HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Pardubice HBC Prachatice HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany Svítkov Stars Pardubice HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
28.05.2023 Reportáž

Dorost zakončil základní část výhrou nad Pardubicemi! Čeká ho kvalifikační turnaj!

V posledním kole základní části přivítali dorostenci Hostivaře na svém hřiště Pardubice, proti kterým vítězně zakončili podzimní část. Oběma týmům v duelu už o posun tabulkou nešlo, vzájemné měření sil přesto tradičně nabízelo kvalitní podívanou.

18.kolo, neděle 28.5.2023

HOS

Hostivař

5:1

0:0, 1:1, 4:0

PCE

Pardubice

Branky a nahrávky: 16:29 Michek (Mikšovský), 30:19 Nestrojil (Houška), 32:49 Bár (Votava, Hradil), 36:49 Houška (Bár), 38:13 Mikšovský (Hradil, Dvořák) .
Rozhodčí: Synek, Jonák . Vyloučení: 3:2 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 56 . Střely na branku: 18:19 . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1 .

Sestava domácích

Slavík (od 25. Soukup) - Švec, Městka, Höfner, Dvořák, Režnárek, Martinec, Votava - Bár, Nestrojil, Houška, Mikšovský, Trajer, Michek, Absolon, Svoboda, Hradil

Sestava hostí

Bečička (Pišček) - Hruška, Kadlec, Kumpan, Lédl, Martan, Švadlenka - Chýle, Doležal, Hlaváček, Janovský, Kupka, Mikula, Plecháček, Remač, Snížek

Komentář k zápasu

První třetina se nesla v bojovném duchu a s minimem šancí na obou stranách. Oba týmy zároveň hrály velice disciplinovaně a rozhodčí nemuseli ani jednou vylučovat. Možná i proto se skóre neměnilo.

Prvního gólu se diváci dočkali až v úvodu druhé části, kdy dobrého napadání využila dvojice Mikšovský - Michek. Prvně jmenovaný ještě úspěšný nebyl, starší žák Adam Michek si ale vyražený míček našel a otevřel skóre. Zvýšit poté mohl Houška, jeho střela ale skončila nad brankou. Na druhé straně si pak počínal jistě i hostivařský brankář Slavík, který musel být pozorný i v oslabení. Po jeho konci ho v brankovišti plánovaně nahradil Soukup. Ten o pár minut později inkasoval, když nenápadným pokusem z úhlu uspěl pardubický Kadlec. Po dvou třetinách byl stav stále vyrovnaný.

Odhodlaný domácí tým se hned po úvodním vhazování ve třetí periodě vrhl do útoku a byl to Nestrojil, který bleskurychle vrátil Hostivaři vedení. Šanci poté vycítil i Jakub Bár, který si prodloužil střídání a přidal třetí branku, která pardubické opařila. Za další čtyři minuty se do přečíslení dostal střelec posledního gólu, Bár tentokrát nahrával a střelou bez přípravy vedení navýšil Radim Houška. Brzy z další šance vytěžil pátou branku Michal Mikšovský a bylo definitivně rozhodnuto. Hostivař ubránila ještě jedno vyloučení a duel se dohrával.

I ve druhém vzájemném měření sil v letošní sezóně tak dorostenci Hostivaře na silné Pardubice vyzráli, tentokrát dokonce 5:1.

Ohlasy po utkání

Ondřej Novák (trenér HBC Hostivař) - K utkání jsme myslím přistoupili zodpovědně a soupeře nepouštěli k vytrvalému tlaku. O výhře jsme rozhodli v úvodu třetího dějství.

Redakce

 
 

Mladší žáci získali Hostivařský pohár! Kvasnička s Mellenem v AllStars!

17.6.2024

O víkendu se uskuteční Hostivařský pohár mladších žáků!

14.6.2024

Dorost podlehl i ve druhém čtvrtfinále a sezóna pro něj končí!

14.6.2024

Starším žákům se na finálovém turnaji příliš nedařilo! Skončili čtvrtí!

13.6.2024

Partneři klubu