10.04.2023 Reportáž

Derby s dramatem! Junioři po bojovném výkonu zdolali Kovo!

Po neúspěšném výjezdu do Prachatic měli hostivařští junioři možnost napravit svůj marný výkon hned týden poté, a to s tradičním soupeřem v podobě pražského Kova. V této sezóně to bylo již čtvrté pražské derby mezi těmito celky, přičemž všechny předchozí Hostivař jednoznačně ovládla. Tentokrát to ale tak jednoduché nebylo…

Z7, sobota 8.4.2023

2:1ss

0:1, 0:0, 1:0

KOV

Kovo Praha

Branky a nahrávky: 35:18 Ferfecki(Prager, Vodehnal), 50:00 Mikšovský .
Rozhodčí: Jonák, Škrobák . Vyloučení: 6:6, . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 33 . Střely na branku: 40:26 . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1 .

Drahoš(Keprt) - Houška, Matějka, Petrášek, Vodehnal, Chramosta, Ferfecki, Maali, Malysz, Mikšovský, Němeček, Prager, Smetana, Vrzák

Pešta - Číž, Dastych, Kanclíř, Kotyrová, Šimon, Drobník, Fluxa, Ježek, Krejnický, Langer, Linhart, Novák, Petrášková, Veselý, Vondráček, Walter, Zábrodský

Kvůli pohárovému zápasu hostivařského A-týmu neměl trenér juniorského celku k dispozici čtveřici hráčů, jmenovitě obránce Ilušáka a z útoku Lehnera, Grepla a kapitána Hrocha. Obránce Zámečník zase pykal za druhý vyšší trest. Místo nich se do sestavy podívali pravidelně nastupující dorostenci, Houška s Mikšovským, ze kterých se postupně stávají klíčoví hráči pro podobné zápasy. Mezi tři tyče se opět postavil osmnáctiletý Marek Drahoš pro kterého to byl šestnáctý zápas v letošní lize juniorů.

Utkání od počátku působilo neupraveným dojmem. Ani jeden z pražských celků nehrál vyloženě pohledný hokejbal a byť z obou stran byla cítit chuť ke kombinacím a lepším akcím, přesnost a určitou kvalitu postrádaly oba týmy. Skóre otevřel už ve čtvrté minutě hostující Ondřej Fluxa, který se nikým nehlídaný ocitl v předbrankovém prostoru a střelou do horní části branky překonal Drahoše. Kovo pak mohlo ještě své vedení navýšit, když se na trestnou lavici poroučel za chybu ve střídání domácí Vrzák. Svou šanci ale rival z Palmovky nevyužil a do šaten se tak šlo za stavu 0:1 z pohledu Hostivaře.

Druhá třetina se nesla v podobném duchu nepřesností, jako ta první. Naši junioři však postupně začali nabírat na bojovnosti, čímž byli schopni svého soupeře v určitých ohledech přehrávat a vytvářet si nebezpečné šance. Byla jim nabídnuta dokonce přesilová hra, tu ale domácí celek také nevyužil, a to ani napodruhé, když šel za tvrdý náraz do soupeře pykat kovácký Drobník. Bezbrankový stav prostřední části tedy skóre neupravil a Hostivařští museli konat, aby s vývojem utkání mohli ještě něco udělat. Trenérský tým se pro třetí třetinu rozhodl stáhnout sestavu na dvě pětky a doufal, že se podaří vyvinout ještě silnější tlak na doposud bezchybně chytajícího Jakuba Peštu. To se v průběhu třetiny dařilo a i díky tomu si Hostivař mohla vyzkoušet několik přesilových her. Jednu z nich po dlouhém obstřelování branky využil Štěpán Ferfecki, když se mu balónek odrazil od brankáře přímo na hokejku a zakončoval do prázdné sítě. Hostivař tak konečně stav srovnala a chtěla do konce třetiny přidat ještě minimálně jeden rozhodující zásah. Ten ale nepřišel, naopak se v domácí brance musel několikrát vyznamenat skvěle chytající Drahoš, který parádními zákroky držel hostivařské naděje.

Po vyrovnaném stavu 1:1 tak následovalo prodloužení. V tom mělo Kovo dokonce výhodu přesilové hry, ale ani ta jim nepomohla utkání uzavřít a rozhodnout tak musely nájezdy. V nich už byli Hostivařští sebevědomější. Drahoš v brance likvidoval všechny pokusy Kova a naši střelci měli klid a pohodu na svých holích, když se hned oba z prvních dvou nájezdů prosadili. Hostivař tak čtvrté juniorské derby ovládla v poměru 2:1 po samostatných střílení a ztrácí tak pouze dva body na vedoucí Prachatice. V následující sobotě naše juniory čeká výjezd do Nového Strašecí, kde budou v sázce další tři důležité body v konečném součtu tabulky.