29.09.2019 Reportáž

Dorost přehrál dosud neporažené Malenovice! Šťastný opět s hattrickem!

Na Palmovku v nedělním poledni dorazil tým z dalekých Malenovic, který se dosud mohl chlubit vítěznou sérií s pouze jediným inkasovaným gólem! To vše ve čtyřech utkáních. I v Praze prokázal kvalitu, Hostivař se ale nezalekla a soupeři připravila první prohru v sezóně...

3.kolo, neděle 29.9.2019

6:3

0:0. 3:2, 3:1

MAL

Malenovice

Branky a nahrávky: 20:00 Grepl (Šťastný), 26:18 M.Hnyk (Hroch), 27:05 Šťastný (Lehner), 38:53 Šťastný (Vodehnal), 43:17 Hroch (Šťastný), 44:23 Šťastný (Grepl) .
Rozhodčí: Danylec, Kasner . Vyloučení: 6:3 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 44 . Střely na branku: 40:22 . Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 6:3 .

Keprt (Janšta) - Ilušák, Hnyk Š., Petrášek, Ježdík, Sucharda, Nguyen - Vodehnal, Lehner, Šťastný, Gubala, Grepl, Hroch, Hnyk M.,Malysz, Ferfecki, Kaiser

Chovančík - Mikl, Dudík, Kalivoda, Dlapa, Heralt, Mozga, Mišurec, Šprtová, Hink, Láník, Kvapil, Bureš

Hosté v zelených dresech už v úvodní periodě ukázali, že to s nimi nebudou mít hostivařští, hrající bez nemocného snajpra Chramosty, snadné. Svou dobře organizovanou hrou v obranné třetině nepouštěli domácí k vyloženým šancím a trpělivě čekali na chyby, případně přesilové hry. A že jich bylo! Pražané se už v první části pakovali čtyřikrát na trestnou a soupeř byl ve hře. V páté minutě dostal možnost dvojnásobné přesilovky, Keprt byl ale při každém pokusu vždy na místě a skóre se tak neměnilo. Neměnilo se ani po šancích domácích hráčů, kteří Chovančíka ohrožovali spíše z dálky!

Do druhé třetiny se tak vstupovalo za bezbrankového stavu. První gólovou radost slyšela Palmovka až v úvodu jednadvacáté minuty, kdy Šťastný předložil míček Greplovi, který se tváří v tvář hostujícímu brankáři nemýlil. Domácí euforii už záhy ale utlumila chyba brankáře Keprta, který chybnou rozehrávkou nabídl soupeři vyrovnání! Šťastným střelcem byl Heralt, který ruce nad hlavu zvedal i za další tři minuty. Zmatku po vhazování v útočné třetině využil dokonale a dorážkou poslal hosty poprvé do vedení! Bohudík pro domácí, poprvé a naposledy! V sedmadvacáté minutě zachoval před brankou klidnou hlavu Matěj Hnyk a svým prvním gólem v dorosteneckém týmu Hostivaře vyrovnal! Ještě veseleji bylo ale o pár chvil později, když se všudybyl Adam Šťastný dostal v mezikruží ke své pověstné střele švihem a uspěl! Hostivař si tak opět vzala své vedení zpět a na hostech byl znát úbytek sil.

Úbytek sil ale rozhodně neznamenal to, že by se snaživý soupeř ze Zlínska vzdával! Dokázal dokonce vyrovnat, když u levého mantinelu napřáhl Mikl a prostřelil vše! Hostivař má ale Happyho a ten hned vzápětí vrátil vedení svému týmu, 4:3! Převaha domácího týmu byla v té době už znatelná a bylo otázkou času, kdy své vedení pojistí. Jako pojišťovací agent se ale až ve čtyřiačtyřicáté minutě projevil Marek Hroch, který z úhlu poslal míček přesně do šibenice Chovančíkovi svatyně. Na konečných 6:3 v závěru upravil Adam Šťastný, který tak dovršil další ze svých hattricků!

Tomáš Grepl (trenér HBC Hostivař) - Slušný zápas, ve kterém jsme nakonec zvítězili. V příštích zápasech se ale musíme vyvarovat zbytečných vyloučení, kterých dnes bylo dost a mohlo by nás to mrzet. Teď nás čeká další nelehké utkání proti Ježkům z Heřmanova Městce a musíme se na to dobře připravit.