Junioři v prvním semifinále neuspěli! Do vedení jde Elba!

O víkendu odstartovala semifinálová série juniorské Extraligy mezi Hostivaří a ústeckou Elbou. Na Pražany čekala těžká zkouška v podobě dvou úvodních duelů na severu Čech, a očekávala se přehlídka toho nejlepšího hokejbalu.

Ústí n. Labem

2:1

1:0, 1:1, 0:0

Branky a nahrávky: 22:19 Vaniš (Hroch, Čejka) .
Rozhodčí: Kasner, Kettner . Vyloučení: 3:3 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 93 . Střely na branku: 29:26 . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1 .

Buneš (Koudelka) - Bečvář, Doucha, Filip, Kapusta, Kohout, Navarra, Polata, Procházka, Belica, Costa, Janáček, Jelen, Koval, Macek, Maule, Myškovský, Nedoma, Škurla, Tomšík, Zeman

Keprt (Drahoš) - Fic, Hnyk, Ilušák, Kučera, Svoboda, Vodehnal, Zámečník - Čejka, Chramosta, Ferfecki, Grepl, Hroch, Jirsák, Kucharčík, Malysz, Šťastný, Vaniš, Vrzák, Waltr

Hvězdami nabytá Hostivař po skalpu Svítkova hodlala vykročit za postupem do finále už během venkovních klání, ale proti stál nejúspěšnější celek základní části.

Sobotní zápas rozhodně nezůstal za očekáváním a od prvních minut bylo jasné, že se bude jednat o jeden z nezajímavějších duelů této sezóny. Hostující mužstvo sice po nepovedeném střídání v první minutě nešťastně inkasovalo z hokejky nebezpečného Costy, ale na odhodlání jí tento fakt naštěstí neubral. Zápas se tak odvíjel ve vysokém tempu s poměrně vyrovnaným herním projevem, ačkoli v prvních dvou třetinách byli střelecky aktivnější domácí.

Až ve druhé třetině se opět měnilo skóre, když Vaniš jako jediný v zápase využil přesilovou hru a tvrdou střelou od modré čáry srovnal stav utkání. Radost hostí netrvala však vůbec dlouho, protože Costovi stačila necelá minuta, aby svému týmu vrátil vedení. Nejlepší pasáž Hostivaře přišla až ve třetí třetině, kdy své soupeře zmáčkla kolem domácí svatyně a neúnavně bojovala o vyrovnání. Během této snahy hosté výrazně přidali na střelbě a postupně tak v této disciplíně ústecké mužstvo dorovnali. V závěrečném dějství byl naopak bez větší práce do té doby fenomenální Keprt v brankovišti Hostivaře. Na vyrovnávací gól však přes všechen tlak Hostivařští nedosáhli a z prvního utkání nevytěžili nic. Nezbývalo se než oklepat a druhý den dorazit s klidnou hlavou a přesnou muškou.