01.10.2021 Reportáž

Junioři otočili duel s Brnem v poslední periodě!

Po dvou za sebou jdoucích ztrátách potřeboval tým z Hostivaře zabrat a připsat si všechny body. Jednalo se doslova o povinnost, a ve prospěch domácích navíc mluvilo takřka vše. Zejména početní převaha a několik hráčů pravidelně hrajících extraligu mělo udělat svoje, ale zápas se od počátku odvíjel jinak, než si asi všichni představovali.

5.kolo, úterý 28.9.2021

6:3

1:1, 1:2, 4:0

BRN

Brno

Branky a nahrávky: 9:12 Šťastný (Kucharčík, Svoboda), 27:16 Kucharčík (Šťastný, Svoboda), 31:09 Hroch (Hnyk), 34:02 Vodehnal (Kucharčík), 34:53 Hroch (Waltr), 42:59 Jirsák (Ilušák) .
Rozhodčí: Danylec, Cícha . Vyloučení: 5:0 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 48 . Střely na branku: 34:21

Paleček (Keprt) - Hnyk, Ilušák, Kučera, Petrášek, Svoboda, Vodehnal, Chramosta, Ferfecki, Hroch, Jirsák, Kucharčík, Malysz, Němeček, Šťastný, Trávníček, Vaniš, Vrzák, Waltr

Šťastný (od 35.Pivoňka) - Heide, Jankůj, Kliment, Zemen, Duba, Foršt, Havránek, Kimmel, Krejska, Pivoňka, Toman, Zemen

Do první třetiny plánovali domácí vlétnout a nasázet soupeři co nejvíce branek, nicméně hra opět zcela připomínala předešlé střety. Absolutní impotence v útoku přinesla Hostivaři pouhých 8 střel na bránu, i přesto se však z jednoho gólu radovat mohli. Po dlouhé hře bez přerušení se prosadil Šťastný a všichni očekávali že to nastartuje pražské gólové hody, jenže opak byl pravdou. Brno stihlo srovnat a do druhé třetiny tak oba celky vstupovaly shodně jako do té první.

Od druhého dějství místní fanoušci očekávali již tradiční zkvalitnění hry a navýšení počtu střel. Bohužel ani toto očekávání se nenaplnilo. Brněnští dokázali prostřelit Palečka podruhé a na bíložluté střídačce začínala být cítit nervozita. Kucharčík sice po parádní sólové akci dokázal vyrovnat, ale hosté po trefě z poslední minuty odcházeli vstříc přestávce jako vedoucí mužstvo.

Třetí patnáctiminutovka však představovala zcela jiný šálek kávy. Mužstvo domácích se nevzdalo, zabralo a během pěti minut zvrátilo výsledek ve svůj prospěch. Obrat nastartoval Hroch, když se utrhl ze řetězu, proběhl útočným pásmem a zavěsil. Na něj navázal přesnou ranou Vodehnal a ani ne za minutu se radoval znovu Hroch, čímž bylo Brno prakticky sraženo na kolena. Plno zbytečných vyloučení včetně jednoho desetiminutového osobního trestu sice ještě mohlo zástupce Moravy vrátit do zápasu, ale ti už se na protiúder nezmohli. Po gólu Jirsáka naopak ještě jednou museli lovit míček z vlastní branky. Tak byl obrat dokonán a v hlavním městě tentokrát zůstali všechny tři body. Nyní čeká juniory veledůležité představení v Pardubicích proti aktuálně prvnímu Svítkovu