14.09.2021 Reportáž

Junioři přehráli Třinec! Svoboda mířil přesně dvakrát!

Po ranním úspěchu mužského A týmu přišla v sobotu na řadu i juniorská kategorie, která přivítala své vrstevníky z Třince. Celou rozcvičku provázela hostivařský tým nejistota vzhledem k zpoždění soupeře, který dorazil až sekundy před zahájením. Úvodní vhazování se tak muselo o pár minut posunout, ale zápas mohl konečně začít.

2.kolo, sobota 11.9.2021

8:1

2:0, 5:1, 1:0

TŘI

Třinec

Branky a nahrávky: 6:55 Svoboda, 14:45 Kucharčík (Ferfecki), 16:45 Chramosta (Kucharčík), 18:29 Svoboda (Kučera, Hroch), 26:10 Ilušák, 28:13 Trávníček (Jirsák), 28:21 Jirsák, 39:51 Hnyk (Grepl) .
Rozhodčí: Danylec, Pečený . Vyloučení: 9:10 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 25 . Střely na branku: 42:26

Keprt (Paleček) - Hnyk, Ilušák, Ježdík, Kučera, Svoboda - Chramosta, Ferfecki, Grepl, Hroch, Jirsák, Kucharčík, Malysz, Němeček, Trávníček, Waltr

Staňková - Altenburger, Plánka, Popek, Veselka, Bury, Duda, Miech, Pecha, Polášek, Vizváry

Domácí chtěli na nerozhýbané a nepočetné soupeře naletět hned od začátku a rozhodnout zápas co nejdříve, nicméně stejně jako minulý víkend se zprvu poněkud trápili v koncovce. Hostivař posílená o Kucharčíka, Hrocha a Kučeru, kteří měli v nohou již 45 minut mužské extraligy, se od začátku prezentovala lepším hokejbalem než hosté, i tak toho ale dlouho nepředvedla tolik, kolik se očekávalo. Obránce Svoboda sice pěknou ranou otevřel skóre a ke konci třetiny ještě zvyšoval překvapivým backhandem právě Kucharčík, ale víc už toho první dějství nenabídlo.

Obraz hry ve druhé třetině pozměnil déšť, kvůli kterému se plastový povrch částečně proměnil v kluziště. I souboj s počasím lépe zvládli domácí, kteří se do druhé třetiny přezuli a pokračovali v dobývání branky Třince. Tentokrát už byli ovšem v koncovce jistější a zápas byl tak do konce druhé patnáctiminutovky rozhodnut. Nejprve rozvlnil síť po povedené akci Kucharčíka již potřetí v sezóně Chramosta, na nějž v přesilové hře navázal druhým gólem aktivní Svoboda. Třineckým se sice povedlo se štěstím překonat Keprta a upravit tak skóre na 4:1, ale o minutu později se trefil Ilušák a naděje hostů tak dále klesali. Definitivní tečku za druhou třetinou přinesli dva rychlé góly v rozmezí osmi sekund v podání Trávníčka a Jirsáka.

Třetí třetina se již nesla v duchu zbytečně vyhrocených emocí na obou stranách a na trestné lavici tak bylo rázem nadstandardně rušno. Postupně na ní diváci mohli vidět hned 10 hráčů, a to i opakovaně. Celá situace vyústila v bitku těsně před koncem utkání, po které domácí Chramosta vyfasoval desetiminutový trest a na střídačce hostí dokonce nezbyl jediný hráč. Jediný gól závěrečného dějství vstřelil Hnyk, který završil vítězství Pražanů 8:1. Po dvou bodech z úvodního kola si tak mužstvo Tomáše Grepla připsalo do tabulky další tři, což jistě bude chtít zopakovat i příští týden doma proti pardubickému Autosklu.

Tomáš Grepl (trenér HBC Hostivař) - Snažili jsme se celý zápas hrát aktivně a být týmem, který diktuje tempo. Ve větší části zápasu se nám to dařilo. Půlka třetí třetiny byla zbytečně vyhrocená. Za takovéhoto stavu bychom měli udržet nervy na uzdě a snažit se přidat ještě víc branek.