04.06.2019 Reportáž

Tahle prohra mrzí! Dobřany o své výhře rozhodly v závěru!

Netradičně v úterý 4.6. se odehrál třetí finálový duel play-off 1. Ligy, v němž Dobřany zavítaly do Sportovní Haly na Jižním Městě. V Praze se rozhořel boj o každý metr plastu, v němž šlo o uzmutí finálového mečbolu. Do vedení se dostali hosté ze západu Čech, ale Pražané dokázali v přesilové hře vyrovnat a rozhodující moment přišel minutu a půl před koncem utkání, kdy se Dobřany na delší dobu usadily v útočném pásmu a dalekonosné nahození tečoval úspěšně za záda hostivařského gólmana reprezentační obránce Václav Šlehofer mladší...

FIN3, úterý 4.6.2019

1:2

0:0, 1:1, 0:1

DOB

Dobřany

Branky a nahrávky: 28:03 Brož (Čejka) .
Rozhodčí: Horský, Vokurka . Vyloučení: 6:7 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 228 . Střely na branku: 45:27 . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2 .

Štoural (Janovec) - Přeslička, Macek, Kubeš, Dušák, Novotný, D.Vaniš - Lhota, Čejka, Malina, Krupka, Kucharčík, Jachek, Kalaš, Srp, Brož, Hroch, Kucarov, Píša, Zyta, J.Vaniš

Marek (Jásek) - Voves, Málek, Truchlý, Šlehofer, Mužík, Ulm, Stráský, Suchý, Görges, Čech, Kovářík, Průcha, Rubner, Duchek, Matoušek, Brtník

HOSTIVAŘ TLAČILA, VEDENÍ ALE SLAVILY DOBŘANY

Úvodní část utkání začala opatrně. Hostivař ale působila aktivnějším dojmem a vytvořila si několik slibných gólových příležitostí. O převaze domácí družiny hovoří i poměr střel 16:8 ve prospěch Hostivaře. Jan Marek ale doslova zabetonoval dobřanskou svatyni a do druhé periody se šlo za nerozhodného stavu. V prostřední části byl vidět lítý boj o každý centimetr plastového povrchu ve Sportovní Hale na Jižním Městě. Poté, co se Hostivař dostala do velkého tlaku, tak z protiútoku jako blesk z čistého nebe udeřila každoroční hokejová posila Filip Suchý, jenž usměrnil v předbrankovém prostoru míček za záda Štourala po střílené nahrávce z dílny Stráského – 0:1.

PŘESILOVKOVÁ RÁNA BROŽE POSTAVILA HALU NA NOHY

Dobřany byly po vedoucí brance chvíli na koni, ale netrvalo dlouho a Hostivařští se opět tlačili do brankoviště Marka. Největší příležitost si připsal Marcel Malina, který stál tváří v tvář Markovi, ale míček netrefil dobře a vyprášil jen výstroj dobřanského strážce svatyně. Aktivita Pražanů ale přinesla faul Dobřan a přesilovou hru Hostivař využila, když Čejka našel na pravém křídle dobře postaveného Marka Brože, jenž se napřáhl skoro až ke stropu a vyprášil pavučinu v dobřanské kleci – 1:1. Ve druhé periodě měli více šancí opět Hostivařští, když se ještě těsně před koncem druhé patnáctiminutovky ocitl sám před Markem Jan Čejka, jenž si ho klidnou kličkou položil na zem, ale dostal se do příliš velkého úhlu a svůj celek do vedení neposlal.

ŠLEHOFER TEČOVAL MÍČEK S PŘESNOSTÍ SAMURAJSKÉHO MEČE

Třetí část slibovala za nerozhodného stavu 1:1 zajímavou podívanou, a tak se i stalo. Na obou družinách byla vidět určitá opatrnost. Tolik šancí, jako v předešlých dvou třetinách už k vidění nebylo. Velkou příležitost na skórování měly Dobřany při přesilovce 5 na 3, která trvala zhruba 50 vteřin, ale Pražané se s vypětím všech sil ubránili oběma početním převahám Západočechů. Ti se ale ke konci utkání vrhli do útoku, obstřelovali Štourala, jenž za svá záda pustil minutu a půl před koncem duelu osudný balónek. Vítěznou trefu si ve čtyřiačtyřicáté minutě připsal hráč s číslem čtyřiačtyřicet Václav Šlehofer ml., jenž citlivě tečoval střílené nahození od červené čáry svého spoluhráče – 1:2.

Hostivař se rázem probojovala do přední linie, kde se rozhořel tuhý boj o možnost přesně zakončit. Dobřany se ale už celkem v klidu ubránily především i díky útočnému faulu hostivařského útočníka Maliny, který mezi kruhy napřáhl ke střele, Šlehofer mladší se ale do ní položil a Malina společně s míčkem trefil i reprezentačního beka, po čemž následovalo sekání. Západočeský soubor si trpělivým výkonem dokráčel pro vedení ve finálové sérii 2:1 na zápasy a je jedno jediné vítězství od titulu v 1. Lize a přímého postupu do Extraligy!

Filip Červinka (Hokejbal.cz)

Ondřej Novák (HBC Hostivař) - Myslím, že jsme odehráli velice dobrý zápas, a o to více těsná prohra mrzí. Na druhou stranu se nemáme nač vymlouvat, protože dát jeden gól z pětačtyřiceti střel, to se pak vyhrává těžko. Hráčům ale jinak nemám co vytknout, na hřišti nechali vše. V sobotu už by měli nastoupit i dnes chybějící opory, doufám tedy, že se společně popereme o prodloužení série.

Václav Šlehofer st. (TJ Snack Dobřany): „V úvodní třetině jsme byli o fous lepší. Vedoucí gól nám paradoxně ublížil. Hráli jsme rozháraně, jako bychom se zalekli možné výhry. Na tutovky jsme na tom možná byli o kapičku lépe, leč nedali jsme. Nakonec jsme si přece jen výhru odvezli. Nicméně nejásáme, pořád je tu soupeř, navíc kvalitní. A také platí, že každý zápas se hraje od nuly, čili budeme postupně pracovat dalších 45 minut. Kluci už doufám pochopili, že obětavost, vůle, dřina a dodržování plánu jsou atributy, které prostě musíte plnit, jinak na úspěch můžete rovnou zapomenout. Čili nic není hotové, naopak - v sobotu hrajeme zas!“

Mikropřípravka opět v akci! Na domácím turnaji se představila trojice hostivařských týmů!

23.4.2024

Starší žáci porazili ústeckou Elbu! Do nadstavby tak postupují z druhého místa!

23.4.2024

Dorost z výjezdu do Opavy přivezl tři body!

23.4.2024

A tým ve druhém čtvrtfinále těsně padl Karviné! Série bude pokračovat příští týden na půdě soupeře!