HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Pardubice HBC Prachatice HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany Svítkov Stars Pardubice HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
08.11.2022 Reportáž

Kanár! Junioři v pražském derby porazili Kovo!

Kvůli konanému Superpoháru hokejbalu před deseti dny musel být zápas mezi našimi juniory s nedalekým Kovem odložen. Tyto dva pražské celky se tak netradičně sešly za pondělního večera v hokejbalovém svatostánku na Palmovce, k dohrání tohoto vzájemného duelu. Souboj o klíč hlavního města měl ale jednoznačný průběh.

10.kolo, pondělí 7.11.2022

KOV

Kovo Praha

0:6

0:2, 0:3, 0:1

HOS

Hostivař

Branky a nahrávky: 1:17 Prager (Ferfecki), 2:51 Zámečník (Hroch), 17:24 Malysz (Vrzák), 19:12 Petrášek (Prager, Lehner), 23:11 Chramosta (Ferfecki, Prager), 34:33 Malysz .
Rozhodčí: Jonák, Ptáček . Vyloučení: 3:4 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 49 . Střely na branku: 15:41 . Průběh utkání: 0:6 .

Sestava domácích

Jánošík - Číž, Dastych, Kanclíř, Drobník, Kabát, Krejnický, Linhart, Novák, Petrášková, Schönfeld, Šimon, Veselý, Vondráček, Zábrodský

Sestava hostí

Drahoš (Keprt) - Ilušák, Matějka, Munk, Petrášek, Vodehnal, Zámečník - Chramosta, Ferfecki, Grepl, Hroch, Lehner, Malysz, Němeček, Prager, Smetana, Vrzák

Komentář k zápasu

Hostivařští mládežníci nečekali zcela na nic a byl to Jonáš Práger, který zužitkoval přesnou nahrávku Ferfeckiho a poslal svůj tým necelé dvě minuty od začátku utkání do vedení. Od tohoto momentu převzali kormidlo utkání pevně hosté, soupeře přehrávali v jeho obranném pásmu a podařilo se jim svým tlakem vedení hned navýšit. Čistě vyhraná útočná bule směřovala na Zámečníka, ten se po rychlé kličce do bekhendu dostal až na osu hřiště a mířil přesně nad vyrážečku domácího Jánošíka. Druhý hostivařský střelec se ale ještě v průběhu prvního dějství poroučel na trestnou lavici, kde ho následně vystřídal Vodehnal. Hostivař tak měla možnost vypilovat hru v oslabení, což se nakonec podařilo a do první přestávky šla s dvojbrankovým vedením.

Druhá třetina se ubírala stejným směrem, jako ta první. Ve hře hostů vyčnívala aktivitou nejvíce třetí útočná formace, která se svým pohybem a dravým přístupem dostávala do několika gólových šancí a nebezpečných útoků. Kýženou odměnu této trojice utrhl Malysz, kterého mezi kruhy našel Vrzák a navýšil tak náskok na tři branky. O necelé dvě minute poté přesně mířil Petrášek, pro kterého to byla nejen vstřelená branka proti svému mateřskému klubu, ale i první přesný zásah za juniorskou kategorii po přesně 2 letech, jednom měsíci a 18 dnech. I další bývalý hráč Kova z řad Hostivaře se dočkal gólové radosti. Útočník Jan Chramosta zůstal nikým nehlídaný před bránou a po přesné nahrávce od Ferfeckiho s ledovým klidem překonal domácího brankáře kličkou mezi nohy.

Začátkem třetího dějství se sice Hostivař musela bránit dvojitému oslabení, ve kterém soupeř vytvořil silný tlak a hned několikrát ohrozil Drahošovu branku. Ten si ale šel odhodlaně za čistým kontem a se všemi pokusy Kova si s přehledem poradil. Na druhé straně mu svou druhou trefou v utkání ještě vykouzlil úsměv výborně hrající Marek Malysz, pro kterého to byl tak pátý kanadský bod sezony. Ke konci utkání si ještě několikrát hosté mohli vyzkoušet přesilovou hru, tu však v ani jednom případě nevyužili. Konečný stav utkaní byl tedy odpovídající tenisovému kanáru, 6:0.

Redakce

 
 

Mikropřípravka opět v akci! Na domácím turnaji se představila trojice hostivařských týmů!

23.4.2024

Starší žáci porazili ústeckou Elbu! Do nadstavby tak postupují z druhého místa!

23.4.2024

Dorost z výjezdu do Opavy přivezl tři body!

23.4.2024

A tým ve druhém čtvrtfinále těsně padl Karviné! Série bude pokračovat příští týden na půdě soupeře!

22.4.2024

Partneři klubu