07.05.2023 Reportáž

Série srovnána! Juniorské předkolo rozhodne sváteční pondělí!

Juniorský tým v sobotním, úvodním utkání předkola v Prachaticích těsně padl! Vniveč přišla střelecká převaha, soupeř trestal v přesilovkách! V neděli se ale série stěhovala do Hostivaře...

KVALIF, neděle 7.5.2023

3:2ss

1:1, 0:0, 1:1

PRA

Prachatice

Branky a nahrávky: 9:17 Petrášek (Lehner, Vodehnal), 35:18 Zámečník, Rozh.nájezd: Ferfecki .
Rozhodčí: Volkán, Hrubý . Vyloučení: 2:5 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 93 . Střely na branku: 43:18 . Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2 .

Drahoš (Keprt) - Ilušák, Matějka, Petrášek, Vodehnal, Zámečník - Chramosta, Ferfecki, Grepl, Houška, Hroch, Lehner, Maali, Mikšovský, Smetana, Vrzák

Stankay (Fleischsman) - Červíková, Fafejta, Makovička, Stöhr, Štrobl, Becková, Červenka, Kotlíková, Kunc, Makovička, Novák, Šmajcl, Štěpánek, Štěpková, Žák

Po sérii nepřesností se Hostivař usadila v útočném pásmu a první šanci ke skórování měl Ferfecki. Blýsklo se ale i na druhé straně, když za Drahošem, po nenápadné střele, zazvonila tyčka. Pražané byli aktivnější, paradoxně se ale opět dostal do vedení soupeř! Z čistě vyhraného vhazování v útočném pásmu udeřil Makovička! Hostivařští poté měli možnost v přesilové hře, střelba z dálky ale byla bezzubá. Ujala se až šance Matyáše Petráška, který seběhl až před Stankaye a po vybídnutí od Lehnera si počínal mazácky, 1:1! Domácí poté mačkali Horaly jako citrón, ty ale držel výtečný brankář. Marek Drahoš si naopak na míček sáhl až v posledních vteřinách periody, skóre se ale neměnilo a do druhé třetiny se šlo za nerozhodného stavu.

Skóre se poté neměnilo ani ve druhém dějství.

V tom třetím byl domácí tým stále útočně aktivnější, střelbě ale scházela efektivita. Změna nastala až ve hře čtyř proti čtyřem, kdy se po závaru před brankou dostal až na modré k míčku Daniel Zámečník a tvrdým projektilem rozvlnil síť za Stankayem, 2:1! Hostivař ale chybovala a po třech minutách bylo opět srovnáno. V brankovišti se nejlépe zorientoval Štěpánek a Drahoše překonal. Hra poté byla lehce nervózní, bylo znát, že se oba celky bojí udělat chybu. Prachatice tečovaným nahozením dostaly dokonce míček do klece, ještě před tím ale bylo pískáno. A tak se zápas přesunul do desetiminutového prodloužení! V tom se hrálo převážně před prachatickým Stankayem! V nabídnuté přesilovce to dvakrát dobře zkoušel Ferfecki, ale bez úspěchu. I další minuty pak přinesly souvislý tlak domácího týmu, koncovka ale byla žalostná. Prachatičtí houževnaně bránili předbrankový prostor a co prošlo až ke strážci svatyně, to lapil. Poměr střel 43:18 po závěrečné siréně mluví za vše! A tak musela rozhodnout série pěti nájezdů na každé straně!

Drahoš svou branku uzamkl na pět západů, domácí strana nalezla jediného střelce! Stankaye překonal kličkou do backhandu Štěpán Ferfecki, který tak rozhodl o vyrovnání série. Ta se nyní přesouvá opět do Prachatic. O postupujícím se rozhodne v pondělí těsně po poledni!