HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Pardubice HBC Prachatice HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany Svítkov Stars Pardubice HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
09.05.2024 Reportáž

První čtvrtfinále juniorů připadlo v prodloužení Mečounům! Sérii se stěhuje do Plzně!

Netradičně ve středu, na Den vítězství, odstartovalo čtvrtfinále play-off juniorů! Hostivař na svém hřišti v prvním duelu přivítala Mečouny z Plzně!

ČF, středa 8.5.2024

HOS

Hostivař

3:4p

0:0, 3:1, 0:2

PLZ

Plzeň

Branky a nahrávky: 19:36 Prager (Vodehnal), 26:06 Trajer (Městka, Malysz), 28:39 Ferfecki (Prager) .
Rozhodčí: Cícha, Hrubý . Vyloučení: 9:5 . Využití: 0:2 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 153 . Střely na branku: 30:32 . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:4 .

Sestava domácích

Drahoš (Soukup) - Dvořák, Höfner, Ilušák, Městka, Munk, Vodehnal, Zámečník - Bár, Ferfecki, Grepl, Houška, Lehner, Maali, Malysz, Michek, Mikšovský, Prager, Trajer, Vrzák

Sestava hostí

Kočka (Růžička) - Beneš, Hrabák, Krejčí, Kučera, Malý, Remeš - Koc, Kopal, Král, Němčák, Obr, Pavlíček, Popp, Procházka, Slezák, Štulc

Komentář k zápasu

Zápas začal ve velkém tempu a už od prvních minut s vlnou emocí. Šance se střídaly na obou stranách a bylo znát, že půjde o velký boj o každý centimetr hřiště. Velkou formu prokazovali v první třetině i oba brankáři, které své týmy drželi především v početních oslabeních a ani jednou neinkasovali. Do kabin se šlo poprvé s bezbrankovým smírem.

Do vedení se dostala Hostivař ve dvacáté minutě, když využil úniku po pravé straně Jonáš Prager a rozjásal celou Hostivař. Domácí poté mohli zvýšit v dlouhé dvouminutové přesilovce, Kočka v brankovišti ale čaroval a svůj tým podržel. Po skončení výhody se ale naopak událo na druhé straně. Nesoustředěného okolí využil po přesné přihrávce Kučery nikým nehlídaný Němčák! Drahoš poté vytasil skvělý zákrok po přečíslení hostí a zamezil obratu! V sedmadvacáté minutě naopak skvěle prohodil Trajer plzeňského obránce a přesnou střelou vrátil vedení na stranu Hostivaře! Ta se musela záhy bránit v oslabení, těsně před návratem Lehnera na hrací plochu ale hru otočil o k útoku duo Ferfecki - Prager a byl to prvně jmenovaný, který nakonec dorazil nepokrytý míček za čáru a domácí se radovali z dvoubrankového vedení!

Ve třetí periodě se ale na straně domácích hojně vylučovalo a hned tu první, dokonce dvojnásobnou přesilovku hosté využili zásluhou Slezáka. Urputná bitva pokračovala i v dalších minutách a gradovala v závěru. Domácí tým svou početní výhodu nevyužil, hosté ano! Ukryté nahození Slezáka skončilo až za Drahošem a zápas šel do prodloužení.

I do toho Mečouni vstupovali s jedním mužem navíc, další přesilovou hru už ale nevyužili. Vítězného gólu přesto dosáhli, když v páté minutě nastavení našel v brankovišti odkrytý míček důrazný Slezák, který dokončil čistý hattrick a přiřkl první bod v sérii svému týmu.

Další čtvrtfinálová bitva je v plánu už tuto sobotu, na půdě Plzně, od 11 hodin!

Redakce

 
 

Mladší žáci získali Hostivařský pohár! Kvasnička s Mellenem v AllStars!

17.6.2024

O víkendu se uskuteční Hostivařský pohár mladších žáků!

14.6.2024

Dorost podlehl i ve druhém čtvrtfinále a sezóna pro něj končí!

14.6.2024

Starším žákům se na finálovém turnaji příliš nedařilo! Skončili čtvrtí!

13.6.2024

Partneři klubu