HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
25.05.2019 Reportáž

Zázrak dokonán! Hostivař otočila sérii s Prachaticemi a postupuje do finále!

Pátý semifinálový duel s Prachaticemi sliboval napínavý souboj o každý metr hřiště! I přes vyrovnání série byl domácí tým stále favoritem a hostivařští, vědomi si, že nemají co ztratit, chtěli na Šumavě odevzdat maximum.

SF3, sobota 25.5.2019

PRA

Prachatice

1:3

1:1, 0:0, 0:2

HOS

Hostivař

Branky a nahrávky: 1:16 Čejka (Vaniš), 37:48 Čejka (Macek), 44:41 Malina (Kubeš) .
Rozhodčí: Horský, Vokurka . Vyloučení: 4:5 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 135 . Střely na branku: 24:19 . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3 .

Sestava domácích

Pixa (Holub) - Markytán, Bárta, Šperl, Bušek, Šaršuk, Šilhán, Štěpánek, Malecha, Mikuláš, Květoň, Turek, Zavřel, Sitter, Korous, Paule, Reindl

Sestava hostí

Štoural (Janovec) - Macek, Novotný, Kubeš, Dušák, Přeslička, Konečný - Lhota, Kalaš, Brož, Vaniš, Čejka, Malina, Píša, Kucharčík, Jachek, Krupka, Zyta

Komentář k zápasu

Spolu s nimi vyrazily k utkání i více jak tři desítky fanoušků, kteří svůj tým mohutně podporovali. Hostivař si na soupeře vyšlápla už v úvodu a byl to Čejka, který dostal hosty do vedení. Hostivař měla i nadále více ze hry, domácím vázla rozehrávka a jejich pokusy byly spíše z větší vzdálenosti. I jim se ale podařilo v úvodním dějství skórovat, když se míček šťastně odrazil od boty Květoně a bylo srovnáno. Rozhodčí do hry v první části zasahovali minimálně. Nepadlo ani jedno vyloučení a plynulosti hry to jen prospívalo.

Ve druhé části přibylo na bojovnosti a přišel i první trest. Za katr putoval domácí hráč, hostivařští ale s početní výhodou nenaložili ideálně a stav se tak neměnil. V obrovské šanci se ve druhé třetině ocitl Vaniš, v jeho samostatném úniku ale vynikla lapačka domácího brankáře. A protože se neujala na druhé straně ani obrovská šance Markytána, byl stav stále vyrovnaný.

Trpělivost a prvotřídní disciplína měla přinést úspěch! Bylo zřejmé, že kdo vstřelí rozdílový gól, odejde nejen z utkání, ale i z celé série jako vítěz. Hostivař nejdříve musela ustát oslabení po vyloučení Zyty, jenž v souboji vyhodil míček mimo hrací plochu. Po jeho návratu z trestné lavice se do hry dostal čtvrtý útok. Po vysunutí od Macka se podél mantinelu propasíroval k přečíslení Čejka, který ho vyřešil přesnou střelou k tyči! Hostivařští se tak v osmatřicáté minutě dostali opět do vedení, které nehodlali pustit! Za šarvátku si poté šli odpočinout Korous s Konečným, minutu po nich ale i Kubeš za vysokou hůl. Před Hostivaří tak byla klíčová fáze zápasu! Všichni bránící hráči ale zahráli oslabení na jedničku, výrazně se vysunovali proti střelcům a odhodlaně padali do střel. Čas plynul ale domácí to v závěru, po oddechovém času, museli zkusit v šesti. Dvacet vteřin před koncem základní hrací doby se ujal míčku Malina a střelou ze středního pásma trefil odkrytou klec! Radost hostivařských neznala mezí! Utkání se dohrávalo. Hostivař vítězstvím 3:1 otočila semifinálovou sérii a postoupila do vytouženého finále na úkor dalšího z velkých favoritů, kterému ale upřímně děkujeme za skvělou, férovou sérii a gratulujeme k prvenství v základní části a zisku bronzových medailí.

Ohlasy po utkání

Ondřej Novák (HBC Hostivař) - No co říci... Hráli jsme tak, jak jsme si přesně řekli. Jednoduše, disciplinovaně, nic jsme si nekomplikovali a byli trpěliví. Je to velká výhra celé hokejbalové Hostivaře.

Redakce

 
 

„Konkurence v týmu je veliká, chci být pro Hostivař přínosem", říká junior David Waltr!

22.1.2020

Druhý přípravný zápas pro Dobřany! Bezpalec opět s hattrickem!

20.1.2020

Gólové žně v Dobřanech! Mladší žáci v prvním přípravném utkání úspěšní!

20.1.2020

Ml. žáci - Hostivař v přípravě přehrála Prosek! Obránce Režnárek byl u třetiny branek!

13.1.2020

Partneři klubu