HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Pardubice HBC Prachatice HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany Svítkov Stars Pardubice HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
06.03.2023 Reportáž

Prořídlý tým juniorky slavil vítězství na Palmovce! Šesti body ho řídil Lehner!

Šest útočníků, čtyři obránce a dva brankáře. Takto početný kádr měl k dispozici trenér Grepl k druhému kolu nadstavbové části extraligy juniorů při zápase s Kovem. I tak ale Hostivař vstupovala do utkání jako favorit, který mohl potvrdit místní dominanci již třetí výhrou v pražském derby v této sezóně.

Z2, sobota 4.3.2023

KOV

Kovo Praha

3:7

0:1, 0:3, 3:3

HOS

Hostivař

Branky a nahrávky: 10:10 Lehner (Mikšovský, Höfner), 18:48 Lehner (Höfner, Grepl), 20:53 Mikšovský (Lehner), 29:29 Lehner (Grepl), 36:20 Hroch (Grepl, Munk), 38:46 Mikšovský (Lehner, Grepl), 44:38 Grepl (Lehner) .
Rozhodčí: Gráca, Synek . Vyloučení: 2:0 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 32 . Střely na branku: 28:26 . Průběh utkání: 0:6, 3:6, 3:7 .

Sestava domácích

Jánošík (Pešta) - Číž, Dastych, Kanclíř, Drobník, Ježek, Kabát, Krejnický, Linhart, Petrášková, Šimon, Veselý, Vondráček, Walter, Zábrodský

Sestava hostí

Drahoš (Keprt) - Höfner, Hroch, Matějka, Munk - Grepl, Lehner, Maali, Mikšovský, Němeček, Smetana

Komentář k zápasu

První minuty hned napovídaly tomu, jakým stylem se bude utkání vyvíjet. Hra obou celků byla kostrbatá, nepřesná a vzájemný hokejbal tak odpovídal spíše jakési plácané, než nejvyšší juniorské soutěži. Zatímco Hostivař se marně snažila prosazovat v situacích jeden na jednoho, Kovo hrozilo svým důrazem v předbrankovém prostoru a několikrát pěkně zavařili hostujícímu celku v jejich obranném pásmu. Přesto to ale bylo do sítě domácích, kam padnul první gól zápasu. Nikým nehlídaný Petr Lehner s klidem dorazil nahození dorostence Höfnera a poslal Hostivař do jednobrankového vedení.

Prostřední třetina byla již na branky bohatší. Svou druhou trefu nejprve zaznamenal v přesilovce Lehner, na kterého záhy navázal další mladičký z hostivařské sestavy, Michal Mikšovský. Kovo dále pokračovalo ve snaze strhnout skóre také na svou stranu a nebezpečně prověřovalo chytajícího Drahoše. Ten byl ale v brance bezchybný a hostivařská obrana si se zbytkem pokusů zuby nehty nějak poradila. Byli to naopak právě hostující hráči, kteří přidali celkově čtvrtou branku utkání a střelcem nebyl nikdo jiný, než opět Petr Lehner! Ten tak dovršil hattrick a uklidnil svůj tým čtyřbrankovým vedením do třetí třetiny.

Závěrečnou patnáctiminutovku chtěli hostivařští již dohrát v klidu, dojít si bez větších zmatků pro vítězství a zápas takové kvality hodit za hlavu. Na 5:0 z pohledu hostujících zvyšoval kapitán Hroch, po kterém se svou druhou trefou prosadil opět Michal Mikšovský. Stav byl tak přesně takový, jaký si ho prořídlá sestava juniorů představovala a nevypadalo to na žádné nečekané drama. To by se však domácí Kovo nesmělo z ničeho nic probrat a nasázet tři branky v rozmezí tří minut do Drahošovy sítě. Hostujícím bylo jasné, že takovým tempem inkasovaných branek by se jim cesta za třemi body výrazně zkomplikovala, stejně tak jako kardiovaskulární stav jejich trenéra, a museli zase přepnout do soustředěného režimu. Naštěstí se necelou půl minutu před koncem prosadil ještě Lukáš Grepl, který upravoval finální skóre na 7:3 z pohledu Hostivaře. Naše juniorka si tak opět z pražského derby odnáší plný počet bodů a připisuje si druhou výhru v jarní části. Zároveň je třeba poukázat na individuální výkon tříbrankového Lehnera, který si v utkání připsal celkově 6 kanadských bodů. Jeho parťák z lajny, Lukáš Grepl, si z utkání odnesl o jeden méně, za branku a čtyři gólové přihrávky.

Redakce

 
 

O víkendu se uskuteční Hostivařský pohár mladších žáků!

14.6.2024

Dorost podlehl i ve druhém čtvrtfinále a sezóna pro něj končí!

14.6.2024

Starším žákům se na finálovém turnaji příliš nedařilo! Skončili čtvrtí!

13.6.2024

B tým mužů ve finále nezvítězil ani na potřetí! V regionální soutěži tak opět bere stříbro!

11.6.2024

Partneři klubu