HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
27.04.2019 Reportáž

Skvěle! Hostivař se ujímá ve čtvrtfinálové sérii s Brnem vedení!

Až poslední zápas základní části s Jindřichovým Hradcem se stal vstupenkou Hostivaře do vyřazovacích bojů! Tříbodová výhra udržela první hostivařský tým na sedmém místě, což znamenalo jediné! "Áčko" se utká ve čtvrtfinálové sérii s druhým týmem soutěže, brněnskými Buldoky!

ČF1, sobota 27.4.2019

BRN

HbK Brno

1:2p

0:1, 0:0, 1:0

HOS

Hostivař

Branky a nahrávky: 14:38 Čejka, 53:44 J.Vaniš (Čejka, Konečný) .
Rozhodčí: Olesz, Prudík . Vyloučení: 3:5 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 97 . Střely na branku: 28:27 . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2 .

Sestava domácích

Sterenčák (Schönberger) - Zapletal, Zbranek, Smrž, Fišar, Nazad, Baláč, Jelínek, Šmarda, Emmer, Kunc, Makara, Vysloužil, Svoboda, Klíma, Cabák

Sestava hostí

Štoural - Kubeš, Dušák, Novotný, Macek, Konečný, Přeslička, D.Vaniš - J.Vaniš, Čejka, Zyta, Kucarov, Palička, Brož, Píša, Kucharčík, Jachek, Hroch

Komentář k zápasu

Hostivařští se na první duel na asfaltové ploše v Brně viditelně těšili! Favorizovaného soupeře chtěli totiž hned v úvodu série překvapit, což se jim podařilo a Hostivař se tak ujímá vedení.

Celé utkání se neslo ve vyrovnaném duchu a v bojovné náladě tak, jak se na play-off sluší a patří! Pražané se dostali do vedení v závěru první části, kdy chybu domácího brankáře využil Čejka, který dopravil míček do klece prakticky z nulového úhlu! Co se na ploše brněnského stánku hostivařským nedařilo, byly přesilové hry! Nebylo jich ale příliš, soupeř totiž odehrál celé klání velice disciplinovaně!

Hostivař pykala celkem pětkrát, nutno ale podotknout, že oslabení zahrála velice slušně. Soupeř přesto ve třetí periodě jednu z početních výhod využil, když Štoural nedosáhl na dorážku Jelínka. Zápas dotlačili hosté s vypětím všech sil k prodloužení, i v něm se ale musela dvě minuty bránit bez jednoho muže v poli. Když už se zdálo, že desetiminutové prodloužení gól nepřinese, zahřmělo před svatyní Sterenčáka, kterého baseballově prostřelil nekrytý Jiří Vaniš!

Radost hostivařských propukla, první bod v sérii patří jim! V neděli se ale začíná opět od nuly! Druhý zápas série startuje v 15 hodin odpoledne!

Ohlasy po utkání

Ondřej Novák (trenér HBC Hostivař) - K prvnímu čtvrtfinálovému utkání jsme do Brna odjížděli s odhodláním a natěšeností. Chtěli jsme se prezentovat aktivní hrou, postavenou na jednoduchosti. Máme tým mladých hračiček, kteří podobné zápasy potřebují jako koza drbání. Hodláme ze série vytěžit co nejvíc! Rozhodně se nechceme uspokojit jednou výhrou.

Václav Štoural (brankář HBC Hostivař) - Zápas to byl dost těžký, soupeř je na svém domácím hřišti opravdu nepříjemný, ale naše odhodlání nechat na hřišti všechno a získat důležitý bod, nakonec pomohlo k vydřené výhře v prodloužení!

Redakce

 
 

„Konkurence v týmu je veliká, chci být pro Hostivař přínosem", říká junior David Waltr!

22.1.2020

Druhý přípravný zápas pro Dobřany! Bezpalec opět s hattrickem!

20.1.2020

Gólové žně v Dobřanech! Mladší žáci v prvním přípravném utkání úspěšní!

20.1.2020

Ml. žáci - Hostivař v přípravě přehrála Prosek! Obránce Režnárek byl u třetiny branek!

13.1.2020

Partneři klubu