09.05.2023 Reportáž

Dorost ve Svitavách rozhodl střelnicí v prvním dějství!

Dorostenci se vydali v prodlouženém víkendu do Svitav, které se pyšní jednou z mála krytých hal. V té se Hostivaři od prvních vteřin dařilo a domácí brankářku zasypala sprškou střel.

16.kolo, neděle 7.5.2023

SRŠ

Sršni Svitavy

4:14

0:8, 1:2, 3:4

Branky a nahrávky: 2:25 Bár (Houška, Nestrojil), 2:45 Houška (Nestrojil, Michek), 3:12 Mikšovský (Hradil), 8:29 Nestrojil (Houška), 9:47 Hradil (Trajer, Mikšovský), 11:36 Bár (Tytyuk), 12:34 Mikšovský (Trajer, Hradil), 13:15 Trajer, 26:02 Mikšovský (Hradil, Votava), 29:49 Mikšovský (Trajer), 31:22 Houška (Bár, Nestrojil), 32:13 Nestrojil (Trajer, Houška), 35:20 Houška (Nestrojil), 39:49 Michek (Hradil) .
Rozhodčí: Vrba, Danylec . Vyloučení: 0:2 . Využití: 2:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 61 . Střely na branku: 36:39 .

Voříšková (od 10.Košík) - Aldorf, Hora, Ondrová, Benešová, Břeňová, Červený, Draessler, Kačurik, Kantorová, Nevřivý, Šmarda, Švanda, Zahálka, Zavoralová

Soukup (od 23. Slavík) - Městka, Švec, Votava, Michek, Tytyuk - Bár, Nestrojil, Houška, Mikšovský, Trajer, Hradil, Krutský, Svoboda, Absolon

Valná většina i končila v síti! Skóre otevřel ve třetí minutě Bár po nahrávce Houšky, který ve stejném střídání sám zvýšil. I v dalších minutách bylo k vidění několik pohledných kombinačních akcí a skóre narůstalo! Brankostroj se nezastavil ani po změně brankáře v kleci domácích, ani po time-outu Sršňů. Po první periodě svítil na tabuli stav 0:8!

Bylo zřejmé, že gólové hody v dalším pokračování ustanou. Soupeř se osmělil a vytvořil si několik dobrých příležitostí. V přesilovce snížil, na jeho góly ale dvakrát reagoval Mikšovský a po druhé části Hostivař vedla vysoko, 10:1.

Udržet koncentraci nebylo snadné a ve hře byl stále více i soupeř, který se hnal k dalším čestným úspěchům. Nejdříve ale třikrát udeřila Hostivař, když se dvakrát trefil Houška a jednou Nestrojil. Svitavy poté ve své druhé přesilovce snížili, čtrnáctým gólem ale záhy kontroloval Adam Michek, který v prvních dvou třetinách nastoupil nezvykle na pozici obránce. Domácí v závěru ještě dvakrát potrestali nízkou koncentraci hostí a zápas tak končil výhrou Hostivaře, 14:4!

Ondřej Novák (trenér HBC Hostivař) - První třetina se hrála spíše v exhibičním duchu a skóre v náš prospěch dle toho vypadalo. Soupeř od prostřední části ale ožil a hrál s námi téměř vyrovnanou partii. Po další pauze nás čeká výjezd do Heřmanova Městce.

Další ztráta! Junioři ztratili v Berouně čtyřbrankové vedení!