HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
10.09.2018 Reportáž

A tým vstoupil do 1.ligy vysokou prohrou v Jihlavě!

Svou premiéru v první lize má nový A tým Hostivaře za sebou! Na půdě favorizované Jihlavy inkasoval osm branek a vstoupil tak do druhé nejvyšší soutěže vysokou porážkou...

1.kolo, neděle 9.9.2018

JIH

Jihlava

8:1

4:0, 3:1, 1:0

HOS

Hostivař

Branky a nahrávky: 16:17 Brož (J.Vaniš) .
Rozhodčí: Ščudla, Prudík . Vyloučení: 6:5 . Využití: 1:1 . V oslabení: 2:0 . Diváci: 80 . Střely na branku: 33:23 . Průběh utkání: 5:0, 5:1, 8:1 .

Sestava domácích

Humlíček (Koch) - Jiskra, Harasim, Koch, Vávrů, Vilímek - Peschout, Fiala, Střecha, Herman, Danko, Průcha, Riedl, Hlavatý, Král, Bohatý, Růžička

Sestava hostí

Janovec (od 5.Dušák) - Přeslička, Kerouš, Novotný, Kubeš, Kucarov - Brož, Palička, Kalaš, J.Vaniš, Čejka, Zyta, Krupka, Píša, Jachek

Komentář k zápasu

O osudu utkání rozhodl už samotný úvod! Už v sedmatřicáté vteřině putoval po necitlivém vyhodnocení situace rozhodčích za katr Michal Kucarov a chvilku po něm za stejný prohřešek, tedy vyhození míčku mimo hrací plochu, i Jiří Vaniš. Zkušený soupeř si s nabídnutou dvojnásobnou početní výhodou poradil na jedničku a na konci druhé minuty udeřil! Od jihlavských to ale rozhodně nebylo vše! V rozmezí dalších čtyř minut přidali další tři branky a bylo prakticky po utkání! Janovce vystřídal v brance junior Daniel Dušák a v dalších deseti minutách již neinkasoval.

Na 5:0 ale zvýšil už v úvodu druhého dějství Richard Peschout, po jehož trefě ale přišel čas i na první gól z hole hostivařských. V přesilové hře dobře načasoval přihrávku Vaniš, po které vyslal nechytatelný projektil od modré Marek Brož, 5:1! Utkání hru kočky s myší rozhodně nepřipomínalo, domácí tým ale působil mnohem jistěji na míčku a individuálními schopnostmi hostující Hostivař převyšoval. V prostřední části hry ještě dvakrát zaúřadovalo dominantní duo Střecha - Peschout a do kabin tak šel tým z Prahy s šestibrankovou ztrátou.

Na konečných 8:1 zvýšil opět v úvodu třetiny jihlavský Růžička, který tak dal utkání konečnou podobu. Snížit mohl Čejka a posléze v úniku po pravém křídle i Ondřej Palička, ani jeden z nich ale netrefil branku. Hostivař tak vstoupila do nové sezóny v první lize hořkou prohrou 1:8 a v následujícím víkendu ji čeká volno. Další utkání sehraje až 23.září, na půdě dalšího z favoritů, týmu SK Kometa Polička!

Ohlasy po utkání

Marek Kalaš (útočník HBC Hostivař) - Čekali jsme, že nástup do 1. národní ligy bude těžký, ještě s loňským finalistou a jednoznačně s jedním z favoritů pro letošní sezónu. Věděli jsme, že by to byl tak nějak zázrak udělat v Jihlavě nějaký ten bod, ale všichni jsme doufali, že se nám to může podařit. Naneštěstí začátek zápasu se nám vůbec nepodařilo zachytit a po prvních pěti minutách bylo o zápase rozhodnuto. Jihlava pak už jen kontrolovala průběh utkání. Výsledek nakonec odpovídá hře, Jihlava nás prostě o třídu přejela. Do dalších zápasů musíme zapracovat na spoustě věcí. První zápas nás utvrdil v tom, že tady nám nedá nikdo nic zadarmo, každá chyba na hřišti se trestá. Na druhou stranu v některých fázích hry jsme si ověřili, že hrát se dá s každým. Věřím, že naše výkony půjdou časem nahoru a na jaře s Jihlavou sehrajeme vyrovnané utkání.

Redakce

 
 

„Pouze klubové tréninky nestačí a je třeba, aby se kluci aktivněji hýbali i ve volném čase", ví trenér přípravky Borek Coufal!

9.7.2020

Nezapomněli jste na platbu záloh? Letní soustředění startuje už za měsíc!

8.7.2020

Ceny trenérů! Kdo si z nedokončené sezóny odnesl klubovou trofej?

6.7.2020

NÁBOR! Chcete se zapojit? I přes léto nás můžete kontaktovat ohledně náboru dětí!

5.7.2020

Partneři klubu