HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany TJ KOVO Praha HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
06.09.2021 Aktuální zprávy

Výběr Prahy na turnaji krajů uspěl! Filip Hradil nejlepším hráčem turnaje!

Turnaj krajů pro hráče do 13 let se letos uskutečnil nezvykle v úvodu nové sezóny a místem konání byl pardubický Svítkov. Do toho se sjelo sedm krajských výběrů, složených z ročníků 2008 a mladších.

V dresu Prahy nastoupilo hned sedm kmenových hráčů Hostivaře a dva, kteří v Hostivaři hostují z týmu Prosek Moles. Trenéry výběru pak byli Martin Drahota a Jan Němec.

Hned v samotném úvodu turnaje Praha přehrála ústecký kraj 4:1, když se z hattricku radoval hostivařský Filip Hradil. V sobotu ještě následovaly dvě vysoké výhry nad kraji Moravskoslezským a Zlínským.

Pražané tak vstupovali jako jediní do druhého hracího dne bez ztráty, s vedením a velkým očekáváním. Hned v prvním utkání ale narazili na houževnatý hradecký výběr, který zvítězil 4:3 po samostatných nájezdech a připravil tak Prahu o první body. Ta si v dalším klání ale poradila se Středočechy 5:3, což znamenalo jediné! Pakliže chtěla celý turnaj ovládnout, musela jakýmkoliv způsobem v posledním utkání přehrát domácí, pardubický kraj.

Pražský výběr brzy ztrácel, vyrovnání ale zařídil Drnec. Filip Skála navíc dostal Pražany bleskurychle do vedení, to se ale brzy rozplynulo po dvou trefách pardubických. V závěru se podařilo přeci jen vyrovnat a rozhodnout tak musely samostatné nájezdy! K tomu prvnímu se rozjel hostivařský Adam Votava a přesnou střelou k tyči vlil na střídačku Prahy naději. Jiří Kotík oba nájezdy chytil a ve třetí sérii tak mohl Radim Drnec rozhodnout. Dlouhou kličkou vytáhl brankáře mimo postavení a míček již pohodlně zasunul do odkryté klece... Praha zvítězila 4:3 a mohla se tak radovat z prvenství na celém turnaji!

Hostivařský útočník Filip Hradil si navíc odvezl trofej pro nejužitečnějšího hráče celého turnaje, když ovládl i kanadské bodování, s devatenácti body!

KONEČNÉ POŘADÍ TURNAJ KRAJŮ 2021

1. Hlavní město Praha

2. Ústecký kraj

3. Pardubický kraj

4. Středočeský kraj

5. Hradecký kraj

6. Zlínský kraj

7. Moravskoslezský kraj

Redakce

 
 

Letní soustředění zahájeno! Světlá žije hokejbalem!

14.8.2022

Světlá nad Sázavou čeká na příjezd hostivařské mládeže!

11.8.2022

A tým zahájil letní přípravu! Trenér Davídek byl s úvodním kempem spokojen!

8.8.2022

„Bude to náročná sezóna, ale chceme opět bojovat o nejvyšší příčky", hlásí junior Petr Lehner!

2.8.2022

Partneři klubu