HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany TJ KOVO Praha HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
29.10.2022 Reportáž

Junioři těsně porazili slovenskou Petržalku! Lehner dvougólový!

Juniorský tým se coby aktuální mistr republiky mohl zúčastnit Československého Superpoháru, ve kterém se utkal se stejně starými hráči HBT Slovan LG Petržalka!

ČRSK, sobota 29.10.2022

HOS

Hostivař

4:3

2:1, 2:0, 0:2

PET

LG Petržalka

Branky a nahrávky: 00:06 Lehner, 14:32 Ilušák (Zámečník), 25:35 Lehner (Prager), 26:26 Chramosta (Š.Hnyk) .
Rozhodčí: Královič, Zbořil . Vyloučení: 4:3 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:1 . Diváci: 85 . Střely na branku: 35:31 . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:3 .

Sestava domácích

Drahoš (Soukup) - Ilušák, Zámečník, Petrášek, Hnyk, Munk, Vodehnal - Lehner, Prager, Grepl, Chramosta, Ferfecki, Smetana, Maali, Vrzák, Malysz, Němeček, Hnyk

Sestava hostí

Sebestyén (Brštiak) - Baksa, Hanus, Jankuj, Ležovič, Ondrejkovič, Petráš, Badalov, Doubner, Dejl, Holka, Kollár, Král, Valentín

Komentář k zápasu

Do utkání vstoupila lépe Hostivař a byl to Petr Lehner, který už v šesté vteřině překvapil slovenského brankáře. Hosté pak mohli záhy srovnat, Drahoš v brance Pražanů byl ale na místě. Sledoval poté tlak svého týmu, ten byl ale značně neefektivní a tak se událo na druhé straně. Na dorážku Daubnera byl Drahoš krátký. Ačkoliv se úvodní část nesla spíše v přátelském, bezkontaktním duchu, svého prvního potrestaného našla! Vyloučení Hanuse využil v poslední minutě periody Dominik Ilušák, ranou od modré čáry.

V úvodu druhé části se ukázal i soupeř a prahnul po vyrovnání, skóre se ale dlouho neměnilo i díky pozorným brankářům na obou stranách. Kapituloval opět až Sebestyén, který zůstal po kontaktu ležet v brankovišti a pro Lehnera nebyl velký problém přidat další gól. Na 4:1 poté upravil Chramosta, který tečoval dalekonosné nahození Hnyka a Hostivař tak šla do kabin značně spokojenější.

Mohlo se snad zdát, že je rozhodnuto, slovenský tým ale zadělal na drama už ve třetí minutě třetí části, když ztrestal ležérnost Pražanů a ve vlastním oslabení snížil. Autor druhého gólu Petržalky, Denis Dejl, se ale prosadil i za dalších šest minut a rozdíl ve skóre už byl pouze jednobrankový! Ani těsné skóre ale utkání více nerozpohybovalo a ačkoliv závěr přinesl pár vyloučení, žádná ze situací už branku nepřinesla! Hostivař tak v utkání proti slovenské Petržalce uspěla díky výhře 4:3. Cenu pro nejlepší hráče utkání si odnesli oba brankáři, Marek Drahoš a František Sebestyén.

Ohlasy po utkání

Tomáš Grepl (trenér HBC Hostivař) - Zápas hodnotím kladně. Byly tam super pasáže a samozřejmě i ty horší, každopádně to byla pro kluky zase další zkušenost a díky výhře i s radostným koncem a oslavami. Určitě bychom uvítali i další zápas s celkem z jiné země.

Redakce

 
 

Starší žáci obhájili regionové prvenství a postupují přímo na finálový turnaj!

27.5.2023

B tým si po roce opět zahraje finále! Rakovník doma porazil v nejkratším možném čase!

26.5.2023

Junioři klíčový duel s Ústím nad Labem nezvládli a sezóna jim končí!

23.5.2023

Mikropřípravka si zahrála na dalším turnaji! V Novém Strašecí se dočkala první výhry!

22.5.2023

Partneři klubu