HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Pardubice HBC Prachatice HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany Svítkov Stars Pardubice HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
28.11.2023 Reportáž

B tým mužů zakončil podzimní část prohrou! Zápas proti Rakovníku rozhodly přesilovky!

Mužská rezerva Hostivaře nastoupila v nedělní podvečer ke svému poslednímu utkání v rámci podzimní části 2. Ligy – Střed. Na domácím hřišti v drsných podmínkách přivítala celek Rakovníku. Utkání rozhodla nedisciplinovanost Hostivaře, díky které si Rakovník v přesilovkách vystřílel všechny tři body, které si odvezl z Hostivařského hřiště. Rezerva Hostivaře tak přezimuje na 5. místě regionální soutěže.

9., neděle 26.11.2023

HOS

Hostivař

1:2

0:1, 1:0, 0:1

RAK

Rakovník

Branky a nahrávky: 17:21 Vrzák .
Rozhodčí: Gráca, Hrubý . Vyloučení: 4:0 . Využití: 0:2 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 12 . Střely na branku: 22:28 . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2 .

Sestava domácích

Majerníček - Bakoš, Přeslička, Do.Zámečník, Minarčík, Kerouš, Vodehnal - Chramosta, Jirsák, J.Němeček, Vosátka, Waltr, Vrzák, Prager, Grepl, Ferfecki

Sestava hostí

M.Nistor - Tlustý, Korf, Sunkovský, O.Tvarůžek - Prokop, M.Tvarůžek, Martínek, Pražák, Péc, Pospíšil, D.Nistor

Komentář k zápasu

Hostivařská rezerva nevstoupila do utkání ideálně. Hned od začátku se dostávala pod tlak od hostujícího Rakovníku. Bezbrankové skóre držel svými výkony především Hostivařský brankář Adam Majerníček. Hostivař i nadále působila v první třetině vlažně. V závěru první třetiny dostal Rakovník výhodu přesilové hry. V 14. minutě ji přesnou ranou nad rameno Hostivařského brankáře využil útočník Rakovníka Pražák. Skóre 0:1 pro hosty platil i během první přestávky.

Ve druhé třetině se Hostivař postupně dostávala do tempa. Rázem se dostávala do větších šancí a chvílemi i soupeře přehrávala. To se projevilo i na výsledku v utkání. V 18. minutě se odrazil míček k Hostivařskému útočníkovi Janu Vrzákovi, který ranou o horní tyč vyrovnal na 1:1 a potvrdil tak svůj status nejlepšího střelce Hostivařské rezervy. Hra se poté často přelévala z jedné strany na druhou. Oba útoky ale naráželi na připravené obrany obou týmů. Po druhé třetině tedy platil nerozhodný stav 1:1.

Ve třetí třetině se do velkých šancí dostávala Hostivař. Branku ovšem vstřelit nedokázala. Utkání stále mělo v rámci drsných zimních podmínek slušné tempo. V závěru Hostivař doplatila na svou nedisciplinovanost, když v krátké době šli na trestnou lavici dva hráči Hostivaře. Přesilovku 5 na 3 Hostivař ještě ubránila, tu následují při hře 5 na 4 již nikoliv. V 51. minutě využil Rakovník druhou přesilovou hru a šel zpět do vedení. V závěrečném náporu ještě Hostivař zatopila pod kotlem a obléhala branku soupeře. Branku ale vstřelit nedokázala a tak se v posledním podzimním utkání musí smířit s prohrou 1:2. Rakovník si odvezl z Hostivaře všechny tři body.

Nyní čeká Hostivařskou rezervu zimní přestávka. Na hřiště by se B tým měl vrátit koncem ledna v rámci přípravy na jarní část. Ta odstartuje koncem Února, kdy se Hostivař vypraví na Palmovku, kde sehraje utkání s rezervou Pražského Kova. Utkání 10. Kola 2. Ligy – Střed je naplánováno na pátek 23. února se startem v 19:00.

Ohlasy po utkání

Adam Majerníček (Brankář HBC Hostivař) - Poslední zápas podzimu ala "Winter Classic" jsme odehráli dle mého dobře, kromě začátku utkání kdy nás zkušení hráči Rakovníku přehrávali. Od 2. Třetiny se hrálo nahoru dolu a hokejbal se i navzdory náročných podmínek musel divákům líbit. Zápas rozhodli naše zbytečné oslabení, které si proti soupeři s hráči z Extraligy musíme vyvarovat. Bodově je to pro nás neúspěch. Co se týče ale herního projevu, u něj bych to jako neúspěch nebral. Dokázali jsme držet se soupeřem až na výjimky krok a občas ho i značně přehrát. Přes zimu máme na čem stavět určitě chceme pokračovat v našem dobrém herním projevu i na jaře.

Redakce

 
 

O víkendu se uskuteční Hostivařský pohár mladších žáků!

14.6.2024

Dorost podlehl i ve druhém čtvrtfinále a sezóna pro něj končí!

14.6.2024

Starším žákům se na finálovém turnaji příliš nedařilo! Skončili čtvrtí!

13.6.2024

B tým mužů ve finále nezvítězil ani na potřetí! V regionální soutěži tak opět bere stříbro!

11.6.2024

Partneři klubu