HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
20.05.2019 Reportáž

I ranní zápas pro Hostivař! Semifinálová série je srovnána!

Po sobotní výhře se semifinálová série s Prachaticemi přesunula do neděle, konkrétně do devíti hodin ranních. Kdo ale očekával tradičně ospalý začátek mužů v bílém, mýlil by se...

SF4, neděle 19.5.2019

HOS

Hostivař

5:1

4:1, 1:0, 0:0

PRA

Prachatice

Branky a nahrávky: 0:32 Malina (Čejka), 1:53 Kucharčík (Píša), 9:28 Brož (Dušák, Palička), 14:46 J.Vaniš (Čejka, Malina), 26:40 Čejka (Malina) .
Rozhodčí: Gráca, Pleško . Vyloučení: 3:3 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 62 . Střely na branku: 34:27 . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1 .

Sestava domácích

Štoural (Janovec) - Kubeš, Dušák, Macek, Novotný, Konečný, Přeslička, D.Vaniš - J.Vaniš, Čejka, Malina, Kucarov, Palička, Brož, Píša, Kucharčík, Jachek, Hroch, Kalaš, Zyta

Sestava hostí

Pixa - Laurinc, Šilhán, Sitter, Dušek, Paule, Bárta, Švácha, Květoň, Tácha, Zavřel, Mikoláš, Válek, Štěpánek, Korous, Kotlík, Reindl

Komentář k zápasu

Hostivařští naopak vletěli do utkání jako uragán a brzy mohl otevřít skóre Čejka, jemuž ale ještě míček v tutové šanci sjel z hole. Posléze ale našel Marcela Malinu a ten už se nemýlil! Po minutě se poprvé dostal do hry i třetí útok a i on skóroval! Kucharčík bleskurychle založil z vlastního pásma útočnou akci přes Píšu, ten mu míček vrátil a bylo to 2:0! Domácí tým ale uspala vynucená pauza pro úpravu plastové plochy a hosté rázem ožili. V dalších minutách odehráli možná svou nejlepší pasáž nedělního klání a po zásluze se i radovali ze snížení, když Květoň trefil míček ze vzduchu a efektivně Štourala překonal. Domácí ale inkasovaná branka nesložila! Naopak! V desáté minutě Dušákovo nahození tečoval Marek Brož a Hostivař opět vedla o dvě branky. Už už se zdálo, že to bude v úvodním dějství vše. Obávaná dvojice Čejka - Vaniš ale z poslední rychlé akce vytěžila po přesné souhře čtvrtý gól a Hostivař tak pro mnohé zcela nečekaně, vedla 4:1!

Ve druhé části se dal očekávat tlak hostí a pomoci k němu mohla i dvojice hostivařských vyloučení. Jako první putoval za katr Čejka, jeho spoluhráči ale oslabení ustáli a samotný trestanec posléze své vyloučení dokonale odčinil, když se svým typickým způsobem dostal od mantinelu až před brankáře Pixu, kde nekompromisně zakončil backhandovou kličkou! Snížit posléze mohli hosté v další přesilovce, ani tentokrát se ale z gólu neradovali a Hostivař tak po dvou periodách vedla 5:1!

Prachatičtí nepřetavili v gól ani další z početních výhod, ve které se zaskvěl i brankář Štoural. V dalších minutách naopak dvakrát navštívili trestnou lavici hostující hráči a čas plynul. Šance si vytvořily oba týmy, ani jeden z brankářů už ale do závěrečné sirény neinkasoval a zápas se tak v klidu dohrával. Díky druhé výhře v domácím prostředí srovnala Hostivař stav semifinálové série, která se tak vrací do Prachatic!

Ohlasy po utkání

Ondřej Novák (hlavní trenér Hostivaře): Měli jsme výborný vstup do zápasu a v první části vstřelili čtyři góly. Klíčová byla i dvě ubráněná oslabení ve druhé části, ve které jsme přidali i pátý, uklidňující gól. Musím kluky za víkend pochválit. Hráli obětavě, energicky, prostě jako tým!

Vít Čapek (hlavní trenér Prachatic): Odehráli jsme v Praze dvě šílená utkání, v sobotu ani v neděli jsme nehráli vůbec tak, jak jsme si řekli. Ono je to pak i složité obracet, když prohráváte v neděli ve druhé minutě 0:2… Hostivař hrála disciplinovaně, trpělivě, kdežto my jsme vůbec nedokázali navázat na ty naše výkony z domácích zápasů, kde si myslím, že jsme hráli dobře.

Redakce

 
 

„Konkurence v týmu je veliká, chci být pro Hostivař přínosem", říká junior David Waltr!

22.1.2020

Druhý přípravný zápas pro Dobřany! Bezpalec opět s hattrickem!

20.1.2020

Gólové žně v Dobřanech! Mladší žáci v prvním přípravném utkání úspěšní!

20.1.2020

Ml. žáci - Hostivař v přípravě přehrála Prosek! Obránce Režnárek byl u třetiny branek!

13.1.2020

Partneři klubu