HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Pardubice HBC Prachatice HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany Svítkov Stars Pardubice HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
04.04.2024 Reportáž

B tým mužů bere čtvrtou výhru v řadě! V domácí přestřelce porazil Pražské Rafany!

Mužská rezerva Hostivaře nastoupila netradičně ve čtvrteční podvečer ke svému druhému utkání v rámci nadstavby 2. Ligy – Střed. V něm po druhé v krátké době přivítala na svém hřišti loňského vítěze regionální soutěže, tým Rafanů Praha. Ve velké gólové přestřelce plné zvratů dokázala Hostivař proti svému soupeři vybojovat dva body a také čtvrté vítězství v řadě!

NAD3, čtvrtek 4.4.2024

HOS

Hostivař

8:7p

1:3, 4:1, 2:3 - 1:0

RAF

Rafani Praha

Branky a nahrávky: 3:44 Krupka, 19:20 Vrzák (Jirsák), 22:55 Jirsák (Waltr, Mareš) 23:21 Vrzák (Ilušák, Mareš), 27:03 Trajer (Jirsák, Munk), 30:34 Krupka (Trajer), 44:27 Mareš (Krupka), 45:37 Trajer (Krupka) .
Rozhodčí: Řešátko, Živný . Vyloučení: 4:5 . Využití: 0:1 . V oslabení: 1:0 . Diváci: 24 . Střely na branku: 27:26 . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 4:3, 4:4, 6:4, 6:7, 8:7 .

Sestava domácích

Majerníček (Paleček) - Dušák, Přeslička, Ilušák, P.Němeček, Vodehnal, Munk, Bakoš - Mareš, Trajer, Paško, Waltr, Krejčí, Vrzák, Krupka, Vosátka, Jirsák, Čejka, Hroch

Sestava hostí

Sýkorka (Drahoš) - Tichý, Plecitý, Průcha, Švanda, Ruda, Vostracký - Pařízek, Kukačka, Benda, Bureš, Kovář Marušinec, Horáček, Strejček, Veselý, Němček, Hlister

Komentář k zápasu

Hostivařský B tým mužů po druhé v krátké době nastoupil proti svému Pražskému rivalovi. Rafani měli v úvodu utkání lepší vstup do utkání. Ve 2. minutě potrestal chybu v Hostivařské obraně útočník hostů Hlister. O rychlé vyrovnání se postaral ve 4. minutě Hostivařský útočník Lukáš Krupka! V 12. minutě si vzal ovšem soupeř své vedení zpět, Hostivařského brankáře Adama Majerníčka překonal hostující Pařízek. Hostivař se poté provinila dvojnásobným vyloučením a dala Rafanům možnost přesilové hry 5 na 3. Hostivař ze začátku dokázala této přesile odolávat, přesto nakonec povolila. V 13. minutě zvýšil na 1:3 pro hosty přesnou ranou do horního růžku branky obránce Průcha. Hostivař tedy po první třetině ztrácela na svého soupeře dvě branky.

Ve druhé třetině, konkrétně v 19. minutě se provinil faulem Hostivařský obránce Petr Němeček a dal Rafanům možnost další přesilové hry. V ní ovšem tentokrát udeřila Hostivař! Při vlastním oslabení v 20. minutě skóroval po krásné individuální akci nejlepší střelec Hostivařského B týmu Jan Vrzák! Hostivař tato branka nakopla a brzy se dočkala vyrovnání! V 23. minutě překvapil hostujícího brankáře Sýkorku svou ranou útočník Jakub Jirsák! V 24. minutě Hostivař dokázala dokonat obrat ve skóre po druhé brance Jana Vrzáka! Rafani se ovšem během chvíle oklepali z tohoto obratu a opět dokázali skóre srovnat. V 25. minutě vstřelil svou druhou branku v utkání Pařízek. A přestřelka pokračovala. V 28. minutě vstřelil svou první branku v Hostivařském b týmu mužů junior Štěpán Trajer! Hostivař tak opět vedla, tentokrát 5:4! Tento stav platil i během druhé přestávky.

Hostivař na začátku 3. třetiny pokračovala tam, kde skončila. V 31. minutě vstřelil druhou branku v utkání obránce Lukáš Krupka a Hostivař vedla 6:4. Rafani se ovšem tak lacino nedali a i nadále trestaly chyby v Hostivařské obraně. V 32. minutě snížil na rozdíl jedné branky přesnou ranou nad rameno Adama Majerníčka útočník Kukačka. V 33. minutě vyrovnal svým Hattrickem skóre utkání Pařízek. Obrat Rafanů obstaral v 41. minutě útočník Němček. Skóre utkání tak bylo už 6:7 z pohledu Hostivaře. Hostivař v závěrečných minutách přepnula do závěrečného útoku který byl úspěšný! 33 vteřin před koncem dotlačil míček do sítě útočník Hostivaře Jáchym Mareš a za stavu 7:7 se šlo do prodloužení!

Vstup do prodloužení měli lepší hosté, kteří po sedmi vteřinách orazítkovali tyčku Majerníčkovi branky. Rafani poté propadli ve své obraně a v následném protiútoku rozhodl utkání svým druhým gólem v zápase junior Štěpán Trajer! Hostivař tedy porazila Rafany 8:7 po prodloužení a bere tak o bod navíc!

Další utkání čeká Hostivařskou rezervu hned tuto sobotu 6. dubna, kdy se vypraví na půdu Rakovníka. Úvodní buly tohoto střetnutí bude hozeno přesně v 13:00!

Ohlasy po utkání

Štěpán Trajer (Útočník HBC Hostivař) - Do svého prvního zápasu jsem se opravdu moc těšil. Cítil jsem se v zápasu skvěle jak na hřišti, tak mimo něj s týmem. Byl jsem moc rád za komfort, který mi byl v týmu poskytnut. Zápas jsem si užíval od začátku do konce, který se nakonec ukázal šťastným. Těším se na své další působení v týmu.

Redakce

 
 

O víkendu se uskuteční Hostivařský pohár mladších žáků!

14.6.2024

Dorost podlehl i ve druhém čtvrtfinále a sezóna pro něj končí!

14.6.2024

Starším žákům se na finálovém turnaji příliš nedařilo! Skončili čtvrtí!

13.6.2024

B tým mužů ve finále nezvítězil ani na potřetí! V regionální soutěži tak opět bere stříbro!

11.6.2024

Partneři klubu