HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
05.05.2019 Reportáž

Euforie! Áčko postupuje přes favorizované Brno do semifinále!

Pár hodin po sobotní výhře v prodloužení sršelo z hostivařských hráčů sebevědomí! Touha ukončit čtvrtfinálovou sérii ve čtvrtém utkání, doma, před skvělým publikem...

ČF4, neděle 5.5.2019

HOS

Hostivař

4:1

1:1, 2:0, 1:0

BRN

HbK Brno

Branky a nahrávky: 2:37 Čejka (Malina), 16:41 J.Vaniš (Malina, Čejka), 21:03 J.Vaniš (Malina, Konečný), 36:58 Čejka (Kubeš) .
Rozhodčí: Pečený, Danylec . Vyloučení: 5:4 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 142 . Střely na branku: 36:34 . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1 .

Sestava domácích

Štoural (Janovec) - Kubeš, Dušák, Macek, Novotný, Přeslička, Konečný - J.Vaniš, Čejka, Malina, Kucarov, Palička, Brož, Píša, Kucharčík, Jachek, Hroch, Krupka, Zyta

Sestava hostí

Sterenčák (Schönberger) - Zapletal, Smrž, Zbranek, Nazad, Cabák, Baláč, Jelínek, Šmarda, Emmer, Makara, Klíma, Valko, Vysloužil, Rygel, Fišar

Komentář k zápasu

Domácí vstoupili do utkání s několika změnami! Do prvního útoku se posunul na pravé křídlo Marcel Malina a už první střídání naznačila, že především s první, ofenzivně laděnou trojicí budou mít hosté problémy. Už ve třetí minutě vybídl Malina v pravém kruhu Čejku, který se dělovkou nemýlil! Brzy ale zahrozil i soupeř a už po třech minutách se radoval z vyrovnání, když důrazu a zmatku před Štouralem využil Šmarda. Domácí si mohli vzít vedení zpět, dvojnásobnou početní výhodu ale nevyužili a úvodní část tak končila výsledkem 1:1!

V jejím závěru ale přišlo další vyloučení Buldoků. Hostivaři se v přesilovce dlouho nevedlo zakončení, Čejka ale posléze orazítkoval horní tyč, aby poté vypukla radost domácích naplno! Jiří Vaniš nahodil míček od modré čáry a ten po teči skončil k překvapení všech v síti! I další minuty patřily hostivařským, kteří chvilkami mačkali soupeře jako citrón. Ve dvaadvacáté minutě našel od pravého mantinelu Malina Vaniše, který bez přípravy mířil přesně k tyči. Sterenčák kapituloval potřetí a dvoubrankové vedení dávalo Hostivaři velkou naději na úspěch. Jasno mohlo být po dalším technickém přestupku hostí, hostivařští ale pojišťovací trefou pohrdli, do kabin šli přesto mnohem spokojenější než soupeř, s dvoubrankovým vedením.

Po disciplinovaném a soustředěném výkonu z prvních dvou patnáctiminutovek bylo zřejmé, že drobná nervozita a přemotivovanost přinese v závěru nějaké to vyloučení. První putoval za katr Palička, domácí tým ale s vypětím všech sil první oslabení ustál. Těsně před polovinou třetiny navíc zaúřadovala opět první lajna Hostivaře, uzamkla hosty před svou brankou, kde nejdříve Sterenčák fantasticky zlikvidoval pokus Vaniše, na další střelu Čejky už ale stačit nemohl a domácí vedli 4:1! Následovali ale tři tresty po sobě a brněnští Buldoci mohli korigovat! Sil a klidu na hokejce jim ale viditelně ubývalo, domácí se zaměřili ve dvojnásobném oslabení především na střelce od modré čáry a čas běžel. Utkání se v bouřlivé atmosféře dohrávalo a domácí hráči se spolu se svými podporovateli těšili z postupu do semifinále 1.ligy!

Hostivař zvítězila ve čtvrtém čtvrtfinále 4:1! Celá série se nesla v maximálním duchu fair play, kdy se oba týmy soustředily výhradně na hokejbal. Děkujeme Brnu za skvělou sérii a těšíme se opět příští rok, na další vzájemné souboje.

Ohlasy po utkání

Ondřej Novák (hlavní trenér Hostivaře): Celá série se nesla ve férovém a vyrovnaném duchu. Důležité pro nás bylo vyhrát jeden zápas v Brně. Tušili jsme, že v Praze, ve sportovní hale, můžeme soupeře uběhat. V sobotu nám hrálo do karet to, že jsme až do čtyřicáté minuty točili čtyři útoky. V neděli jsme jeli sice na tři, hráli jsme ale vyjma třetí části velice disciplinovaně a soupeři moc nedovolili. Ve třetí části bylo znát, že i přes početní výhody nemají Brňané dostatek fyzických a morálních sil ke snížení, natož k otočení utkání. Chtěli bychom ovšem zmínit naše diváky, kteří nás hnali vpřed. Před takovou kulisou a v takovém prostředí se prostě hraje jinak. Vypadá to jako sport, hráči jsou nabuzení a ví, za čím si jdou. Do série jsme vstoupili s mladým týmem, za ty roky ale vím, kde je jeho síla a jsem rád, že se opět projevila! Těšíme se na semifinále, tyto série naší mladou krev opět posunou o úroveň dál.

Jan Emmer (hlavní trenér Brna): My jsme neměli nějaké ambice hrát o postup do extraligy, do semifinále a podobně. Naše ambice byla zahrát si s Hostivaří, čtyři pět, prostě co nejvíce krásných utkání. A to, že nás nakonec vyřadil tým, který měl po základní části o polovinu méně bodů, určitě žádnou roli nehrálo. Hostivař totiž už v sezoně předváděla bojovný a běhavý hokejbal, což našemu týmu asi úplně nesvědčilo. Máme totiž několik starších hráčů, takže bylo dopředu jasné, že ty zápasy budou díky tomu minimálně vyrovnané. Rozhodující podle mě bylo to, že jsme nedokázali zvítězit v prvním zápase v Brně. Ale i v neděli v Praze jsme ještě mohli pomýšlet na vítězství v zápase. Měli jsme několik šancí, které jsme měli proměnit a mohli jsme vyhrát, nebo se mohlo hrát opět až do prodloužení.

Redakce

 
 

„Konkurence v týmu je veliká, chci být pro Hostivař přínosem", říká junior David Waltr!

22.1.2020

Druhý přípravný zápas pro Dobřany! Bezpalec opět s hattrickem!

20.1.2020

Gólové žně v Dobřanech! Mladší žáci v prvním přípravném utkání úspěšní!

20.1.2020

Ml. žáci - Hostivař v přípravě přehrála Prosek! Obránce Režnárek byl u třetiny branek!

13.1.2020

Partneři klubu