03.04.2023 Reportáž

Dorost uspěl s Opočnem! Houška se těšil z hattricku!

Dorostenci se tentokrát vydali na půdu Opočna, které letos využívá azylu v Hradci Králové. V podzimní části dokázali v Hostivaři Rangers vybojovat bod a ani tentokrát se jednoduchý zápas rozhodně neočekával.

12.kolo, neděle 2.4.2023

OPO

Rangers Opočno

3:8

1:3, 1:1, 1:4

Branky a nahrávky: 2:40 Houška (Nestrojil), 2:57 Houška (Bár), 7:02 Michek (Votava, Dvořák), 28:06 Trajer (Mikšovský, Hradil), 30:33 Nestrojil (Houška), 33:16 Bár (Nestrojil), 37:39 Houška (Městka), 37:45 Mikšovský (Trajer, Hradil) .
Rozhodčí: Synková, Řezníček . Vyloučení: 0:5 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 79 . Střely na branku: 27:29 . Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4, 2:8, 3:8 .

Novotný - Koďousek, Kříž, Palán, Vacek, Jančárek, Kovaříček, Pithard, Rouha, Rýgr, Vaněk, Zamastil

Slavík (od 23. Soukup) - Švec, Městka, Höfner, Dvořák, Votava, Režnárek - Bár, Nestrojil, Houška, Mikšovský, Trajer, Hradil, Krutský, Michek, Tytyuk, Absolon

Východočeši disponují několika šikovnými hráči, kteří i tentokrát zaměstnávali obranu Hostivaře. Ta se ale dostala do nadějného vedení, když se nejdříve dvakrát rychle po sobě prosadil Radim Houška a v osmé minutě zvyšoval na 3:0 Adam Michek, který v brankovišti dorazil od mantinelu odražený míček. Domácí dokázali ještě v prvním dějství snížit a patřil jim i úvod prostřední části.

Jejich pokusy ale lapil pozorný Slavík, kterého plánovaně v polovině duelu vystřídal v brance stejně starý Soukup. I on se rozhodně nenudil, v devětadvacáté minutě ale sledoval gólovou situaci na druhé straně hřiště, když po špatné rozehrávce domácích zachytil míček Hradil, Mikšovský přesně přihrál Trajerovi a ten zvýšil na 4:1! Z třígólového vedení se ale hostivařští radovali opět jen krátce, v závěru třetiny totiž snížil Vaněk a bylo zřejmé, že bude stále o co hrát.

Domácí hrozili především z rychlých protiútoků, na rozdíl od hráčů z Prahy ale nebyli příliš efektivní. Hostivař chtěla vstoupit do závěrečné patnáctiminutovky pozorněji, s nebojácným přechodem do útoku. Už po půlminutě udeřil po individuální akci Nestrojil a za necelé tři minuty zvyšoval na 6:2 Jakub Bár, jehož pokus doskákal až za brankáře Rangers. Další dva slepené góly přidali Pražané v polovině třetiny, když nejdříve završil hattrick kapitán Houška a pouhých šest vteřin po následném vhazování zvedal ruce nad hlavu Mikšovský, který byl na konci bleskurychlého útoku dvojice Trajer a Hradil. Soupeř v závěru utkání korigoval a měl i další šance ke skórování, Soukup ale předvedl pár pohotových zákroků a Hostivař tak odjížděla z Hradce Králové s vítězstvím 8:3!

Ondřej Novák (trenér HBC Hostivař) - Měli jsme dobrý vstup do utkání a byli značně efektivnější než soupeř, kterému ale patřila prostřední část, kde nás podrželi brankáři. V závěru už se projevil i fakt, že domácí hráli v menším počtu a my se prosadili i v útočných situacích, které nás zdobí celou sezónu. Utkání bylo každopádně vyrovnanější, než ukazuje samotné skóre, soupeř nás po čtrnáctidenní zápasové pauze dobře prověřil.

Další ztráta! Junioři ztratili v Berouně čtyřbrankové vedení!