03.03.2023 Reportáž

B tým na úvod jarní části těsně padl s Rakovníkem!

Hostivařský B tým na úvod jarní části 2. Ligy - Střed přivítal na svém hřišti aktuálního lídra soutěže, tým HBC Rakovník. I přes to že Hostivařská rezerva sehrála vyrovnaný zápas, nedokázala si svůj vypracovaný náskok ubránit a Rakovník si odvezl z Hostivaře všechny body.

11., pátek 3.3.2023

1:2

0:0, 1:0, 0:2

RAK

Rakovník

Branky a nahrávky: 22:53 Kalaš (Brož) .
Rozhodčí: Augustýn, Živný. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3. Střely na branku: 24:34. Průběh utkání: 1:0, 1:2 .

Majerníček (Paleček) - Krupka, Přeslička, P. Němeček, Zámečník - Paško, Brož, Kalaš, Waltr, Jirsák, Michálek, J. Němeček

M.Nistor - Cafourek, O.Tvarůžek, Pospíšil, Černý - Gerlich, Koláček, Kučaba, D.Nistor, Pechanec, Schierl, M.Tvarůžek

Utkání se od začátku vyvíjelo opatrně z obou stran. Rakovník pak dokázal Hostivař dostávat pod tlak a tak B tým útočil jen z rychlých protiakcí. Šancí na skórování měl Rakovník poměrně dost, přesto díky dobré obrané hře Hostivaře a výborně chytajícímu Majerníčkovi šli oba týmy do kabin za stavu 0:0.

Začátek 2. třetiny byl v podobném duchu jako ta první. Hostivař ovšem dokázala vyrovnat hru. Po jedné z útočných kombinací se dokázal B tým dostat do vedení, když se v čase 22:53 trefil po přihrávce Brože navrátilec do sestavy Marek Kalaš! Hostivař dokázala tento stav ubránit a po 2. třetině šla do kabin s jednobrankovým náskokem.

Start do 3. třetiny se bohužel B týmu nepovedl. V čase 30:29 neuhlídala obrana Hostivaře hostujícího Koláčka a ten vyrovnal. O 36 vteřin poté nedokázala obrana domácích včas dostoupit kapitána Rakovníku Pospíšila a ten krásnou bekhendovou střelou nad rameno Majerníčka poslal hosty do vedení. Hostivař nechtěla ovšem díky špatnému úvodu přijít o body a ve zbytku zápusu dokázala svého soupeře přehrávat. I přes závěrečný tlak se jí nepodařilo skórovat a tak hosté ubránili těsný výsledek 1:2.

Další šanci na zisk bodů bude mít rezerva Hostivaře příští neděli, kdy vyrazí na půdu týmu Red Wings Hrdlořezy!

Petr Němeček (Obránce HBC Hostivař) - Od začátku utkání se nám dařilo plnit to, co jsme si řekli před zápasem, hrát jednoduše a poctivě dozadu. Hráli jsme trpělivě a dokázali jsme se díky tomu dostat do vedení. Jenom škoda že díky slabší pasáži na začátku třetí třetiny nás dvě branky soupeře stály body. Ale určitě je do dalších zápasů na čem stavět.