HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Pardubice HBC Tygři Mladá Boleslav HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany Svítkov Stars Pardubice HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
09.09.2024 Reportáž

Druhá třetina rozhodla! Dorost vstoupil do nové sezóny vítězně!

Více jak dva měsíce dlouhé čekání skončilo, v neděli se opět rozeběhl kolotoč dorostenecké extraligy. Tým HBC Hostivař ji odstartoval v domácím prostředí, kde přivítal hosty z Kyjova.

1.kolo, neděle 8.9.2024

10:2

1:1, 7:0, 2:1

KYJ

Kyjov

Branky a nahrávky: 11:52 Michek (Havlík), 16:30 Michek (Havlík, Otras), 19:29 Janšta (Jeřábek), 21:54 Michek (Otras, Havlík), 23:56 Skála (Hradil), 24:18 Michek (Havlík), 25:14 Hradil (Skála, Bajkai), 27:57 Hradil (Bajkai), 36:17 Hrodek (Jeřábek, Coufal), 40:14 Coufal (Janšta) .
Rozhodčí: Řešátko, Mihalová . Vyloučení: 0:1 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 32 . Střely na branku: 50:14 . Průběh utkání: 0:1, 10:1, 10:2 .

Exner (od 22. Menzel) - Janšta, Němec, Režnárek, Votava, Větrák - Skála, Hradil, Bajkai, Otras, Havlík, Michek, Hrodek, Coufal, Jeřábek, Vysoký

Vala (Voříšková) - Horáček, Hrbáček, Jordán, Kavan, Kolaja, Koudelková, Marek, Mohyla, Nezpěvák, Ondra, Procházková, Strmiska, Strmiska, Volf, Zíma, Zostal

Nemilosrdně pražící slunce, teplota přes třicet stupňů, podmínky hokejbalu vskutku nepřející. I přes to se dva odhodlané dorostenecké týmy utkali o první mistrovské body v sezóně. Úvod přinesl tlak a množství šancí ze strany domácích, překvapivě to však byli hosté z Kyjova, ktěří se ujali vedení. Z nenápadné akce, po nedůrazu ve hře domácích, se ujala hned jejich první střela. Hostivařské tento moment zaskočil a trvalo několik minut, než se opět oklepali a převzali nadobro režii utkání na své hokejky. Trvalo sice poměrně dlouho, nežli se prosadili poprvé, ale průběh hry naznačoval, že je jen otázkou času, kdy obrana Jihomoravanů povolí.

Po, na skóre vyrovnané, první třetině, se v té druhé s góly v síti Kyjova roztrhl pytel a o osudu utkání nebylo pochyb. Otázkou jen zůstávalo, kolik gólů dokáží domácí vsítit. Ti ve třetí třetině, i díky změnám v sestavě, trochu zvolnili a zaokrouhlili už jen výsledek na konečných 10-2 ve svůj prospěch.

Marek Hroch (trenér HBC Hostivař) - Do sezóny jsme chtěli vstoupit výhrou, což se dnes povedlo. Předvedli jsme hezké ofenzivní akce, padlo spousta gólů a každý z hráčů odevzdal kvalitní výkon. Máme samozřejmě stále výtky, to především k naši defenzivní hře, ale od toho tu jsme, abychom se postupně zlepšovali.

Junioři svedli vyrovnanou bitvu s Plzní! Ta ale odjela se všemi body!