23.05.2020 Reportáž

Starší žáci vstoupili do Letního poháru výhrou!

Starší žáci vstoupili do Letního poháru utkáním proti výrazně mladšímu Kert Parku, který v úvodu duelu sympaticky zatlačil hostivařskou družinu v obranném pásmu, po prvních inkasovaných gólech ale své choutky utlumil a nakonec inkasoval tucet branek.

LP2020, pátek 22.5.2020

12:0

2:0, 5:0, 5:0

KER

Kert Park Praha

Branky a nahrávky: 3:48 Maali (Stoulil), 7:50 Hnyk (Prager, Houška), 17:42 Munk, 18:00 Houška (Lehner), 18:40 Smetana (Maali, Stoulil), 21:48 Houška (Zámečník), 23:35 Hnyk (Zámečník), 30:18 Lehner (Hnyk), 33:47 Lehner (Hnyk), 36:27 Hnyk (Stoulil), 38:17 Hnyk (Dvořák), 40:21 Stoulil .
Rozhodčí: Jirsák, Augustýn . Vyloučení: 4:5 . Využití: 2:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 33 . Střely na branku: 44:25 . Průběh utkání: 12:0 .

Drahoš - Zámečník, Munk, Houška, M.Mikšovský, Dvořák - Hnyk, Lehner, Prager, Maali, Stoulil, Smetana

Štráberger (Slaboch) - Broulík, Janda, Hulpach, Drnec, Větrák, Hampl, Chán, Néma, Nevšímal, Hanzendorf, Křivánek, Vrabec, Adam

Soupeř začal lépe a Drahoš v brance Hostivaře musel brzy zasahovat. První gól ale zaznamenal domácí tým, když z kruhu zamířil přesně Maali a dostal hostivařské do vedení. V osmé minutě navíc přesně nabíjel Prager a Matěj Hnyk se trefil z úhlu přesně nad rameno brankáře Štrábergera.

V první třetině byl obraz hry vyrovnaný, v té druhé ale Hostivař přidala pět branek a mladému soupeři sebrala vítr z plachet. Nejdříve se svým vůbec prvním gólem prezentoval obránce Jiří Munk, na kterého navázal bombou od modré navrátilec do sestavy, Radim Houška. Na jeho gól přišpendlil další trefu i Richard Smetana, který zužitkoval přečíslení a přesnou příhru Maaliho. Ve dvaadvacáté minutě navíc přidal šestou branku opět Houška, jehož rána ze středního pásma během letu dvakrát změnila směr. Gól s číslem sedm zaznamenal po úspěšném úniku Matěj Hnyk, který byl výraznou postavou svého týmu i v ději závěrečném.

V prvních minutách třetí části se totiž stal dvojnásobným asistentem u branek Petra Lehnera a další dva góly přidal sám, po precizní práci před brankou hostí. Záverečné slovo si pak vzal v jednačtyřicáté minutě Tomáš Stoulil, který se rychle uvolnil u mantinelu a po seběhnutí a přesné střele z kruhu dal utkání konečnou podobu.

Hostivař zvítězila přesvědčivě 12:0, nutno ale podotknout, že mladý soupeř potvrdil svůj potenciál a talent, díky kterému bude určitě už v příští sezóně patřit do horních pater žákovské tabulky.