HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Pardubice HBC Prachatice HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany Svítkov Stars Pardubice HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
21.11.2022 Reportáž

Dorostenci na závěr podzimu vykradli Pardubice!

Domácí prohru s Ježky chtěli dorostenci Hostivaře odčinit v Pardubicích, kde na ně čekal tradičně silný, atleticky a technicky dobře vybavený soupeř!

9.kolo, neděle 20.11.2022

PCE

Pardubice

1:3

1:1, 0:1, 0:1

HOS

Hostivař

Branky a nahrávky: 10:21 Hradil (Hofner), 27:01 Houška (Bár), 44:44 Stoulil .
Rozhodčí: Danylec, Synková . Vyloučení: 3:4 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 34 . Střely na branku: 34:23 . Průběh utkání: 1:0, 1:3 .

Sestava domácích

Pišček (Bečička) - Kadlec, Kumpan, Martan,Snížek, Švadlenka, Švidrnoch, Hlaváček, Janovský, Kořínek, Kupka, Mikula, Reinberg, Remač, Štach, Závodský

Sestava hostí

Soukup (Slavík) - Hofner, Dvořák, Městka, Švec, Votava, Režnárek - Trajer, Hradil, Stoulil, Bár, Nestrojil, Houška, Krutský, Absolon, Svoboda

Komentář k zápasu

Už společná cesta do města perníku přinesla první zážitky, ty hlavní ale chtěli hostivařští zažít na plastu zdejšího hřiště.

Úvod utkání byl zcela jasně v režii domácích, kteří Hostivař zatlačili a po zásluze se dostali do vedení, po přesné střele Martana. Pražané úvodnímu tempu nestíhali a směrem dopředu působili bázlivě. Na nohy je postavila první přesilová hra, kde se po vhazování a nahození dostal k odraženému míčku Filip Hradil a přes clonící hráče poslal míček do sítě, 1:1! Početnímu oslabení se poté musela bránit i Hostivař, gól už ale nepadl a do kabin se tak šli hráči ohřát za nerozhodného stavu.

I první tři minuty druhé periody patřili domácím Koníkům, hra se poté ale urovnala a byli to najednou naopak hosté z Prahy, kteří byli ve zbytku patnáctiminutovky nebezpečnější. Tlak na začátku osmadvacáté minuty byl pak dokonce přetaven v gól, když Houškovi dopřáli domácí obránci až nebezpečně moc prostoru a ačkoliv jeho první střelu i dorážku spoluhráčů brankář Pišček zlikvidoval, na další z dorážek Houšky už nestačil a Hostivař se radovala z vedení.

To ji vydrželo až do sirény, bylo ale zřejmé, že třetí třetina bude tou nejnáročnější z celého podzimu. Čas naštěstí utíkal, tlak domácích měl ale teprve přijít. V polovině periody mohli domácí vyrovnat v přesilové hře, Hostivař ale všechny nebezpečné situace ustála! Vojtěch Soukup v brance Pražanů se činil a když už na projektil pardubických střelců nestačil, pomohla mu tyčka! K vyrovnání nevedla ani závěrečná powerplay domácích, naopak, po vhazování v obranném pásmu se míčku ujal Stoulil a po přechodu středního pásma trefil odkrytou klec, čímž odstartoval vítězné oslavy. Dorostenci Hostivař tak proti těžkému soupeři doslova vybojovali tři body a ligový podzim zakončili cennou výhrou.

Ohlasy po utkání

Ondřej Novák (trenér HBC Hostivař) - První třetinu jsme tak tak ustáli, do vstřeleného gólu jsme se báli hrát a mohli jsme být rádi za vyrovnaný stav. Ve druhém dějství jsme myslím byli o něco lepší a dostali se do vedení díky dobrému důrazu druhé formace. Ve třetí části už to bylo o vůli a adrenalinu. Soupeř tlačil, nás držel gólman, tyčky a víra. Dobrý zápas, který nás může posunout.

Tomáš Stoulil (útočník HBC Hostivař) - Byl to hodně vyrovnaný zápas, kde mohly rozhodovat i ty nejmenší chyby a my jich udělali méně. Jsem rád, že jsme zakončili podzim takhle vydřeným zápasem a výhrou.

Redakce

 
 

Mladší žáci získali Hostivařský pohár! Kvasnička s Mellenem v AllStars!

17.6.2024

O víkendu se uskuteční Hostivařský pohár mladších žáků!

14.6.2024

Dorost podlehl i ve druhém čtvrtfinále a sezóna pro něj končí!

14.6.2024

Starším žákům se na finálovém turnaji příliš nedařilo! Skončili čtvrtí!

13.6.2024

Partneři klubu