HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany TJ KOVO Praha HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
25.09.2022 Reportáž

Junioři deklasovali Rakovník! Ve středu zavítají do Berouna!

Víkend se s víkendem sešel a junioři po úspěšně zvládnutém pražském derby s Kovem přivítali dalšího vyzyvatele. Ze středočeského kraje totiž dorazil Rakovník, se kterým se Pražané již dlouhou dobu nesetkali, a tak i přes jasnou papírovou převahu domácích se nesmělo zapomenout na nevyzpytatelnost této staré známosti.

3.kolo, sobota 24.9.2022

HOS

Hostivař

12:1

6:1, 4:0, 2:0

RAK

Rakovník

Branky a nahrávky: 5:04 Chramosta, 6:20 Ferfecki (Prager), Malysz (Smetana, Maali), 9:12 Ilušák (Hroch), 9:59 Lehner (Chramosta, Hroch), 13:17 Munk (Grepl), 16:43 Hroch (Ilušák, Lehner), 20:23 Hroch (Grepl), 27:52 Ilušák (Malysz, Maali), 28:23 Hroch (Lehner, Grepl, 35:29 Grepl, 42:08 Chramosta (Zámečník) .
Rozhodčí: . Vyloučení: 4:5 . Využití: 2:0 . V oslabení: . Diváci: 28 . Střely na branku: 53:12 . Průběh utkání: 5:0, 5:1, 12:1 .

Sestava domácích

Drahoš (od 31.Soukup), Ilušák, Munk, Petrášek, Vodehnal, Zámečník, Chramosta, Ferfecki, Grepl, Hroch, Lehner, Maali, Malysz, Němeček, Prager, Smetana

Sestava hostí

Hedl, Císař, Kaňka, Mendel, Nistor M., Nistor D., Parkman, Svoboda, Sýkora, Tonyka, Trajer

Komentář k zápasu

Počátečních pět minut hry mohlo domácím příznivcům nahnat vrásky s domněnkou, že toto bude zase jeden z těch zápasů, kdy naši junioři budou i přes jasnou převahu se soupeřem bojovat a kýžené tři body budou opět na úkor trápení se v koncovce a jistých nepřesností. Naštěstí hned v šesté minutě domácí střídačku probudil gólem v oslabení Jan Chramosta, na kterého záhy navázal i navrátilec do sestavy Ferfecki. O sedmnáct vteřin později se zapsal mezi střelce Marek Malysz, pro kterého to byla první trefa letošní sezony a na domácích bylo s trojbrankovým náskokem vidět zvyšující se sebevědomí a chuť soupeři nasázet, co se do něho jen vejde. Malou kaňkou na úvodní patnáctiminutovce bylo zaváhání brankáře Drahoše, který při snaze rozehrát na své dobíhající obránce smolně namazal napadajícímu Trajerovi, který se z bezprostřední blízkosti nemýlil a připsal na konto Rakovníku alespoň jeden zásah. Krátce na něj se ale z domácích řad trefil obránce Ilušák, poté Lehner a úvodní třetinu uzavíral přesilovkovým gólem Munk.

Druhá třetina byla gólově slabší. Obraz hry hostivařských se však zlepšoval, soupeře měli uzavřeného na dlouhou dobu v obranném pásmu a každá lajna si díky této převaze byla schopna vytvořit nespočet šancí. Hattrick zaznamenal Hroch, Ilušák mířil přesně podruhé a na rakovnických už byla vidět jistá odevzdanost, či dokonce vyčerpání z diktovaného tempa domácích. Do kabin se šlo za stavu 10:1, poslední třetina tak měla být pouze zkouška střelecké vytrvalosti domácích, kolik toho jsou v této formě soupeři nadělit.

Velká kanonáda se ale v závěrečném dějství neudála. První gól sezony zaznamenal Lukáš Grepl a krátce před poslední sirénou se jak vyhlášený hokejový střelec Alexandr Ovečkin trefil podruhé v utkání Chramosta. Junioři tedy krom tuctu branek zapisují do tabulky další tři body a v celkovém pořadí se tak nachází na třetím místě v divizi západ. Svou pozici si mohou vylepšit hned na středeční státní svátek, kdy vyrážejí bojovat o další výhru na půdu Keltů z Berouna.

Ohlasy po utkání

Marek Malysz (útočník HBC Hostivař) - ‚Myslím si, že s výsledkem zápasu můžeme být spokojeni, na soupeře jsme vytvořili tlak hned ze začátku a jasně jsme dominovali.’

redakce

 
 

Starší žáci obhájili regionové prvenství a postupují přímo na finálový turnaj!

27.5.2023

B tým si po roce opět zahraje finále! Rakovník doma porazil v nejkratším možném čase!

26.5.2023

Junioři klíčový duel s Ústím nad Labem nezvládli a sezóna jim končí!

23.5.2023

Mikropřípravka si zahrála na dalším turnaji! V Novém Strašecí se dočkala první výhry!

22.5.2023

Partneři klubu