HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Pardubice HBC Prachatice HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany Svítkov Stars Pardubice HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
04.10.2022 Reportáž

Povinnost splněna! Junioři přehráli Nové Strašecí!

Po senzačním sobotním výkonu, kdy juniorský tým jako první v sezoně obral o body doposud neporaženou Elbu z Ústí nad Labem a zvítězil po samostatných nájezdech, se nejstarší mládežnická kategorie vydala na půdu Nového Strašecí. Z pohledu na tabulku je tam čekala spíše povinnost v podobě výhry za tři body. To se nakonec podařilo!

6.kolo, neděle 2.10.2022

NOV

Nové Strašecí

1:4

1:2, 0:0, 0:2

HOS

Hostivař

Branky a nahrávky: 12:20 Grepl (Hroch, Matějka), 12:31 Hroch (Lehner), 30:37 Lehner, 32:27 Smetana (Malysz, Ilušák) .
Rozhodčí: Havel, Tománek . Vyloučení: 6:7 . Využití:0:0 . V oslabení:1:0 . Diváci:61 . Střely na branku:28:46 . Průběh utkání: 1:0, 1:4 .

Sestava domácích

Jakoubek (Křeček), Běloušek, de Fin, Korf, Bárta, Husák, Itner, Keder, Kot, Kučera, Pořádek, Slabý, Vaic

Sestava hostí

Soukup (Drahoš), Chramosta, Grepl, Hnyk Š., Hroch, Ilušák, Lehner, Maali, Malysz, Matějka, Munk, Němeček, Prager, Smetana, Zámečník

Komentář k zápasu

Narozdíl od sobotního duelu nastoupili hostivařští v trochu pozměněné sestavě. Do brány se již od začátku utkání postavil dorostenec Soukup, obranu vyztužil Šimon Hnyk a do první útočné formace se vrátil Hroch. Celý tým chtěl navázat na den starý povedený výkon, kdy se prezentoval bojovnou hrou, aktivním napadání a vysokým tempem, začátek utkání tomu však díky poměrně vysokému počtu vyloučení zcela nedovolil. Nakonec to byla Hostivař, která inkasovala jako první, a to hned při vlastní přesilovce. Domácí Adam Slabý obral na modré čáře posledního Munka a měl tak prostor pelášet sám na hostující bránu. Svůj individuální unik zakončil elegantní Forsbergovou kličkou a nahnal první obavné vrásky na obličej trenéra Grepla. Jeho tým ale s odpovědí dlouho nečekal. Jan Matějka nejprve ve středním pásmu prostrčil balónek na naběhlého Hrocha, ten od modré čáry hledal na zadní tyči osamoceného Lukáše Grepla, který se před prázdnou bránou nemýlil a skóre srovnal. Elitní hostivařská formace pak zůstala na hřišti i po vstřelené brance a podařilo se jí skórovat i podruhé! Po rozehrávce od obránců přišel balónek ve středním pásmu k Lehnerovi, který se proháčkoval u mantinelu do útočného pásma a našel mezi kruhy nikým nehlídaného Marka Hrocha. Ten mířil přesně a Hostivař tak šla do první přestávky s jednobrankovým náskokem.

Hostující chtěli na závěr prvního dějství navázat i hned na začátku druhého a své vedení proti rozhozenému soupeři navýšit. Strašecí ale svou defenzivní činnost po přestávce značně vylepšilo a i přes místy silný tlak hostí, podpořen i přesilovou hrou, uhájilo v této patnáctiminutovce bezbrankové skóre. Několika povedenými zákroky se v brance Hostivaře vyznamenal i Soukup, čímž zajistil, že do kabin šlo bez jakéhokoliv gólového příspěvku.

Hostivař ve třetím dějství ale nenechala diváky na další branku čekat o nic déle! Podobně jako u druhého gólu hostujících se Petr Lehner protáhl po levém mantinelu a vytvořil tak pro svou útočnou trojici přečíslení tři na dva. Nahrávkou se pokoušel vybídnout k druhé trefě zápasu Grepla, domácí brankář si ale při snaze překazit tuto souhru srazil sám míček do brány a daroval tak Lehnerovi jeho čtvrtý gól sezony. Krátce poté zakončoval pohlednou akci třetího útoku Richard Smetana, kdy ho po rychlé kombinaci vybídl v předbrankovém prostoru Malysz. Jak kdyby měl na čepeli vrstvu medu si šikovný Ríša balónek něžně stáhl do bekhendu a uklidil míček do zívající prázdné brány za ležícím domácím brankářem. Hostivař tak byla v tříbrankovém vedení. Závěr zápasu se ale neobešel bez několika trestů a dokonce i oslabení tři na pět. I s touto komplikací si ale hostující poradili a konečné skóre utkání uhlídali bez větších problémů. Naši junioři si tak po úspěšném víkendu připisují do tabulky další cenné body, v následujícím víkendu je ale čeká nelehký soupeř z Kladna, se kterým si to v domácím zápase naši borci rozdají o průběžné druhé místo divize západ.

Ohlasy po utkání

Vojtěch Soukup (brankář HBC Hostivař) - ‚‚Zápas, si myslím, že kluci hezky odmakali a hráli dobře, jen škoda, že nám to tam víc nepadalo. Mně osobně se chytalo dobře a cítil jsem od kluků podporu po celou dobu. Jsem rád, že jsem dostal tuhle příležitost a pomohl týmu k vítězství.’

redakce

 
 

„Všechny jarní zápasy byly kvalitní", těší trenéra juniorů po vyřazení z play-off!

20.5.2024

Starší žáci mají po výhře nad Kertem jistotu závěrečných turnajů sezóny!

19.5.2024

B tým mužů zvítězil i ve druhém semifinále! O postup do finále zabojuje za týden v Rakovníku!

19.5.2024

B tým mužů urval první semifinálový zápas! V prodloužení porazil Rakovník

18.5.2024

Partneři klubu