05.12.2019 Reportáž

Vítězné zakončení podzimu! A tým vykradl Prachatice!

Ke svému poslednímu zápasu v tomto roce zajížděla hostivařská družina do jihočeských Prachatic. Venkovní zápasy přinesly Hostíkům zatím pouze jeden bod a tak bylo nasnadě, že by nějaká bodová nadílka přišla vhod…

11.kolo, neděle 1.12.2019

PRA

Prachatice

3:4

1:2, 0:2, 2:0

Branky a nahrávky: 10:02 J.Vaniš (Čejka), 10:12 Palička (Brož, Urbanec), 26:48 Macek (Lux), 27:47 Píša (Čejka) .
Rozhodčí: Jonák, Martis . Vyloučení: 4:5 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 42 . Střely na branku: 30:39 . Průběh utkání: 1:0, 1:4, 3:4 .

Pixa - Švácha, Bušek, Bárta, Šilhán, Laurinc, Zavřel, Turek, Válek, Květoň, Malecha, Čapek, Kotlík, Štěpánek, Procházka

Štoural - Dušák, Kubeš, Macek, Novotný, Přeslička, Sedláček - Čejka, Vaniš, Lux, Urbanec, Palička, Brož, Píša, Jachek, Kucharčík

Od začátku první třetiny bylo jasné, že se bude hrát rychlý hokejbal, podobně jako tomu bylo v semifinálové sérii loňského ročníku 1. Ligy. Šťastnější vstup do utkání měli však domácí borci, kteří hned v začátku třetí minuty využili závar před brankou Štourala a se štěstím dokázal propasírovat míček do branky Štěpánek. Hostující celek se však dokázal vzchopit a po deseti minutách hry přišel i jeho hvězdný okamžik. V čase 10:02 našel ideální přihrávkou Čejka před brankou číhajícího Vaniše, který usměrnil míček za Pixova záda. Přesně o deset vteřin později přišli na řadu „staré pušky“ a jejich kombinace po ose Urbanec-Brož-Palička. Posledně jmenovaný rozvlnil síť za zády brankáře Horalů podruhé. Nálada na hostující střídačce byla viditelně veselejší, ale vzápětí přišel trest pro Kucharčíka za hákování a tudíž šance pro Prachatické. Důsledná obrana dokázala pokrýt všechny útočné pokusy domácích a tak na světelné tabuli svítil po první třetině lichotivý stav 1:2.

V úvodu druhé části hry byla vidět zvýšená snaha domácích o vyrovnání, ale všechny jejich pokusy končily na pozorném Štouralovi. Pražanům se však dařilo odpovídat stejnou měrou a zaměstnávali Pixu v domácí bráně o poznání více. V osmé minutě dostali hosté početní výhodu, kdy se poroučel na trestnou lavici Bárta za úmyslné posunutí branky. Stejně jako Hostíci v první třetině, dokázal i domácí tým eliminovat všechny útoky a tak stav zůstával nezměněn. Navíc v závěru přesilové hry fauloval Jan Lux a tím nabídl pro změnu přesilovku domácím. Ani z tohoto mráčku však nezapršelo. Netrvalo ale dlouho a navrátilý hříšník Lux ve dvanácté minutě našel na vrcholku kruhu stojícího Filipa Macka, který excelentně vymetl šibenici nad pravým Pixovým ramenem. O minutu a sedm vteřin později se ukázala šikovnost a přehled Honzy Čejky, který přesnou přihrávkou našel před brankou číhajícího kapitána Lukáše Píšu. Ten nepohrdl nabízenou příležitostí a zvýšil stav již na 1:4. Tento náskok na konci druhé periody však napovídal, že domácí v závěrečné části udělají vše pro korekci tohoto pro ně nelichotivého výsledku.

Rychlé přenášení hry a trocha zmatků v obraně hostů vyústila hned v první minutě v samostatný únik a umístěnou střelu z hokejky Květoně. Ta zapadla ukázkově „pod víko“ Štouralovi branky. Horalové rázem vycítili, že je ještě o co hrát. Hra se přitvrdila, což vedlo k sérii dvou vyloučení na obou stranách. Ani jednomu z týmů se však nedařilo změnit stav utkání. V šesté minutě vykřesali naději na bodový zisk domácí. Po individuální chybě v útočném pásmu následovalo rychlé přenesení hry na druhou polovinu hřiště, kde se dokázal prosadit zkušený Švácha. Rázem bylo zaděláno na závěrečné drama. Hosté si však závěr utkání již dokázali pohlídat a v pohledném a korektně vedeném utkání dokázali vrátit svému protivníkovi porážku z Prahy.

Po tomto zápase přezimují hostivařští na šestém místě tabulky, se ziskem 16ti bodů.