HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Pardubice HBC Prachatice HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany Svítkov Stars Pardubice HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
29.09.2022 Reportáž

Junioři v Berouně neuspěli, Keltům těsně podlehli!

Namlsaní z předchozích dvou výher vyráželi na Den české státnosti hostivařští junioři zabojovat na půdu berounských Keltů. Soupeři se však ve svém posledním utkání také dařilo, a tak před hostujícími borci stál nelehký úkol, dobýt tento nedaleký hokejbalový svatostánek.

4.kolo, středa 28.9.2022

KEL

Kelti 2008

3:2

1:1, 1:0, 1:1

HOS

Hostivař

Branky a nahrávky: 14:47 Zámečník (Hroch), 38:59 Hroch .
Rozhodčí: Mihálová, Synek . Vyloučení: 8:6 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 50 . Střely na branku: 37:28 . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2 .

Sestava domácích

Koudela (Kupec) - Havel, Janošek, Maršoun, Váca, Bertoš, Bureš, Chromek, Havel, Horel, Kosinová, Kubec, Kurhajec, Pangerlová, Šlechta, Taufer, Žežulka

Sestava hostí

Drahoš (Soukup)- Hnyk Š., Ilušák, Matějka, Munk, Zámečník, Chramosta, Ferfecki, Grepl, Hnyk M., Hroch, Lehner, Maali, Malysz, Prager, Smetana

Komentář k zápasu

Hra začala poměrně vyrovnaně, oba týmy se navzájem teprve zkoušely a z úvodní pětiminutovky mohl i nezaujatý fanoušek těžko soudit, kdo má hokejbalově navrch. První komplikace pro hostující přišly hned v šesté minutě, kdy se na trestnou lavici poroučel Dominik Ilušák a krátce po něm, za smolné vyhození míčku ze hřiště, i vytáhlý obránce Hnyk. Dvojitou přesilu Kelti bleskurychle využili a strhli tak začátek utkání na svou stranu. Hráči v modrožlutém však bílou vlajku nevyvěšovali, naopak si tvořili více šancí a dostávali se do zakončení z nebezpečných pozic. Jejich odměnou za zvýšenou aktivitu byla v závěru první patnáctiminutovky přesilová hra, kterou však po necelé minutě narušil faulující Ilušák a třetina se tak musela dohrávat ve hře čtyři na čtyři. Ta ale hostujícím sedla. Po rychlém vyhození po mantinelu vybojoval v útočném pásmu míček Hroch, který našel výborně si nabíhajícího Daniela Zámečníka. Ten se z bezprostřední blízkosti nemýlil a zajistil, že se o první přestávce šlo do šaten za vyrovnaného stavu.

Druhá třetina se nesla v podobném duchu jako ta úvodní. Na trestnou lavici směřoval hned na jejím začátku domácí Martin Maršoun, který za ostré dohrání u mantinelu nafasoval trest 2+10. Hostivařští však ani tuto přesilovou hru nebyli schopni využít, navíc o chvíli poté dokonce inkasovali, kdy za Berounské přesně mířil Horel. K závěru třetiny opět nastala hra o čtyřech hráčích na obou stranách, ani jeden z týmu ale již nic v této fázi nevymyslel, do kabin si tak domácí brali jednobrankové vedení.

O poslední přestávce vesměs nebylo, co měnit. Naši junioři si šance vytvářeli, dostávali soupeře pod tlak, chybělo však přesnější zakončení a rychlejší reakce a rozehrávka přes vysoko presující Kelty. Ti však s začátkem třetí patnáctiminutovky na nic nečekali a hned po 16 ti vteřinách se z mezikruží podruhé trefil nikým nehlídaný Horel. To hostivařským do karet rozhodně nehrálo. Naději ale ještě vykřesal kapitán Hroch, který se přes dva domácí hráče odpoutal od mantinelu a bekhendem překonal doposud skvěle chytajícího Koudelu. Hosté tak byli na dostřel jedné branky, do jejich žil se vlila nová krev a začali opět čím dál tím častěji držet soupeře zavřeného ve své třetině. Necelých pět minut do sirény dokonce dostali šanci na vyrovnání v podobě přesilové hry, tu se však využít nepodařilo. Naděje ještě větší ale přišla 24 sekund před koncem, kdy se na trestnou poroučel domácí Taufer, trenér Grepl záhy odvolal z brány Drahoše a Hostivař zkoušela dvojitou přesilu šest na čtyři. V tom krátkém čase se hostujícím podařilo ohrozit brankáře hned několikrát, kdy od modré dvakrát pálil Lehner a do nebezpečné dorážky se dostal Ferfecki. Domácí brankář si ale se všemi pokusy poradil a uhájil soupeři tři body v podobě výhry v základní hrací době. Naši junioři nicméně rozhodně nemají čas truchlit. O víkendu je čeká hned dvojice dalších ligových utkání, kdy v sobotu zavítají na půdu ústecké Elby a v neděli vyrážejí do Nového Strašecí.

redakce

 
 

O víkendu se uskuteční Hostivařský pohár mladších žáků!

14.6.2024

Dorost podlehl i ve druhém čtvrtfinále a sezóna pro něj končí!

14.6.2024

Starším žákům se na finálovém turnaji příliš nedařilo! Skončili čtvrtí!

13.6.2024

B tým mužů ve finále nezvítězil ani na potřetí! V regionální soutěži tak opět bere stříbro!

11.6.2024

Partneři klubu