08.03.2022 Reportáž

Junioři přehráli Třinec! Čejka přispěl hattrickem!

Týden po neúspěšné návštěvě Ústí nad Labem čekal na juniory Hostivaře domácí duel s Třincem a stejně jako v předchozích dvou střetech v základní skupině se očekávala přestřelka. Dosavadní skóre vzájemných zápasů v této sezóně totiž v součtu dosáhlo na neuvěřitelný výsledek 11:11. Oba týmy si byly dobře vědomy toho, že jejich střetnutí v rámci nadstavby budou ještě důležitější, protože každý bod se může nakonec ukázat jako klíčový.

EXT, sobota 5.3.2022

7:3

3:1, 4:0, 0:2

TRI

Třinec

Branky a nahrávky: 3:23 Vaniš (Kucharčík, Hroch), 4:28 Šťastný (Čejka), 7:04 Čejka, 24:13 Vaniš (Kucharčík), 25:13 Kucharčík (Vaniš), 26:10 Čejka (Petrášek, Kučera), 29:59 Čejka (Šťastný) .
Rozhodčí: Škrobák, Volkán . Vyloučení: 5:3 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:1 . Diváci: 28 . Střely na branku: 33:27

Paleček (Keprt) - Hnyk, Ilušák, Ježdík, Kučera, Petrášek - Čejka, Ferfecki, Grepl, Hroch, Jirsák, Kucharčík, Lehner, Malysz, Šťastný, Vaniš, Waltr

Halouzka (Figura) - Altenburger, Bury, Byrtus, Dabrowski, Duda, Mendlík, Miech, Pecha, Pfeifer, Polášek, Popek, Vizváry, Wrobel

Nikdo neuštědřil pražské Hostivaři tak zdrcující porážku jako právě Třinec, když svěřence Tomáše Grepla vyprovodil ze svého hřiště debaklem 10:3. O to víc bylo v sobotu pro Pražany důležité zvítězit a získat první body do tabulky.

Od úvodního vhazování bylo vidět, že kvalita je především na straně domácích. První tři minuty se obě strany seznamovaly s herním stylem soupeře, ale v rozpětí následujících 4 minut nadělili útočníci Hostivaře brankáři hostujícího celku 3 přesné zásahy. Jmenovitě se jednalo o Vaniše, Šťastného a Čejku. Třetina probíhala poměrně v klidu, k vyloučení nedošlo a hosté se až na pár protiútoků do žádné vyložené šance nedostali. Jedna nedůslednost v obraně však nakonec přeci jen darovala třineckým naději v podobě branky Wróbela, a do kabin se tak putovalo za stavu 3:1.

Prvních 10 minut druhého dějství připomínalo hru mezi třetí brankou domácích a první brankou hostů. Hostivař kontrolovala vývoj, soupeře k ničemu převratnému nepustila a k vyloučení též docházelo jen ojediněle. Zásadní zvrat přinesla až závěrečná šestiminutovka, která připomínala spíše exhibici. Domácím se v ní podařilo třineckého gólmana překonat hned čtyřikrát po nejrůznějších kombinacích i sólových představeních. Podruhé se trefil Vaniš, poprvé Kucharčík a hattrick dovršil dvěma zásahy Čejka. Závěr třetiny ještě stihl ozvláštnit obránce Hostivaře Kučera, když za své projevy inkasoval osobní trest na 10 minut.

Do třetí patnáctiminutovky vstupoval pražský tým již s klidnou myslí a dobrou náladou. S ohledem na pohodlný šestibrankový náskok dokonce trenér stáhl pár hráčů z elitní formace a zamíchal sestavou. Hosté již očividně v úspěch nevěřili a začali spíše usilovat o znechucení svých protihráčů různými provokacemi a těžko viditelnými drobnými fauly. Pěkné hokejbalové akce tak již k vidění příliš nebyly a pouze narůstal počet vyloučení. Jednu přesilovou hru dokázal využít třinecký Popek a ke konci přidal třetí gól do branky hostivařského Palečka ve vlastním oslabení Miech. Těchto patnáct minut tedy nebylo v podání Hostivaře ideálních, ale další vysoká výhra 7:3 ohrožena nebyla a první 3 body do tabulky také ne. Povinnost tak byla splněna a nyní se již junioři připravují na výjezd do Pardubic, kde je přivítá vítěz východní divize Svítkov.