HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Pardubice HBC Prachatice HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany Svítkov Stars Pardubice HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
03.04.2023 Reportáž

Dorost uspěl s Opočnem! Houška se těšil z hattricku!

Dorostenci se tentokrát vydali na půdu Opočna, které letos využívá azylu v Hradci Králové. V podzimní části dokázali v Hostivaři Rangers vybojovat bod a ani tentokrát se jednoduchý zápas rozhodně neočekával.

12.kolo, neděle 2.4.2023

OPO

Rangers Opočno

3:8

1:3, 1:1, 1:4

HOS

Hostivař

Branky a nahrávky: 2:40 Houška (Nestrojil), 2:57 Houška (Bár), 7:02 Michek (Votava, Dvořák), 28:06 Trajer (Mikšovský, Hradil), 30:33 Nestrojil (Houška), 33:16 Bár (Nestrojil), 37:39 Houška (Městka), 37:45 Mikšovský (Trajer, Hradil) .
Rozhodčí: Synková, Řezníček . Vyloučení: 0:5 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 79 . Střely na branku: 27:29 . Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4, 2:8, 3:8 .

Sestava domácích

Novotný - Koďousek, Kříž, Palán, Vacek, Jančárek, Kovaříček, Pithard, Rouha, Rýgr, Vaněk, Zamastil

Sestava hostí

Slavík (od 23. Soukup) - Švec, Městka, Höfner, Dvořák, Votava, Režnárek - Bár, Nestrojil, Houška, Mikšovský, Trajer, Hradil, Krutský, Michek, Tytyuk, Absolon

Komentář k zápasu

Východočeši disponují několika šikovnými hráči, kteří i tentokrát zaměstnávali obranu Hostivaře. Ta se ale dostala do nadějného vedení, když se nejdříve dvakrát rychle po sobě prosadil Radim Houška a v osmé minutě zvyšoval na 3:0 Adam Michek, který v brankovišti dorazil od mantinelu odražený míček. Domácí dokázali ještě v prvním dějství snížit a patřil jim i úvod prostřední části.

Jejich pokusy ale lapil pozorný Slavík, kterého plánovaně v polovině duelu vystřídal v brance stejně starý Soukup. I on se rozhodně nenudil, v devětadvacáté minutě ale sledoval gólovou situaci na druhé straně hřiště, když po špatné rozehrávce domácích zachytil míček Hradil, Mikšovský přesně přihrál Trajerovi a ten zvýšil na 4:1! Z třígólového vedení se ale hostivařští radovali opět jen krátce, v závěru třetiny totiž snížil Vaněk a bylo zřejmé, že bude stále o co hrát.

Domácí hrozili především z rychlých protiútoků, na rozdíl od hráčů z Prahy ale nebyli příliš efektivní. Hostivař chtěla vstoupit do závěrečné patnáctiminutovky pozorněji, s nebojácným přechodem do útoku. Už po půlminutě udeřil po individuální akci Nestrojil a za necelé tři minuty zvyšoval na 6:2 Jakub Bár, jehož pokus doskákal až za brankáře Rangers. Další dva slepené góly přidali Pražané v polovině třetiny, když nejdříve završil hattrick kapitán Houška a pouhých šest vteřin po následném vhazování zvedal ruce nad hlavu Mikšovský, který byl na konci bleskurychlého útoku dvojice Trajer a Hradil. Soupeř v závěru utkání korigoval a měl i další šance ke skórování, Soukup ale předvedl pár pohotových zákroků a Hostivař tak odjížděla z Hradce Králové s vítězstvím 8:3!

Ohlasy po utkání

Ondřej Novák (trenér HBC Hostivař) - Měli jsme dobrý vstup do utkání a byli značně efektivnější než soupeř, kterému ale patřila prostřední část, kde nás podrželi brankáři. V závěru už se projevil i fakt, že domácí hráli v menším počtu a my se prosadili i v útočných situacích, které nás zdobí celou sezónu. Utkání bylo každopádně vyrovnanější, než ukazuje samotné skóre, soupeř nás po čtrnáctidenní zápasové pauze dobře prověřil.

Redakce

 
 

Mladší žáci získali Hostivařský pohár! Kvasnička s Mellenem v AllStars!

17.6.2024

O víkendu se uskuteční Hostivařský pohár mladších žáků!

14.6.2024

Dorost podlehl i ve druhém čtvrtfinále a sezóna pro něj končí!

14.6.2024

Starším žákům se na finálovém turnaji příliš nedařilo! Skončili čtvrtí!

13.6.2024

Partneři klubu