HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Pardubice HBC Tygři Mladá Boleslav HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany Svítkov Stars Pardubice HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
27.05.2024 Reportáž

Vyrovnáno! Hostivař slaví po obratu první finálové vítězství!

Úvodní finálový duel končil těsným vítězstvím Kert Parku, který dokázal vstřelit dva góly v přesilových hrách. Před Hostivaří tak byl jasný úkol, a to vyrovnání série ve druhém, domácím utkání.

FN2, neděle 26.5.2024

4:2

1:2, 0:0, 3:0

KER

Kert Park Praha

Branky a nahrávky: 11:07 Kucharčík (Čejka), 37:09 Kudela (Čejka, Brykner), 39:36 Kucharčík (Lehner), 43:34 Čejka .
Rozhodčí: Danylec, Cícha . Vyloučení: 8:6 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 318 . Střely na branku: 32:16

Domácí se do soupeře doslova zakousli a stejně jako v prvním utkání, i tentokrát patřily první minuty jim. Hosté z Lužin se dlouho nemohli vymanit z tlaku, paradoxně šli ale v sedmé minutě do vedení, když se v pravém křídle uvolnil talentovaný mladík Pavlík a otevřel skóre. Hostivařské ale inkasovaný gól nezlomil a i nadále působili o poznání aktivněji. Dobrou příležitost měl Kucharčík a po něm Čejka, byl to ale až prvně jmenovaný, který se ve dvanácté minutě nerozpakoval a backhandem poslal míček přesně k tyči, 1:1. Radost domácím bohužel nevydržela dlouho, Zvonek totiž překvapil Štourala střelou ze středního pásma, vrátil vedení hostům a brankáře Hostivaře vyhnal z brankoviště. Místo hostivařského odchovance zaujal Petr Brykner. Ten sledoval pokračování tlaku svého týmu a také tyč, kterou nastřelil Matěj Taufer. V závěru periody se musel postavit právě Brykner i dvěma pokusům Lhoty, skóre se již ale neměnilo a domácí šli do kabin s těsnou ztrátou.

I první dvě minuty druhé části patřili hostivařským, hra se ale posléze srovnala a ani Brykner se nenudil. Čejka se poté dostal do samostatného úniku, jeho pokus ale úspěšný nebyl. Po vyloučení Čápka to mohl být tedy naopak soupeř, který mohl jít do dvougólového trháku, domácí ale oslabení odehráli na jedničku a toužili po vyrovnání. Po dalším z čistě vyhraných vhazování v útočném pásmu měl dobrou příležitost Kudela, brankář Tóth ale svůj tým držel. Na jeho výstroji poté skončily i pokusy Taufera a v přesilové hře Diviše či Smoly. Hru v posledních minutách rozbila právě vyloučení, ani jeden z týmů ale své výhody nevyužil a skóre se tak nezměnilo.

Do třetí třetiny tak hostivařští vstupovali stále s jednobrankovou ztrátou. O něco aktivnější byli hosté a vykoledovali si i další přesilovku, po vyloučení Čápka. V početní výhodě ale byl tým trenéra Kuny bezzubý a skóre se ani tentokrát neměnilo. Změna přišla až v sedmatřicáté minutě a k radosti domácích to byl Kudela, kterého v přesilovce vybídl k úniku Čejka. Vytáhlý obránce si počínal mazácky a kličkou do backhandu vyrovnal! Po změně stran byl nejdříve v dobré příležitosti Kucharčík, záhy ale musel zasahovat na druhé straně i Brykner. Ve čtyřicáté minutě se poté k odraženému míčku dostal v levém kruhu Samuel Kucharčík a pohotovou střelou dostal Hostivař poprvé do vedení! Inkasovaný gól hosty viditelně zaskočil a domácí hráči si na další dvě minuty přivlastnili míček. Lužinští pošilhávali po možnosti odvolat brankáře, proti byl ale Čejka, který se dostal do opakované příležitosti a přidal čtvrtý gól. Hosté to ještě zkoušeli v šesti, závěr už ale okořenily jen dvě drobné potyčky a zápas končil výhrou Hostivaře 4:2 a tím i vyrovnáním série.

Starší žáci brali v Berouně pouze bod! V nájezdech střelce nenašli!