejbalu! První místo potvrdil vítězstvím proti Karviné!

Hostivař se v rámci 20. Kola Crossdock Extraligy hokejbalu vypravila na svůj nejdelší výjezd v sezoně. V sobotní dopoledne odcestoval A tým Hostivaře až do daleké Karviné. I přes několik absencí dokázala Hostivař potvrdit roli favorita a v utkání zvítězit! Pro Hostivař to znamená páté čtvrté extraligové vítězství v řadě a také potvrzené vítězství v základní části nejvyšší české soutěže!
20., sobota 6.4.2024

Karviná
1:0, 0:1, 0:1

Hostivař
Rozhodčí: Filipiec, Prudík . Vyloučení: 9:5 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 109 . Střely na branku: 20:35 . Průběh utkání: 1:0, 1:2 .
Sestava domácíchMokrý (Smetana) - Zaremba, Růžička, Zahradníček, J.Rosůlek, Niedoba, D.Procházka - Wróbel, Fárský, L.Rosůlek, Juraško, Sladký, A.Procházka, Pořízek, Voznica, Mikeš, Puzoň, Orság |
Sestava hostíBrykner (Štoural) - Pírek, Hrabár, Dostál, Průcha, Kudela - J.Vaniš, D.Vaniš, Pátek, Lehner, Taufer, Čejka, Urbanec, Hroch, Kočka |
Komentář k zápasu
A tým se musel v Karviné obejít bez několika svých opor. V sestavě chyběli hráči Samuel Kucharčík, Jan Diviš či dlouhodobě zraněný obránce Daniel Zámečník. V sestavě se naopak objevila nová akvizice do Hostivařského brankoviště. Z Hradce Králové přišel v rámci hostování do konce sezony brankář Petr Brykner, který si v tomto utkání připsal svůj Hostivařský debut. Hostivař měla dobrý vstup do utkání, a to především i díky dvěma přesilovým hrám, které ji poskytl soupeř. Tuto výhodu ovšem nedokázal přetavit v první branku. Stejnou šanci dostala také Karviná, rovněž ovšem branku vstřelit nedokázala. Skóre utkání otevřel až v 15. Minutě Karvinský útočník Voznica. Hostivař tedy po první třetině ztrácela na Karvinou jednu branku.Ve druhé třetině se Hostivař snažila vrátit zpět do utkání vyrovnáním skóre. Dlouho ovšem narážela na skvěle chytajícího brankáře Mokrýho. Hostivař ale během celého utkání potvrzovala svojí kvalitu a byla za to odměněna. Vyrovnání přišlo v 26. Minutě, kdy útočník Petr Lehner přistrčil míček na obránce Petra Pírka, ten svojí střelou prověřil brankáře Mokrýho, na dorážku Matěje Taufera ovšem dosáhnout nedokázal! Hostivař tato branka nakopla a nadále pokračovala v obléhání branky Karviné. Tvořila si další šance, branku ovšem Hostivař v prostřední periodě už nevstřelila. V závěrečných vteřinách Hostivař přišla o obránce Petra Pírka, který po střele jednoho z Karvinských útočníků utrpěl nepříjemný zásah do obličeje. Do třetí třetiny se tedy šlo za nerozhodného stavu 1:1.
Hostivař pokračovala ve svém úsilí také v 3. Třetině. V 35. Minutě prostrčil Jaroslav Pátek balónek na útočníka Ondřeje Dostála, který našel ve výhodnější pozici nejproduktivnějšího hráče Hostivaře Jana Čejka, který ranou z první poslal poprvé v utkání Hostivař do vedení! Hostivař i nadále byla aktivnějším celkem. Bohužel neměla tak dobrou koncovku, jakou by potřebovala. V závěrečných minutách poslal Jan Čejka do samostatného úniku Matěje Taufera. Ten byl ovšem faulován a proto bylo nařízeno trestné střílení. Toho se ujmul kapitán Hostivaře Jiří Vaniš, který ovšem Karvinského brankáře překonat nedokázal. Hostivař tedy porazila Karvinou 1:2 a po čtvrtém extraligovém vítězství v řadě si dvě kola před koncem pojistila poprvé v historii vítězství v základní části!
Další utkání čeká Hostivař hned za týden, kdy na svém hřišti přivítá v 21. Kole celek Hradce Králové. Utkání je naplánováno na sobotu 13. Dubna se startem v 11:00.