HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
10.11.2019 Reportáž

A tým deklasoval Litice! Vaniš s hattrickem, Palička s Píšou mezi střelci dvakrát!

Po výjezdu do Malenovic čekal na první tým Hostivaře tentokrát domácí zápas. V chladném nedělním odpoledni dorazil na Palmovku nepočetný tým Plzně-Litic, který se musel hned od samotného úvodu bránit tlaku domácích hráčů.

9.kolo, neděle 10.11.2019

HOS

Hostivař

8:0

3:0, 3:0, 2:0

LIT

HBC Litice

Branky a nahrávky: 4:45 Palička (Macek, Urbanec), 10:14 Píša (Lux, Kucharčík), 11:44 Palička (Brož, Urbanec), 18:04 J.Vaniš (Dušák, Malina), 22:30 J.Vaniš (Čejka, Malina), 23:33 Kucharčík (Jachek, Přeslička), 42:49 J.Vaniš (Malina, Čejka), 43:42 Píša (Lux, Přeslička) Rozhodčí: Bačo, Pečený . Vyloučení: 2:7 . Využití: 2:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 32 . Střely na branku: 42:12 . Průběh utkání: 8:0 .

Sestava domácích

Štoural (Merta) - Kubeš, Dušák, Macek, Novotný, Přeslička, Sedláček - J.Vaniš, Čejka, Malina, Palička, Urbanec, Brož, Píša, Jachek, Lux, Kucharčík

Sestava hostí

Košnar (od 23. Tříska) - Siman, Jirka, Štěrba, Broschardt, Kamien, Juroško, Voves, Ráb, Voves, Plohmer

Komentář k zápasu

Ti dostali hned v první minutě možnost přesilové hry, mezi střelce se ale ještě žádný z domácích borců nezapsal. Hostivař každopádně pokračovala v tlaku a bylo otázkou, kdy se dostane do vedení. Skóre otevřel v páté minutě Ondřej Palička a ačkoliv se v několika šancích poté zjevil i soupeř, prosazovali i nadále pouze domácí. V jedenácté minutě si pohotově uklidnil míček na hokejce kapitán Píša a zvýšil na 2:0. Devadesát vteřin po něm se navíc z dalšího gólu radoval Palička a Hostivař tak po první části vedla o tři góly.

Herní převahu přetavila v další přesné zásahy i ve třetí části a byly to nejdříve góly přesilovkové, které tři desítky promrzlých diváků alespoň trochu zahřáli. Dušák nejdříve luxusní přihrávkou vybídl Vaniše, který byl za více než čtyři minuty i na konci souhry s Čejkou. Přesně v polovině duelu zvýšil na 5:0 a vyhnal Košnara z branky Litic. Jeho náhradníka hned záhy nepotěšil Kucharčík, který se efektivně dostal přes obránce hostí a kličkou navýšil na rozdíl šesti branek.

Až příliš uvolněná hra poté gólový stroj zastavila a hostivařští své další příležitosti několikrát značně překombinovali. O čestný úspěch se stále snažili hosté, Štoural byl ale vždy na místě a když už mohl přijít o vychytanou nulu, zasáhla místo něj dobře postavená tyčka. Hostivař nakonec gólově promluvili ještě dvakrát, když ke konci unaveného soupeře dorazil nejdříve Vaniš, který tak dokončil hattrick, ale poté i Lukáš Píša, který se po přihrávce Luxe prosadil v utkání podruhé.

První tým Hostivaře tak přehrál hosty z Plzně zcela přesvědčivě, 8:0.

Redakce

 
 

Partneři klubu