22.10.2019 Reportáž

Áčko se v Přelouči neprosadilo a přijelo s prázdnou!

Po jiskřivém vítězství nad Jihlavou čekal první tým Hostivaře výjezd na nový plastový povrch přeloučských Jestřábů, kterým se zatím v podzimní části moc nedařilo a okupovali poslední příčku celé tabulky…

6.kolo, neděle 20.10.2019

PRE

Přelouč

4:0

1:0, 2:0, 1:0

Branky a nahrávky: nikdo .
Rozhodčí: Havelka, Vrba . Vyloučení: 4:5 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 75 . Střely na branku: 29:21 . Průběh utkání: 4:0 .

Třináctý (Varga) - Stoklasa, Svoboda, Šmíd, Vorba, Čapek, Kopřiva, Kohoutek, Štefanský, Bílý, Suchánek, Jágr, Kajda, Šimek, Kunc, Příhoda

Štoural - Kubeš, Macek, Dušák, Novotný, Vaniš, Sedláček - Vaniš, Čejka, Lux, Urbanec, Brož, Kalaš, Píša, Kucharčík, Jachek, Malina, Kucarov, Srp, Krupka

Již podle soupisky domácích bylo patrné, že se s rolí outsidera nechtějí smířit. Zkušený tým doplnila hned pětice borců z pardubického Autoskla a mistrovského Kert Parku, kteří nastupují v Přelouči pravidelně v rámci střídavých startů. Již od počátku utkání bylo jasné, že tento zápas nebude pro Pražany procházkou růžovým sadem. První početní výhodu získali hosté hned ve druhé minutě, kdy se za podražení poroučel na trestnou lavici domácí Štefanský. Ovšem hostivařští s touto příležitostí nenaložili jak se sluší a patří a tak domácí přečkali oslabení bez pohromy. Naopak Jestřábi dostáli svému názvu a jako dravci se hnali do útoku. V šesté minutě potrestali bohorovnost loňského finalisty a Jakub Šimek zúročil přihrávku kapitána Svobody v první gól zápasu. Ve třinácté minutě došlo i na přesilovou hru domácích, kdy byl potrestán útočník hostí Otto Urbanec za nedovolenou hru vysokou holí. Toto oslabení se pražskému celku podařilo ubránit díky vydatné podpoře Štourala v brance. Pěstní souboj v předbrankovém prostoru mezi Novotným a Šimkem znamenal pouze vzájemné vyloučení 2+2 minuty pro oba rohovníky. Po první třetině vedli tedy domácí nejtěsnějším rozdílem.

Do druhé periody nastoupili hosté s jasným úmyslem zvrátit utkání ve svůj prospěch. Počet střel se vyrovnal, ale domácí gólman Jakub Třináctý za svá záda nepropustil ani jeden pokus hostivařských. Na druhé straně domácí využili beze zbytku zkušenosti a přehledu Jana Bílého, který v devatenácté minutě našel přesnou přihrávkou Kohoutka. Ten prostřelil vše co mu stálo v cestě a domácí se mohli radovat podruhé. Obdobný scénář se opakoval o necelé tři minuty později, kdy Bílý nalezl na modré nikým neohrožovaného Petra Svobodu, který se prudkou střelou nemýlil. Po druhé třetině vedli domácí již o tři branky a bylo jasné, že frustrovanou Hostivař by zachránil od porážky pouze zázrak.

Zázrak se ovšem nekonal a v zápase plném férových osobních soubojů a silového přetlačování o míček kralovali domácí. Po samostatném úniku v závěrečné minutě třetí třetiny dokonal dílo zkázy pro Pražany mladíček Vojtěch Jágr, který bez ostychu pokořil Štourala v brance hostí.

Jediné pozitivum pro celek z Hlavního města je, že se podařilo ubránit tři přesilovky hostí. Na druhou stranu nedokázali využít ani jednu ze dvou početních výhod. Závěrem lze říci pouze: NEDÁŠ GÓL, NEVYHRAJEŠ.